- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № 1 Мерзімі
- •Сабақтың жоспары:
- •Сабақтың барысы:
- •II. Қайталау сұрақтары:
- •IV. Тарихи мәлімет.
- •V. Кестемен жұмыс.
- •VI. Электронды оқулықпен жұмыс. (тест)
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № 2 Мерзімі
- •Сабақтың жоспары:
- •Бағалау 3мин.
- •Үй тапсырмасын беру 2мин. Сабақтың барысы:
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № 4-5 Мерзімі
- •Ііі. Жаңа сабақтың қойылымы.
- •11 Сыныпқа арналған тест тапсырмалары
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •Сабақтың барысы:
- •4.Бекіту мысалдары:
- •7.Өз бетімен орындауға арналған тапсырмалар
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •Есептер шығару
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № 16 Мерзімі
- •III. «Ойлан, тап!» ойыны.
- •IV.Қатесін табыңдар:
- •V.Зерделілер сайысы.
- •Бағалау парағы
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •V . Есептің шарты:
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •1.Ұйымдастыру кезеңі.
- •Үйге тапсырма: «өзіңді тексер» тапсырмасын орындау
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •VI. Сабақты бағалау, қорытындылау
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •Тест тапсырмалары (20минут) әр оқушыға жеке беріледі.
- •Үйге тапсырма беру. (3минут)
- •Қортындылау (2минут)
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ №25 Мерзімі
- •4.Жаңа материалды бекіту ( 12мин)
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •3. Жаңа материалды өту.(10мин)
- •4.Жаңа материалды бекіту ( 22мин)
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •Сабақтың барысы:
- •II.Үй тапсырмасын тексеру:
- •III.Жаңа сабақ түсіндіру:
- •VI.Рефлексия
- •VIII.Бағалау және қорытындылау.
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •Сабақтың барысы
- •Үй тапсырмасын тексеру.
- •Тест тапсырмалары:
- •Есептер шығару.
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •Сабақтың барысы:
- •Сабақ жоспары
- •Сабақтың барысы:
- •Тест тапсырмалары (10мин)
- •Ұйымдастыру және мақсатты айқындау кезеңі.
- •III. Жаңа білімді меңгеру.
- •IV. Жаңа білімді ұғыну кезеңі.
- •V. Жаңа білімді бекіту кезеңі.
- •VI. Үй тапсырмасын орындауға нұсқау. №158,161.
- •Өзіндік жұмыс тапсырмалары «Талапкер-2011» математикадан ұбт-ке дайындау оқу құралынан алынды.
- •«Жеңімпазды анықта» жұппен тексеру.(5 мин) Өзіндік жұмыстың жауаптары
- •2. Бақылау жұмысына қажетті тақырыптар бойынша түсінік беру
- •3. Бақылау жұмысын орындау
- •4. Үйге тапсырма.
Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
Сабақтың тақырыбы: Нақты санның п- дәрежелі түбір және оның қасиеттері.
Сабақтың мақсаты: -оқушыларға п- дәрежелі түбір ұғымы мен оның қасиеттерін және п-дәрежелі түбір табу, п- дәрежелі түбірдің қасиеттерін пайдалану білік, дағдыларын менгерту.
Білімдік:Оқушылаhдың п- дәрежелі түбір анықтамасын және оның шешу тәсілдерін білу, п- дәрежелі түбірдің қасиеттерін қолданып есептерді шығара білу
Дамытушылық:Оқушыладыңлогикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіріп, белсенділігін дамыту, пәнге деген қызушылығын арттыру
Тәрбиелік: Еңбек сүйгіштікке, ұқыптылық және тиянақтылыққа, шығармашылық белсенділікке баулу, көпшіл, ұйымшыл болуға тәрбиелеуге күш салу.
Сабақ типі:Білім мен икем дағыдыны бекіту сабағы
Сабақ түрі: аралас сабақ
Көрнекілігі: оқу құралдары, интерактивті тақта,
Сабақ жоспары:
I.Ұйымдастыру кезеңі.
II.Өткен теориялық материалдарды қайталау.
ІІІ.Жаңа сабақты меңгерту
ІҮ. Практикалық тапсырмалар орындау арқылы мақсатқа жету.
Ү. Үйге тапсырма. Бағалау.
І.Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушыны түгендеу, сабаққа даярлау
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру( Қайталауға берілген параграфтар бойынша ,өткен теориялық материалдарды қайталау) Үйге берілген тапсырманы аралай жүріп тексеру, сұрақ қою арқылы жауап алу
а)«Түбір» ұғымының еңгізудің қажеті неде?
ә)«Квадрат түбір» және «арифметикалық квадрат түбірдің» ұғымдарының қандай айырмашылығы бар?
ІІІ.Жаңа сабақты меңгерту
Енді асанының п-ші дәрежелі түбірінің анықтамасын берейік (мұндағы п-кез келген натурал сан: Анықтама.асанының п -ші дәрежелітүбірідеп п –ші дәрежесі а санына тең болатын b санын атайды. Анықтама бойынша п√а=b,мұндағыа=bп bп =а (1)
а санының п-шы дәрежелі түбір табуды түбір шығару дейміз.Сіздерге екінші дәрежелі арифметикалық түбірдің қасиеттері белгілі.Ол қасиеттер п кез келген натурал сан болғанда да орындалады. Егер п және m кез келген натурал сандар, а және в кез келген теріс емес нақты сандар болса онда түбірдің негізгі қасиеттерін беретін келесі теңдіктер орындалады
Көбейтіндіден түбір шығару
Бөлшектен түбір шығару
Түбірді дәрежеге шығару
n-ші дәрежелі түбірдің n дәрежесі
Түбірден түбір алу ережесі
Түбір және түбірдің астындағы сандардың дәреже көрсеткіштерін қысқарту
Есеп шығару;а)Оқулықпен жұмыс
№9,(1,3),Амалдарды орындау І деңгей
81(1,3), Амалдарды орындау ІІдеңгей
88(3,4),Өрнекті ықшамдауІІІ деңгей
ә)денгейлік тапсырмалар орындауарқылы
І деңгей
Өрнектің мәнін есептеңдер:
1.
2.
3
.
4
.
5.
ІІ
деңгей
Ықшамдаңдар:
1.
2.
Амалдарды орындаңдар:
3
.
=
;
4
.
=
ІІІ деңгей
Өрнекті ықшамдаңдар:
=
б)(тақырыпты бекіту ретінде интерактивты тақтада)Тест тапсырмаларыберіледі
1. Өрнекті ықшамдаңдар:
2
.Өрнектің
мәнін табыңдар:
3
.
Есептеңдер:
4. Есептеңдер:
5
.
Амалдарды орындаңдар:
Дұрыс жауаптары
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
С |
А |
А |
В |
А |
ІІІ.Қорытынды. Сұрақ-жауап әдісімен нақты санның п- дәрежелі түбір және оның қасиеттерін қайталап шығу.
ІV.Бағалау.Оқушылар бағалау парағы бойынша бағаланады
V. Үйге тапсырма беру. №6,8,81(,4)
Дарынды балалар үшін: № 89.
