- •Сабақтың тақырыбы: Тіл және сөйлеу
- •Сабақтың тақырыбы: Сөйлеу мәдениеті
- •Сабақтың тақырыбы: 2- сыныпта өткенді қайталау
- •Сабақтың тақырыбы:в дыбысы
- •Әдіс тәсілдер:Кім шапшаң, Автор орындығы,Почта, Сөзімді аяқта
- •Әдіс тәсілдер:Миға шабуыл,Конвер- сұрақ әдісі, Жигсо әдісі, Суреттер сөйлейді, Хат жазу
- •Сабақтың тақырыбы: ч-щ дыбысы
- •Сабақтың тақырыбы: ц дыбысы
- •Сабақтың тақырыбы: х-һ дыбысы
- •Мақсаттары: Оқушылард алған білімдерін тиянақтайды, пысықтайды, тапсырмаларды байланыстыра отырып сөйлеу тілін, дұрыс жазу, дұрыс оқу қабілеттерін дамытады
- •Сабақтың тақырыбы: Мәтін туралы берілген ұғымды кеңейту
- •Сабақтың тақырыбы: Әңгімелеу мәтіні
- •Сабақтың тақырыбы: Сипаттау мәтіні
- •Әдіс тәсілдер:Кім шапшаң, Автор орындығы, Почта, Сөзімді аяқта, Семантикалық карта
- •Сабақтың тақырыбы: Пайымдау мәтіні
- •Әдіс тәсілдер:Миға шабуыл, Конвер- сұрақ әдісі, Жигсо әдісі, Суреттер сөйлейді, Хат жазу
- •Әдіс тәсілдер: Кім жылдам, Кім алғыр,Тест,Ойлан тап
- •Сабақтың тақырыбы: Сөйлем мүшелері
- •Әдіс тәсілдер: Миға шабуыл, Ассоциация құру,Кім шапшаң
- •Әдіс тәсілдер: Жигсо,Спираль, Өмірлік ахуалды талдау әдісі
- •Әдіс тәсілдер: Кім жылдам, Жигсо,Семантикалық карта, Аквариум
- •Әдіс тәсілдер: Миға шабуыл, Ассоциация құру,Кім шапшаң, Кім алғыр
- •Әдіс тәсілдер: Жигсо,Спираль, Өмірлік ахуалды талдау әдісі
- •Сабақтың тақырыбы: Бастауыш пен баяндауыштың арасыны қойылатын сызықша
- •Әдіс тәсілдер:Жигсо,Венн диаграммасы, Эссе
- •Сабақтың тақырыбы: Тұрлаулы мүше
- •Әдіс тәсілдер:Миға шабуыл, Жигсо,Салыстыру картасы, , Эсссе
- •Сабақтың тақырыбы: Тұрлаусыз мүше
- •Әдіс тәсілдер:Миға шабуыл, кім жылдам, аквариум, семантикалық карта
- •Сабақтың тақырыбы: Сөйлем мүшелерінің байланысы
- •Әдіс тәсілдер:Миға шабуыл, сөзімді аяқта, Адасқан әріптер, кім алғыр
- •Сабақтың тақырыбы: Сөйлем мүшелерінің байланысы / қайталау/
- •Әдіс тәсілдер:Суреттер сөйлейді, Кім біледі,Венн диаграммасы, Хат жазу
- •Сабақтың тақырыбы: Жалаң және жайылма сөйлем
- •Әдіс тәсілдер:Кім жылдам, Кім алғыр,Жигсо әдісі, Дебат
- •Сабақтың тақырыбы: Жалаң және жайылма сөйлем
- •Әдіс тәсілдер:Миға шабуыл, Жигсо, Пилот-штурман,Кубиз әдісі
- •Сабақтың тақырыбы: Қаратпа сөз
- •Әдіс тәсілдер: Миға шабуыл, Ойлан тап, Интервью әдісі,ыстық орындық
- •Әдіс тәсілдер: Ойлан тап, Сен маған- мен саған,Жалғасын тап, Топтастыру
- •Сабақтың тақырыбы: Сөз және оның мағынасы
- •Әдіс тәсілдер:Миға шабуыл,Жұптық әңгімі,Инсерт
- •Сабақтың тақырыбы: Сөз және оның мағынасы
- •Әдіс тәсілдер:Ыстық орындық,Мағананы таны, бес жолды өлең, Кубизм
