- •II Үй тапсырмасын тексеру.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •III. Жаңа сабақ.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •III. Жаңа сабақ.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •III. Жаңа сабақ.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •Мемлекет
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •Мемлекеті
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •Шаньюй Түменбасы
- •24 Руды басқарған. Түменбасыларды шаньюй өзі тағайындады.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •III.Жаңа сабақ.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •III.Жаңа сабақ.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
- •IV. Жаңа сабақты бекіту.
IV. Жаңа сабақты бекіту.
Қаңлылар мал шаруашылығының қандай түрімен айналысты ?
Жер өндеушіліктің басты құралы ?
Қаңлаларда малдың қандай түрлері таралған ?
Қаңлы мемлекетінің Ұлы Жібек жолына қандай қатысы бар ?
V. Бағалау: Серебренников А.:________; Шайкен Н.:__________.
VI. Үйге тапсырма: параграф 24 оқу, мәтін астындағы сұрақтарға жауыап беру.
Сынып: 6 «а». Сабақ №:____________ Күні:_______________
Пән: Ежелгі Қазақстан тарихы.
Сабақтың тақырыбы: Қаңлылардың мәдениеті және діни наным-сенімдері.
Сабақтың мақсаты:
Оқушылардың қаңлы тайпаларының рухани мәдениетіне, дінге сипаты туралы туралы;
Қаңлылар туралы жазба деректерден мәлімет бере отырып, білім деңгейін жоғарлату, ойлау қабілетін, қорытынды шығаруды дамыту;
Оқушыларға қаңлылар туралы әңгімелей отыра өз еілін, сүйетін азамат тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас.
Әдісі: жаңа сабақты баяндау, дәріс.
Сабақтың жоспары : I. Ұйымдастыру кезеңі.
II. Үй тапсырмасын тексеру.
III. Жаңа сабақ.
IV. Жаңа сабақты бекіту.
V. Бағалау.
VI. Үйге тапсырма.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылармен амандасу.
Оқушыларды түгендеу.
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
II.Үй тапсырмасын тексеру.
Қаңлылардың мекендеген аймақтың ерекшеліктер ?
Қаңлылардың шаруашылық түрлері қандац болды ?
Мал шаруашылығының маңызы ?
Бау-бақша шаруашылығының орны ?
Жаңа сабақтың жоспары:
III.Жаңа сабақ.
Қаңлылар Айға, күнге жұлдыздарға табынған. Ата - бабалар аруағына сиынған. Табиғаттан тыс күштерге табынып үй малдарын құрбандыққа шалған. Қайтыс болған адамды киімімен жерлеген тамақ салатын, су құятын ыдысы қажет заттар және безену бұйымдары әшекей заттар қойылған. Қаңлылар арасында музыка өнері, ән-күй, ьи өнері жақсы дамыды. Қос ішекті және бес ішекті музыкалық аспаптар мен сыбызғы сырнайлары болған.
Қаңлы мәдениеті (арх-лық ескерткіштер)
Қауыншы мәдениеті
Жетіасар мәдениеті
IV. Жаңа сабақты бекіту.
Қаңлылардың жерлеу ғұрпы болды ма ?
Қаңлылардың жерлеулерден табылған ескерткіштер ?
Қаңлылардың баспанасы туралы не білесіндер ?
V. Бағалау: Серебренников А.:________; Шайкен Н.:__________.
VI. Үйге тапсырма: параграф 24 оқу, қайталау.
Сынып: 6 «а». Сабақ №:____________ Күні:_______________
Пән: Ежелгі Қазақстан тарихы.
Сабақтың тақырыбы: Ғұндар.
Сабақтың мақсаты:
Оқушыларға ғұнндар туралы деректер, қоғамдық құрылысы, археологиялық ескерткіштері туралы айта отырып оқушылардың олар жөнінде білімін қалыптастыру;
Ғұндар туралы жазба деректерден мәлімет бере отырып, білім деңгейін жоғарлату, ойлау қабілетін, қорытынды шығаруды дамыту;
Оқушыларға ғұндар туралы әңгімелей отыра өз еілін, сүйетін азамат тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас.
Әдісі: жаңа сабақты баяндау, дәріс.
Сабақтың жоспары : I. Ұйымдастыру кезеңі.
II. Үй тапсырмасын тексеру.
III. Жаңа сабақ.
IV. Жаңа сабақты бекіту.
V. Бағалау.
VI. Үйге тапсырма.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылармен амандасу.
Оқушыларды түгендеу.
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
II.Үй тапсырмасын тексеру.
Қаңлылар Қазстанның қай аймағын мекендеді ?
Қаңлылар қандай елдермен сырқы саяси қатынас жасады ?
Қытаймен қарм-қатынас орнатудың ерекшеліктері ?
Жаңа сабақтың жоспары:
Ғұн тайпаларының ерте кезеңі.
Ғұнн мемлекетінің құрылуы, олардың тайпалық бірлестігі.
III.Жаңа сабақ.
