Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Метод. реком. провед. вогн. трен.Бібірад.2009.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
6.61 Mб
Скачать

Операційно-методична картка

для проведення заняття з вогневої підготовки на навчальному місці №2

Тема 9: Прийоми і способи ведення вогню із озброєння танка в оборонному бою.

ЗАНЯТТЯ: Навчання і тренування в розвідці цілей, визначення відстаней та вихідних установок для їх ураження та цілевказівки.

НАВЧАЛЬНА Мета: 1. Дати систематизовані основи наукових знань та практичного досвіду в тренуванні у розвідці цілей, визначення відстаней та вихідних установок для їх ураження та цілевказівки.

2. Сконцентрувати увагу на найбільш складних і вузлових питаннях навчального матеріалу.

3. Здійснити контроль засвоєння особовим складом навчального матеріалу.

ВИХОВНА МЕТА: Виховувати в особового складу впевненість, віру в надійність зброї, систем та механізмів танка.

ЧАС: 55 хвилин.

МІСЦЕ: танкова директриса (вогневе містечко), клас або навчальне місце з тренування у розвідці цілей, визначення відстаней та вихідних установок для їх ураження та цілевказівки.

КЕРІВНИЦТВА ТА ПОСІБНИКИ: Курс стрільб. Збірник нормативів з бойової підготовки Сухопутних військ. Методика вогневої підготовки танкових підрозділів. Правила стрельбы из танков. Таблицы стрельбы.

Матеріальне забезпечення: Танки -3од.;

плакати по розвідці цілей, визначення відстаней та призначенню вихідних установок та подачі цілевказівки;

мішеневе поле по умовах вправ по розвідці цілей;

зразки мішеней – 1 комплект;

поле зору прицілів – 1комплект;

операційні картки по розвідці цілей, визначення відстаней та призначенню вихідних установок і подачі цілевказівки;

АСТ- 1 од.;

бінокль – 3 од.;

секундомір;

відомість обліку.

хід заняття

Навчальні питання

та їх короткий зміст

Методичні рекомендації та дії керівника заняття

Дії тих, хто навчається

1.Вступна частина – 3хв.

- прийняти рапорт командира навчальної групи;

- перевірити наявність особового складу, зовнішній вигляд, готовність до заняття;

- перевірити готовність навчально – матеріального забезпечення до заняття;

- повідомити тему, мету і порядок проведення заняття на навчальному місці;

- провести контроль засвоєння матеріалу попереднього заняття;

- ставлю бойове завдання у залежності від умов вправи;

- довести заходи безпеки під час проведення занять;

- приступаю до тренування.

Уважно слухають та запам'ятовують

Відповідають на запитання

2.Основна частина – 50хв.

1. Розвідка цілей та визначення відстаней до них:

- порядок проведення заняття з розвідки цілей;

- розвідка цілей;

- визначення дальності до цілі.

Зміст визначений в операційній карті.

2. Визначення вихідних установок:

- встановлення прицілу;

- встановлення прицільної марки;

- встановлення точки прицілювання.

Зміст визначений в операційній карті.

3. Подача цілевказівки:

- наведенням зброї у напрямку цілі;

- від орієнтирів (місцевих предме- тів);

- від напрямку руху (за азимуталь- ним покажчиком або баштовим кутоміром).

Зміст визначений в операційній карті.

Доводжу до тих, хто навчається порядок ведення розвідки цілей, визначення вихідних установок та подачі цілевказівки використовуючи операційні карти, плакати.

Доводжу до тих, хто навчається порядок виконання нормативу №15

“Розвідка цілей”, та виконання нормативу №16 “Визначення вихідних установок прицілу для виконання першого пострілу”.

Треную тих, хто навчається у розвідці цілей, визначення вихідних установок, виконання нормативів та подачі цілевказівок.

Уважно слухають та записують, запитують. Вивчають операційні карти.

Приступають до вив-

чення, використовуючи операційні карти.

Військовослужбовці відповідають на запи- тання та приступають до рішення вогневих задач.

Тренуються у розвідці цілей, визначення ви- хідних установок, вико- нання нормативів та подачі цілевказівок згідно операційної карти.

3. Заключна частина – 2хв.

- нагадати тему та мету заняття на навчальному місці;

- визначити ступінь досягнення мети;

- провести короткий розбір заняття, оголосити оцінки;

- відповісти на запитання;

- відправити тих, хто навчався на наступне навчальне місце.

Уважно слухають.

Запитують. За коман-

дою висуваються

на наступне навчальне місце.