- •Әдіс тәсілдер:Ребус, Миға шабуыл,Суреттер сөйлейді, Спиараль әдісі
- •Сабақтың тақырыбы: Сөз құрамы
- •Әдіс тәсілдер:Миға шабуыл, Автор орындығы, Аквариум әдісі, Кім жылдам
- •Сабақтың тақырыбы: Сөз құрамы туралы берілген білімді еске түсіру
- •Әдіс тәсілдер:Егер мен,рафт ,Академиялық дау дамай,Салыстырмалы карта,Кім жылдам
- •Сабақтың тақырыбы: Сөз құрамы туралы берілген білімді еске түсіру/ қайталау/
- •Әдіс тәсілдер:Миға шабуыл,Инсерт, Сөдер банкісі, Ыстық орындық, Кім шапшаң
- •Сабақтың тақырыбы: Түбір сөз және туынды сөз
- •Әдіс тәсілдер: Композициялық талдау, Венн диаграммасы, Эссе Кім зергек
- •Сабақтың тақырыбы: Түбір сөз және туынды сөз
- •Әдіс тәсілдер:Миға шабуыл,Жигсо, Аквариум,Ойлан,бірік бөліс,семантикалық карта
- •Сабақтың тақырыбы: Түбірлес сөздер
- •Әдіс тәсілдер: Суреттер сөйлейді,Жигсо,Венн диаграммасы,
- •Сабақтың тақырыбы: Түбірлес сөздер
- •Әдіс тәсілдер: Миға шабуыл, Ептілер, жүйріктер, алғырлар, Сәйкестендіру,Кім жүйрік
- •Сабақтың тақырыбы: Түбір мен қосымшаның жазылуы
- •Әдіс тәсілдер: Миға шабуыл, Конверт-сұрақ, Дебат, Топтастыру стратегиясы
- •Сабақтың тақырыбы: Түбір мен қосымшаның жазылуы
- •Әдіс тәсілдер: Қайталу- оқу айнасы, Жигсо, Эссе, Ыстық орындық
- •Сабақтың тақырыбы: Өзіңді өзің тексер. Түбір мен қосымшаның жазылуы
- •Сабақтың тақырыбы: Сөз таптары туралы өткенді қайталау
- •Әдіс тәсілдер: Кім жылдам, Сақина салмақ, Аялдама, Көкпар
- •Сабақтың тақырыбы: Зат есім
- •Әдіс тәсілдер: Миға шабуыл, Эссе, Ыстық орындық
- •Сабақтың тақырыбы: Зат есім
- •Әдіс тәсілдер: Миға шабуыл, Суреттер сөйлейді, Интервью әдісі
- •Сабақтың тақырыбы: Негізгі және туынды зат есім
- •Әдіс тәсілдер:Миға шабуыл,Жигсо, Сем маған мен саған,Ойлан,бірік бөліс,Эссе
- •Сабақтың тақырыбы: Негізгі және туынды зат есім
- •Әдіс тәсілдер: Миға шабуыл, Жалғасын тап, Сәйкестендіру,Кім жүйрік
- •Сабақтың тақырыбы: Зат есімнің тәуелденуі
- •Әдіс тәсілдер: Миға шабуыл, Конверт-сұрақ, Жұптық әңгіме, Топтастыру стратегиясы
- •Сабақтың тақырыбы: Зат есімнің тәуелденуі
- •Әдіс тәсілдер: Қайталу- оқу айнасы, Жигсо, , Аквариум
- •Сабақтың тақырыбы: Етістік
- •Сабақтың тақырыбы: Етістік
- •Әдіс тәсілдер: Миға шабуыл, Кім біледі, Жұптық тәңгімі,Инсерт
- •Сабақтың тақырыбы: Негізгі және туынды етістік
- •Әдіс тәсілдер: Миға шабуыл, Кім алғыр, Венн диаграммасы,Ізденген ақыл, Суреттер сөйлейді
- •Сабақтың тақырыбы: Негізгі және туынды етістік
- •Әдіс тәсілдер:Кім шапшаң, Автор орындығы, Кубизм, Сөзімді аяқта
- •Сабақтың тақырыбы: Болымды және болымсыз етістік
- •Әдіс тәсілдер:Ыстық орындық,Композициялық талдау, Венн диаграммасы, Бес жолды өлең,Көңілді тапқырлар
