Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Розробки уроків з інформатики для 7 класу.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
8.7 Mб
Скачать

Урок № 9

Тема. Підсумковий урок з розділу «Моделювання». Практична робота № 3. Структурування та класифікація відомостей з використанням карт знань.

Мета:

навчальна: сформувати в учнів навички створення карт знань; розглянути різні програмні середовища для побудови карт знань;

розвивальна: сприяти всебічному розвитку особистості; розвивати практичні вміння та навички учнів щодо наочного представлення інформації за допомогою комп’ютера, продовжувати розвивати в учнів логічне мислення, науковий світогляд на основі відомостей про використання карт знань;

виховна: виховувати інформаційно-освічену людину, свідоме ставлення до формування інформаційної та комунікативної компетенції.

Тип уроку: практична робота.

Обладнання: ПК з встановленими ОС, браузером і редактором карт знань, під'єднаний до мережі Інтернет.

Хід уроку

І. Організаційний етап.

Вітання з класом. Перевірка присутності і готовності учнів до уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Як ви розумієте термін структура?

  2. Що таке класифікація?

  3. Що таке карти знань?

  4. Для чого вони призначені?

  5. Сформулюйте принципи створення карт знань.

  6. Які засоби для створення знань ви знаєте?

  7. Які можливості вони надають?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Діти показують і аналізують складені карти знань в зошиті.

Сьогодні ми з вами будемо складати карти знань використовуючи програму Freemind

ІV. Виконання практичної роботи.

        1. Повторення правил техніки безпеки.

        2. Виконання практичної роботи.

        3. Вправи для очей

  • Для покращення фокусування ока подивитись на кінчик носа, потім одразу перевести погляд у далечінь. В обох випадках погляд затримати на кілька секунд. Повторити вправу 4-5 разів.

  • Заплющити очі на 3-5 секунд, а потім розплющити їх на такий же час. Повторити вправу 4-5 разів.

  • Не повертаючи голови, переносити погляд угору-прямо-додолу, потім – вліво-прямо-вправо. Аналогічно виконувати рухи очей по діагоналі в один та інший бік.

Хід роботи

Зайняти своє робоче місце. Підготувати комп’ютер до роботи.

Потрібно підготувати статтю для шкільної газети. За допомогою карт знань виділимо складові частини підготовчої роботи. Спочатку потрібно визначитися з читацькою аудиторією, на яку розрахована стаття. Після цього визначитися з джерелами, які буде використано у процесі підготовки статті. Далі потрібно потурбуватись про ілюстративний матеріал. Також потрібні будуть посилання на певні джерела та ресурси для розширення знань чи пояснення якихось моментів, наприклад, незнайомих слів. Вказівки до виконання

  1. Запустити програму Freemind.

  2. Виконати вказівку меню Файл / Новий.

  3. Змінити стандартну назву кореневого вузла на «Стаття», клацнувши по ньому і ввівши відповідне слово.

  4. Створити дочірній вузол з назвою «Хто читатиме» для кореневого вузла. Для цього вибрати вказівку Новий дочірній вузол контекстного меню кореневого вузла.

  5. Д одати три дочірні вузли для кореневого з назвами «Ілюстрації», «Матеріали», «Посилання».

6. Створити споріднені вузли «Учні», «Вчителі», «Батьки», батьківським для яких буде вузол «Хто читатиме».

7. Створити дочірні вузли згідно з такою таблицею.

Батьківський вузол

Дочірні вузли

Матеріали

Книги Статті» Новини

Ілюстрації

Малюнки Фотографії

Посилання

Ресурси мережі Нові слова

8. Зберегти отриману карту, виконавши вказівку меню Файл/Зберегти як…, з назвою Ваше прізвище 1 у теці, вказаній вчителем.

9. Замінити тип кореневого вузла на овал, використавши вказівку Формат / Tип вузла контекстного меню цього вузла.

10. Змінити колір кореневого вузла на червоний, вибравши вказывку його контекстного менюФормат / Фоновий колір вузла і обравши з палітри потрібний колір.

11. Змінити колір дочірніх вузлів кореневого вузла на синій (аналогічно попереднім діям).

12. Об’єднати вузол «Хто читатиме» з його дочірніми вузлами у «хмару», вибравши вказівку його контекстного меню Вставити / Хмара.

13. Об’єднати інші вузли першого рівня з їх дочірніми вузлами.

  1. Добрати кольори «хмар» на свій розсуд, виконавши вказівку контекстного меню потрібного вузла Формат / Колір хмари…

  1. Зберегти отриману карту, виконавши вказівку меню Файл /Зберегти як…, з назвою Ваше прізвище 2 у теці, вказаній вчителем.

  2. Повідомити вчителя про завершення роботи.

V. Підведення підсумків уроку. Виставлення оцінок. Карточка «Рефлексія

Підніміть картку, яка відповідає вашому настрою

Запитання

Підкресліть один з варіантів відповіді

Чи комфортно ви почували себе на уроці?

Так

Ні

Чи сподобався вам урок?

Так

Ні

Чи впорались ви з практичним завданням?

Так

Ні

Чи вважаєте ви, що вивчений матеріал знадобиться вам в житті?

Так

Ні


VІІІ. Домашнє завдання. Самостійно ознайомитися з онлайн редактором карт знань buble.us і подати з його допомогою структуру апаратного чи програмного забезпечення.

Л исий Сергій Михайлович, вчитель математики та інформатики Охрімовецького НВК.

Проблема над якою працює: «Використання групових форм роботи при викладанні інформатики».

Педагогічне кредо: «Щоб не сталося, роби вигляд, що саме цього ти і хотів».