Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Розробки уроків з інформатики для 7 класу.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
8.7 Mб
Скачать

Урок № 30

Тема. Поняття про «Проекти», з історії проектів, види навчальних проектів та їх класифікація.

Мета:

навчальна:ознайомити із сутністю поняття проект; навчити розрізняти види проектів; формувати вміння наводити приклади проектів із навколишнього життя;

розвивальна: розвивати пам'ять, мислення, активність, працелюбність;

виховна: виховувати повагу до праці інших, любов до предмету.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Обладнання та наочність: мультимедійна презентація.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Виникнення методу проектів.

Слово «проект» європейськими мовами було запозичене з латини й означає «викинутий уперед», «той, що висувається», «той, хто «впадає в очі». Пізніше проект починають розглядати як ідею, за якою суб’єкт може і має право розпоряджатися власними думками.

Метод проектів (від грецької – шлях дослідження)

Цей термін уперше використав у 1908 р. завідувач відділу виховання сільськогосподарських шкіл США Д. Снедзен, під яким розумів сукупність завдань для виконання вдома, які діти фермерів через нерегулярне відвідування школи, отримували від учителів. У 1911 р. Бюро виховання США узаконило цей термін. Метод проектів відомий у світовій педагогіці з кінця ХІХ початку ХХ століття, як метод проблем. Метод проектів був запропонований у 1920-ті роки в США.

Він виник на основі філософських ідей, розроблених американським ф ілософом і педагогом Дж. Дьюї, а також його учнем В. К ілпатріком.

Джон Дьюї Уильям Херд Килпатрик

« Уявіть дівчину, яка пошила собі плаття. Якщо вона вклала душу в свою роботу, працювала з натхненням, любов’ю, самостійно зробила викрійку і придумала фасон плаття, самостійно його зшила, то це і є зразок типового проекту». Так писав у 1921 році один із основоположників «методу проектів», послідовник Дж. Дьюї, професор педагогіки учительського коледжу при Колумбійському

університеті У. Кілпатрік.

У науковій літературі існує декілька понять-визначень цього слова.

Проект – це систематична форма організації діяльності у взаємозв’язку її теоретичних і практичних аспектів (С.Б. Кримський).

Проект – це послідовність взаємопов’язаних подій, що відбуваються впродовж установленого обмеженого проміжку часу та спрямовані на досягнення неповторного і водночас певного результату (Ф. Бег’юлі)

Проект – це комплекс пошукових, дослідницьких, графічних та інших видів робіт, виконаних із метою практичного чи теоретичного розв’язання значущої проблеми (Є.С. Полат).

Проект – це інноваційна форма організації освітнього середовища, в основі якої – комплексний характер діяльності тимчасового колективу спеціалістів в умовах активної взаємодії з навколишнім середовищем.

Проект – це сукупність дій, документів, текстів для створення реального об’єкта, предмета, створення теоретичного і практичного продукту (Л.В. Ващенко).