- •Сабақтың тақырыбы: Болымды және болымсыз етістік
- •Әдіс тәсілдер:Миға шабуыл,Жигсо,Интервью ,Ойлан,бірік бөліс,Эссе
- •Сабақтың тақырыбы: Болымды және болымсыз етістік/ қайталау/
- •Әдіс тәсілдер: Суреттер сөйлейді,Жигсо,Кім білімді,Семантикалық карта
- •Әдіс тәсілдер: Миға шабуыл, Ептілер, жүйріктер, алғырлар, Сәйкестендіру, Кім жүйрік
- •Сабақтың тақырыбы: Сын есім
- •Әдіс тәсілдер: Миға шабуыл, Конверт-сұрақ, Жұптық әңгіме, Топтастыру стратегиясы
- •Әдіс тәсілдер: Қайталу- оқу айнасы, Жигсо, Эссе, Ыстық орындық
- •Сабақтың тақырыбы: Негізгі және туынды сын есім
- •Сабақтың тақырыбы: Негізгі және туынды сын есім
- •Әдіс тәсілдер: Кім жылдам, Сақина салмақ, Аялдама,
- •Сабақтың тақырыбы: Сын есімнің салыстырмалы шырай жұрнағы
- •Сабақтың тақырыбы: Сын есімнің салыстырмалы шырай жұрнағы
- •Әдіс тәсілдер: Жигсо, Сен маған мен саған, постер қорғау
- •Сабақтың тақырыбы: Сан есім
- •Сабақтың тақырыбы: Есептік және реттік сан есім
- •Сабақтың тақырыбы: Өзіңді –өзің тексер
- •Сабақтың тақырыбы: Сөйлеу мәдениеті
- •Сабақтың тақырыбы: Мәтін Сөйлем
- •Әдіс тәсілдер:Егер мен, рафт, Академиялық дау дамай,Сөздер банкісі,Кім жылдам
- •Сабақтың тақырыбы: Мәтін және сөйлем
- •Әдіс тәсілдер:Семантикалық карта, Венн диаграммасы, Ыстық орындық, Кйіпкерге хат
- •Сабақтың тақырыбы: Сөз және оның құрамы
- •Әдіс тәсілдер:Миға шабуыл, Жигсо,Аквариум, Ойлан,бірік бөліс, Эссе
- •Сабақтың тақырыбы: Сөз және оның құрамы
- •Сабақтың тақырыбы: Сөз таптары Зат есім
- •Әдіс тәсілдер:Миға шабуыл, Жигсо, Аквариум, Авторлық орындық, Ойымды тап
- •Әдіс тәсілдер: Суреттер сөйлейді,Жигсо,Кім білімді,Семантикалық карта
- •Сабақтың тақырыбы: Сөз таптары Сан есім
- •Әдіс тәсілдер: Миға шабуыл, Суреттер сөйлейді, Ыстық орындық
- •Сабақтың тақырыбы: Сөз таптары Етістік
- •Әдіс тәсілдер:Кім шапшаң, Автор орындығы,Жигсо,
- •Сабақтың тақырыбы: Дыбыс және әріп
- •Әдіс тәсілдер:Композициялық талдау, Венн диаграммасы, Бес жолды өлең,Кейіпкерге хат
- •Сабақтың тақырыбы: Тіл және сөйлеу
- •Әдіс тәсілдер:Миға шабуыл,Жигсо,Аквариум,Ойлан,бірік бөліс,Эссе
Әдіс тәсілдер: Кім жылдам, Жигсо,Семантикалық карта, Аквариум
Сабақ кезеңдері |
Уақыт
|
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
|
Білім
Қызығушылық тарын ояту |
2мин |
Кім жылдам Интерактивті тақтаға «Қайталау–оқу айнасы» әр түрлі деңгейдегі сұрақтар беріледі,
|
Интерактивті тақтадағы сұрақтар арқылы оқушылардың кезекпен жауап беруі сұралады. |
Оқушылар интерактивті тақтадан кез-келген ұяшықты таңдайды да,топ мүшелері кезектесіп жауап береді. Оқушылар еске түсіреді, талдайды.
