- •Тема. У чому загадковість світу грибів?
- •1) Мозковий штурм(Мікрофон)
- •2)Асоціативний кущ.
- •3) Гра «Вилучи зайве»
- •V. Робота над новим матеріалом
- •4.2. Різноманітність грибів у природі
- •4.3. Гриби - рослини чи тварини?!
- •4.4. Фізкультхвилинка.
- •4.5. Дослідження «Зовнішня будова шапинкового гриба»
- •4.6. Робота з підручником
Вчитель:Щавінська Т. М. № уроку ___________
Клас 3 Дата ______________
Тема. У чому загадковість світу грибів?
Мета: формувати уявлення про різноманітність грибів у природі, їх будову та значення, їх охорону; формувати поняття їстівні та отруйні гриби; вміння розрізняти їстівні та отруйні гриби, узагальнювати, висловлювати судження і перевіряти їх правильність;
розвивати творчі здібності, мислення, уяву;
виховувати бережне ставлення до природи, свого здоров’я.
Обладнання: мультимедійна презентація, таблиці для формування уявлень про навколишній світ; гриби печериці для дослідницької діяльності; роздатковий матеріал для роботи в групах.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організація класу
Закінчилась перерва
Продзвенів чаклун-дзвінок
А тепер усі швиденько
Налаштуймось на урок.
Діти , в народі кажуть, що добрий гість – дому радість. Сподіваюсь, що ви, як і я, раді нашим гостям. Привітайтесь та подаруйте їм свої чарівні посмішки.
Діти. Доброго дня, усіх ми вітаємо
Здоров’я і миру усім побажаємо.
ІІ. Емоційний настрій
Урок природознавства, в першу чергу, є уроком спілкування з природою. Вивчаючи природні явища, складні процеси, що відбуваються в природі, ми вчимося її цінувати, бачити її красу, відчувати себе її часточкою.
Журавлі над лугом линутьрівним клином.
Будь природі другом, будь природісином,
Знай-бо, — це не мода, цежиття потреба.
Нас віта природа чистим синім небом.
Наш дивнийсвіт – такий як казка...
Он внебіхмаронькапливе,
Тожбережийого, будь ласка,
Все в ньомуніжне і живе.
Краса чарівна є в усьому,
Лиш треба бачити її.
Вона у небі голубому,
У ній оновлені гаї.
Вона живе в малій сніжинці,
І в кучугурах на горі.
В тополі, в кленах і в ялинці,
А ще у вранішній зорі.
Вона у білому тумані.
В краплиночці роси живе.
Вона у квітці полум’яній
І у хмариночці пливе…
Краса в усьому — придивися!
Втішайся казкою краси.
Поглянь на світ і усміхнися,
В душі своїй красу неси.
ІІІ. Актуалізація знань учнів
1) Мозковий штурм(Мікрофон)
- Давайте пограємо в гру “Закінчи речення”
- Усе, що нас оточує і не зроблене руками людей-це …(природа).
- Природа буває… (жива і нежива).
- До неживої природи відноситься…(вода, повітря, каміння, грунт, зорі, планети).
- До живої природи ми відносимо…(рослини,тварини,людей).
- На попередніх уроках ми з вами вивчали тему…( «Тварини»).
- Перевіримо, як ви засвоїли цей матеріал.
2)Асоціативний кущ.
Давайте створимо асоціативний кущ до слова тварини. Тварини – це …
К
омахи
Звірі
Тварини
Плазуни
Земноводні
Риби Птахи
3) Гра «Вилучи зайве»
- А зараз пропоную гру “Вилучи зайве”. Вам потрібно назвати зображених на картинках тварин, знайти зайву та пояснити свій вибір.
Завдання 1
Хрущ, сонечко, павук, бджола.
- Доведи свій вибір.
-З яких частин складається тіло комахи?
- Яка з цих комах рослиноїдні?
Завдання 2
Карась,скат,кит,сом.
- Поясни свій вибір.
- Яка будова тіла риби?
-Чи піклуються риби про своє потомство?
Завдання 3
Заєць,вовк, їжак, зебра.
- Поясни свій вибір. (Зебра, бо живе не в лісі.)
Завдання 4
Кінь, короп, корова, овечка.(Свійські)
Що об’єднує цих тварин?
ІV. Повідомлення теми і завдань уроку
- Ми закінчили вивчати два великі царства живої природи: царство рослин і царство тварин, і сьогодні помандруємо до третього царства живої природи, яке має спільні ознаки і з рослинами, і з тваринами, хоча не належать ні до одного з них. Багато з вас знають представників цього царства, збирали їх у природі, навіть коштували, бо багато з них дуже смачні. А дізнаєтесь ви про яке царство йдеться мова, відгадавши загадку.
Загадка
Серед буків і дубків
Заховались між листків.
І великі ,і малі
Повдягалися в брилі,
І дощу ці одноніжки
Не бояться анітрішки.
Ліс улюблений їх край,
А
як звуть їх –відгадай.
- Отже, сьогодні на уроці ми поговоримо про загадковий світ грибів.
