Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Метод. реком. провед. вогн. трен.Бібірад.2009.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
6.61 Mб
Скачать

4. Порядок проведення розбору:

- дії екіпажів під час завантаження боєприпасів у танк;

- виконання команд керівника і підтримання зв'язку;

- рух танка, вихід на рубіж (відкриття вогню, швидкість руху, відхід

на рубіж, припинення вогню, повернення на вихідне положення);

- своєчасність відкриття вогню (час першого пострілу, темп стріль-

би, перенесення вогню з однієї цілі на іншу);

- дотримання умов вправи, вимог Курсу стрільб і заходів безпеки;

- усунення несправностей зброї.

Іii. Заключна частина – 3хв.

- нагадати тему та мету заняття на навчальному місці;

- визначити ступінь досягнення мети;

- провести короткий розбір заняття, оголосити оцінки;

- відповісти на запитання;

- відправляю тих, хто навчався, на наступне навчальне місце.

КЕРІВНИК ЗАНЯТТЯ

капітан А.М. ВОВК

Затверджено

рішенням методичної ради

військової частини А0000

протокол від______200 р. №___

Операційно-методична картка

для проведення заняття з вогневої підготовки на навчальному місці № 1

Тема 9: Прийоми і способи ведення вогню із озброєння танка в оборонному бою.

ЗАНЯТТЯ: Практичне виконання контрольної (навчальної) вправи стрільб удень.

МЕТА: 1. Практично виконати контрольну (навчальну) вправу стрільб з танка вдень.

2. Удосконалити практичні навички особового складу у діях при озброєнні Т-64Б.

ВИХОВНА Мета: Виховувати в особового складу впевненість у ввіреній йому зброї.

ЧАС: 55 хвилин на навчальну групу.

МІСЦЕ: Танкова директриса (вогневе містечко), навчальне місце для виконання вправ стрільб із озброєння танка.

МАТЕРІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: Т-64Б – 3 од.;

боєприпаси – згідно з умовами виконання вправи;

операційно-методичні картки, алгоритм дій керівника стрільби, оціночні відомості;

форма одягу та спорядження – згідно з вимогами Курсу стрільб;

ТЗК – 1 од.;

біноклі -2 шт.;

шоломофони – 6 шт.

КЕРІВНИЦТВА ТА ПОСІБНИКИ: Курс стрільб зі стрілецької зброї та озброєння бойових машин Сухопутних військ;

Методика вогневої підготовки;

Збірник нормативів з бойової підготовки Сухопутних військ.

Хід заняття

Навчальні питання та їх

короткий зміст

Методичні рекомендації та дії керівника заняття

Дії тих, хто навчається

1. Вступна частина – 3 хв.

- прийняти рапорт командира навчальної групи;

- перевірити наявність особового складу, зовнішній вигляд, готовність до заняття;

- перевірити готовність навчально-матеріального забезпечення до заняття;

- повідомити тему, мету і порядок проведення заняття на навчальному місці;

- провести контроль засвоєння матеріалу попереднього заняття;

- довести заходи безпеки під час проведення стрільби.

Уважно слухають і запам'я- товують.

Відповідають на запитання.

2. Основна частина – 50 хв.

1. Умови вправи контрольних стрільб 1 ВКС:

- цілі;

- час на стрільбу;

- кількість боєприпасів;

- дальності до цілей;

- оцінка за виконання вправи;

- особливості виконання вправи.

2. Доводжу, коли вправа вико- нується вдруге, коли оцінка за виконання вправи знижується на один бал, коли стрільба оціню- ється «незадовільно» незалежно від кількості уражених цілей.

3. Порядок виконання впра- ви.

Виконання команд:

«Загрузити боєприпаси»;

«До бою»;

«Вперед»;

«У вихідне положення»;

«До машин»;

«Прибути до вишки».

Доводжу умови вправи. При необхідності даю під запис. Проводжу контрольне опитування.

Доводжу, коли вправа виконується вдруге, коли оцінка за виконання вправи знижується на один бал, коли стрільба оцінюється «незадовільно» незалежно від кількості уражених цілей. Проводжу контрольне опиту- вання.

Доводжу послідовність та порядок виконання вправи. Приступаю до виконання вправи стрільб.

Уважно слухають та запи- сують, задають запитання. Вивчають операційні картки.

Уважно слухають та записують, задають запи- тання. Вивчають операційні карти.

Виконують вправу стрільб.

3. Заключна частина – 2хв.

- нагадати тему та мету заняття на навчальному місці;

- визначити ступінь досягнення мети;

- провести короткий розбір заняття, оголосити оцінки;

- відповісти на запитання;

- відправити тих, хто навчався на наступне навчальне місце.

Уважно слухають.

Задають запитання.

За командою висуваються на наступне навчальне місце.