Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Розробки уроків з інформатики для 7 класу.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
8.7 Mб
Скачать

Урок № 12

Тема. Практична робота 4. Складання та виконання алгоритмів з повторенням, у визначеному навчальному середовищі виконання алгоритмів.

Мета:

навчальна: перевірити вміння учнів записувати алгоритм у вигляді команд для виконавця;

виховна: виховувати дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки, толерантного ставлення до товаришів, зацікавленості у вивченні предмета

розвивальна: розвивати пізнавальний інтерес, навики роботи з середовищем виконання алгоритму; алгоритмічне мислення, пам'ять, уважність.

Тип уроку: урок застосування знань, умінь і навичок.

Обладнання та наочність: ПК із встановленими ОС і середовищем Scratch, проектор з інтерактивною дошкою.

Хід уроку

І. Організаційний етап.

Вітання з класом. Перевірка присутності і готовності учнів до уроку. Перевірка виконання домашнього завдання.

ІІ. Оголошення теми, мети уроку.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Актуалізація знань.

Дайте відповіді на запитання

  1. Що таке графічна форма подання алгоритму?

  2. Які вказівки повторення ви знаєте?

  3. За яких умов доцільно використовувати той чи інший вид вказівки повторення?

  4. Скласти алгоритм блок-схему знаходження добутку 6 перших натуральних чисел.

  5. Назвіть приклад середовища наочного (візуального) програмування?

  6. Як завантажити середовище Scratc?

  7. Які є виконавці у середовищі Scratch?

Учням демонструється проект Aquarium, обговорюються скрипти кожного об’єкта.

ІV. Практичне завдання. Інструктаж з техніки безпеки.

Практична робота складається із двох частин. Першу частину учні виконують у зошитах, другу у середовищі Scratch.

Перша частина

Фізкультхвилинка Додаток А1

Друга частина. Інструктаж з техніки безпеки.

У

Завдання № 3 Створити проект «Акваріум». В проекті використати фон (Nature/underwater) та мінімум 3 об’єкти. Під час створення проекту можна використати додаткові об’єкти. Оцінюватися буде не лише загальний вигляд, а робота кожного скрипта.

чні займають місця біля комп’ютерів і виконують другу частину практичної роботи.

Релаксація «Вправи для очей» - Додаток А2

V. Підсумок уроку. Учні демонструють свої проекти. Виставлення оцінок.

VI. Домашнє завдання: придумати умови задач за якими можна скласти алгоритми з повтореннями.

Урок № 13

Тема. Висловлювання. Істинні та хибні висловлювання. Умовне висловлювання «Якщо – то – інакше». Алгоритми з розгалуженням.

Мета:

навчальна: допомогти учням отримати уявлення про середовище виконання алгоритму; навчити учнів записувати алгоритм у вигляді послідовності команд виконавця;

виховна: виховувати пізнавальну зацікавленість до предмету, та привчати працювати творчо, виховувати старанність, активність при вивченні нового матеріалу;

розвивальна: розвивати пізнавальний інтерес, навики роботи з середовищем виконання алгоритму; алгоритмічне мислення, пам'ять, уважність.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Обладнання та наочність: ПК із встановленими ОС і середовищем Scratch, проектор з інтерактивною дошкою.