|
АКТ |
Түсіну |
7мин |
Постер арқылы жаңа тақырыпты өткен тақырыппен байланыстыру |
Мұғалім оқушыларға тапсырмалар береді олар түсініктерін қағазға салу керек , постер арқылы қорғайды |
Күз туралы ойларын постерге салу керек, түсінікетерін постер арқылы қорғап айту крек |
ЖТ ЖЕ |
Қолдану |
10мин |
«Бастауыш туралы не білеміз»туралы жаңа тақырыпқа байланысты «Аквариум» әдісіне қатысты тапсырмалар |
Жаңа тақырыпты оқушыларға қысқаша түсіндіру мақсатында осы көрсетілген әдіс бойынша жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз бетерінше дайындық жасату |
Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту Әдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады. |
СТО |
Сергіту сәті |
1 мин |
Танцующий человек под дерево |
Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау |
Интербелсеңді тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар жасайды. |
АКТ |
Талдау |
15мин |
Жаңа тақырыпты Жигсо әдісі арқылы тақырыпты бөліктерге бөліп, оқуға тапсырма береді. Тақырыбы: Сын есімнің сөйлемдегі қызметі
|
Топтағы бір нөмірлі балалар бір мысалды қарастырып, бірге отырып талқылап, өз топтарына келіп түсіндіреді
|
Сыныптағы белсенді оқушы басқаларға бағыт беріп отырады. Топтық талқыға салады,ойланады.Өзгелерді тыңдай отырып , өз білімін толықтырады. Ізденеді. Тапсырмаларды орындап қағазға жазады.
|
|
Жинақтау |
5мин |
Семантикалық картамен жұмысм |
«Бастауыш» ( Топ бойынша семантикалық картаны толтырады, жинақтайды бағалау |
Оқушылардың мақсаты берілген семантикалық картадағы сұраққа өз ойларын толтыру арқылы жеткізу |
|
Бағалау |
2 мин |
Критерийлер арқылы бағалау |
Постерлер астына смайлик жапсыру арқылы топтар ақылдасып,басқа топтарды бағалады.Топ жетекшісі өз топ мүшелерінің жұмысын бағалайды.Топтық жұмыстардың жиынтық бағасы қойылады. |
Өзін –өзі бағалау, топтық , жұптық бағалау |
|
Рефлексия |
2 мин |
Стикерлерді толтыру |
Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну |
|
|
|
|
|
|
|
|
Пән:Қазақ тілі 38 -39 сабақ
Сынып: 3 сынып
Сабақтың тақырыбы: Баяндауш
Мақсаттары: Оқушылар баяндауыш туралы біледі, оны сөйлем ішінен таба білуге үйренеді, сөздік қорын топпен жұмы істеу арқылы байланыстырып сөйлеу тілдерін дамытуға пайдаланады
Күтілетін нәтиже : Топта жұмыс істеу арқылы ізденеді, біледі, түсінеді және тақырыптың идеясын аша отырып пәнге қызығушылығы артады
Модульдері: АКТ (ақпараттық коммуникативтік технология), СТО (сын тұрғысынан ойлау), ОЖЕ (оқушылардың жас ерекшеліктері), ТжДОЖ (талантты және дарынды оқушылармен жұмыс). ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық), ОҮБжОБ (оқыту үшін басқару және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту)
Бағалау: Өзін өзі (ӨӨБ), жұптық (ЖБ), топтық (ТБ), жиынтық (ЖБағ)
Деректер: тақта, стикерлер, постерге арналған қағаздар, маркерлер, бағалау парақтары
