- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № 1 Мерзімі
- •Сабақтың жоспары:
- •Сабақтың барысы:
- •II. Қайталау сұрақтары:
- •IV. Тарихи мәлімет.
- •V. Кестемен жұмыс.
- •VI. Электронды оқулықпен жұмыс. (тест)
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № 2 Мерзімі
- •Сабақтың жоспары:
- •Бағалау 3мин.
- •Үй тапсырмасын беру 2мин. Сабақтың барысы:
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № 4-5 Мерзімі
- •Ііі. Жаңа сабақтың қойылымы.
- •11 Сыныпқа арналған тест тапсырмалары
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •Сабақтың барысы:
- •4.Бекіту мысалдары:
- •7.Өз бетімен орындауға арналған тапсырмалар
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •Есептер шығару
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № 16 Мерзімі
- •III. «Ойлан, тап!» ойыны.
- •IV.Қатесін табыңдар:
- •V.Зерделілер сайысы.
- •Бағалау парағы
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •V . Есептің шарты:
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •1.Ұйымдастыру кезеңі.
- •Үйге тапсырма: «өзіңді тексер» тапсырмасын орындау
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •VI. Сабақты бағалау, қорытындылау
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •Тест тапсырмалары (20минут) әр оқушыға жеке беріледі.
- •Үйге тапсырма беру. (3минут)
- •Қортындылау (2минут)
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ №25 Мерзімі
- •4.Жаңа материалды бекіту ( 12мин)
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •3. Жаңа материалды өту.(10мин)
- •4.Жаңа материалды бекіту ( 22мин)
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •Сабақтың барысы:
- •II.Үй тапсырмасын тексеру:
- •III.Жаңа сабақ түсіндіру:
- •VI.Рефлексия
- •VIII.Бағалау және қорытындылау.
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •Сабақтың барысы
- •Үй тапсырмасын тексеру.
- •Тест тапсырмалары:
- •Есептер шығару.
- •Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № Мерзімі
- •Сабақтың барысы:
- •Сабақ жоспары
- •Сабақтың барысы:
- •Тест тапсырмалары (10мин)
- •Ұйымдастыру және мақсатты айқындау кезеңі.
- •III. Жаңа білімді меңгеру.
- •IV. Жаңа білімді ұғыну кезеңі.
- •V. Жаңа білімді бекіту кезеңі.
- •VI. Үй тапсырмасын орындауға нұсқау. №158,161.
- •Өзіндік жұмыс тапсырмалары «Талапкер-2011» математикадан ұбт-ке дайындау оқу құралынан алынды.
- •«Жеңімпазды анықта» жұппен тексеру.(5 мин) Өзіндік жұмыстың жауаптары
- •2. Бақылау жұмысына қажетті тақырыптар бойынша түсінік беру
- •3. Бақылау жұмысын орындау
- •4. Үйге тапсырма.
Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып Сабақ № 1 Мерзімі
Сабақтың тақырыбы: Туынды тақырыбын қайталау
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың есеп шығару дағдыларын қалыптастыру.
Міндеттері:
Білімділік: Оқушының туындыға қатысты білімін, туынды ережелерін қолдану шеберлігін, дағдыларын бақылау, тексеру.Туынды ұғымы бойынша оқушылардың ойлауын дамытуға, пәнді оқып үйренуге қажетті білім, білік және іскерлік дағдыларын меңгеруді бекітуге бағытталған;
Дамытушылық: Оқушылардың логикалық ойлауын, математикалық дүниетанымын кеңейту;
Тәрбиелік: Оқушылардың бір-біріне көмектесу адамгершілігін,өзіндік дүниетанымын қалыптастыру.
Сабақтың түрі: Қайталау сабағы.
Сабақтың көрнекілігі: Электронды оқулық, слайд, семантикалық карта, үлестірме қағаздар т.б
Пәнаралық байланыс: Физика, тарих
Сабақтың жоспары:
Ұйымдастыру кезеңі 3 мин.
Қайталау (флипчартпен жұмыс) 5 мин.
Оқулықпен жұмыс. 15мин.
Тарихи мәлімет 3мин.
Кестемен жұмыс 5мин.
Электронды оқулықпен жұмыс (тест) 6 мин.
Сабақты қорытындылау 3 мин.
Бағалау 3мин.
Үй тапсырмасын беру 2мин.
«Халық пен халықты, адам мен адамды теңестіретін нәрсе-білім»
М.Әуезов
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу. Түгендеу.Назарларын сабаққа аудару.
II. Қайталау сұрақтары:
а) Туынды дегеніміз не? ә) Туындының белгіленуі
б) у'(х) белгілеулерін енгізген кім? в) с;х; (хп)' – неге тең?
г) Туындының қолданылуы? д) Дифференциалдау ережелері
Функциялардың туындыларының формулаларын интерактивті тақтада сәйкестендіру (флипчартпен жұмыс)
ІІІ. Оқулықпен жұмыс
№144, №147, №154, №155
IV. Тарихи мәлімет.
Дифференциалдық есептеудің негізгі ұғымы – туынды ұғымы – физика, механика және математика есептерін, атап айтсақ,түзусызықты бірқалыпсыз қозғалыстың жылдамдығы мен кез келген қисыққа жанама жүргізуге байланысты есептерді шешу кезінде XVII ғасырда пайда болды. XV-XVII ғасырларда математиктердің алдында кез келген нүктеге жанама жүргізудің жалпы әдісін табу мәселесі тұрды. Есептерді шешудің кейбір дербес жағдайлары ежелден-ақ белгілі болатын. Мысалы, Евлид бастамаларында шеңберге жанама жүргізу әдісі берілген, Архимед өз атымен аталатын шиыршыққа (спиралға) жанма жүргізсе, ал Аполоний – эллипс,гипербола және параболаға жүргізген. Алайда ежелгі грек ғалымдары есепті аяғына дейін шешкен жоқ, яғни қандай да бір қисықтың кез келген нүктесіне жанама жүргізудің тиімді жалпы әдісін таппады.
V. Кестемен жұмыс.
№ |
Функция |
Туындысы |
1 |
|
|
2 |
|
|
3 |
|
|
4 |
|
|
5 |
|
|
6
|
|
|
