- •Лекція № 13 тема: заняття з фізичної культури
- •Хід заняття:
- •1. Повідомлення теми і плану План:
- •1. Значення фізкультурних занять для дітей дошкільного віку і місце в режимі дня.
- •2. Типи фізкультурних занять.
- •3. Структура і зміст фізкультурних занять.
- •Підготовча частина
- •Основна частина
- •Заключна частина
- •4. Методика проведення фіззанять.
- •Методика хронометражу фізкультурного заняття
- •Питання для аналізу заняття з фізичної культури
- •Самостійна робота № 11
- •Методичні поради студентам до написання конспекту фізкультурного заняття
- •1. Підготовча частина (тривалість)
- •2. Основна частина (тривалість)
- •3. Заключна частина (тривалість)
Лекція № 13 тема: заняття з фізичної культури
МЕТА: ознайомити студентів зі значенням фізкультурних занять для дітей дошкільного віку, їх місце в режимі дня; розглянути три частини заняття і знати зміст кожної з них; ознайомити з організацією та методикою проведення їх з дітьми різних вікових груп; розкрити поняття фізичного навантаження на занятті, методики хронометражу, вміти його визначати.
Розвивати логічне мислення, пам’ять, мову; пов’язувати знання нової теми з рішенням пошукових завдань та педагогічних задач.
МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: виставка основної та додаткової літератури.
ЛІТЕРАТУРА:
Вільчковський Е.С. Теорія і методика фізичного виховання дітей дошкільного віку. – Львів, 1998. – С. 111-123.
Вільчковський Е.С., Курок О.І. Теорія і методика фізичного виховання дітей дошкільного віку. – Суми: Університетська книга, 2005. – С. 268-309.
Журнал «Дошкільне виховання». – № 10-12, 1995 р.
Пензулаева Л.И. Физкультурные занятия с детьми 3-4 лет. – М.: Просвещение, 1983.
Физкультурные занятия с детьми 4-5 лет. – М.: Просвещение, 1983.
Физкультурные занятия с детьми 5-6 лет. – М.: Просвещение, 1983.
Фролов В.Г. Физкультурные занятия на воздухе. – М.: Просвещение, 1983.
Хухлаева Д.В. Методика физического воспитания в дошкольном учреждении. – М.: Просвещение, 1984. – С. 140-152.
Хід заняття:
1. Повідомлення теми і плану План:
Значення фізкультурних занять для дітей дошкільного віку і місце в режимі дня.
Типи фізкультурних занять.
Структура і зміст фізкультурних занять.
Методика проведення фіззанять:
а) способи організації дітей під час навчання (виховання) рухів;
б) поняття про загальну і моторну щільність заняття;
в) фізнавантаження, шляхи його регулювання;
г) аналіз фізкультурного заняття.
1. Значення фізкультурних занять для дітей дошкільного віку і місце в режимі дня.
Заняття з фізичної культури є основною організаційною формою системи фізичного виховання дітей дошкільного віку. Вони обов’язкові для всіх вихованців, проводяться з постійним складом дітей певної вікової групи за чітким розкладом – щоденно протягом усього календарного року. Восени, взимку й навесні два з них проводяться у фізкультурному залі, а три – на свіжому повітрі під час ранкової прогулянки.
Загальна тривалість занять з фізичної культури:
у першій молодшій групі – 15-20 хв.,
у другій молодшій групі – 20-25 хв.,
у середній групі – до 30 хв.,
у старшій групі – 35 – до 45 хв.
Для занять з фізичної культури треба створити певні гігієнічні умови. Якщо заняття проводиться у залі, його заздалегідь провітрюють, роблять вологе прибирання, готують потрібний інвентар і посібники. Під час занять одяг дітей повинен відповідати погодним умовам і стимулювати їх активну рухову діяльність.
При проведенні різних організаційних форм фізичної культури (ранкова гімнастика, рухливі ігри, заняття з фізкультури) треба враховувати такі положення: по-перше, при їх проведенні необхідно забезпечувати оптимальне фізіологічне навантаження на організм дітей, інакше фізкультура перетворюється “на формальне рукомахання”; по-друге – вони повинні бути цікаві для дітей і викликати у них задоволення.
У процесі проведення занять з фізичної культури найбільш повно вирішуються оздоровчі, освітні та виховні завдання: зміцнення здоров’я дітей, загартування їх організму, формування вмінь та навичок основних рухів (ходьба, біг, стрибки, метання та ін.), вправ спортивного характеру (плавання, їзда на велосипеді, ходьба на лижах та ін.), виховання позитивних моральних та вольових рис характеру, розвиток фізичних якостей, виховання зацікавленості до доступних дошкільникам видів рухової діяльності.
