Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
КМЗ Давидова кухар ІІІ розряд.docx
Скачиваний:
8
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
2.29 Mб
Скачать

План уроку виробничого навчання № 28

Тема програми: Приготування страв з овочів і грибів

Тема уроку: Страви і гарніри з припущених овочів. Вимоги до якості.

Мета уроку:

навчальна:

  • навчити учнів правильно і якісно готувати страви з припущених овочів;

  • сформувати в учнів первісні уміння по виконанню прийомів припускання;

  • засвоїти уміння самостійно використовувати знання на виробничому навчанні.

розвивальна:

  • розвивати зацікавленість в застосуванні набутих знань, технологічне мислення при виконанні завдань, повязаних з припущенням овочів;

виховна:

  • виховувати відповідальність за доручену справу;

  • прищепити осмислене ставлення до виконуваної роботи;

  • виховувати впевненість в своїх навичках;

  • бережливе відношення до продуктів.

Тип уроку: Урок формування трудових прийомів та операцій при приготуванні запечених овочів.

Методи виробничого навчання: урок комбінований.

  • усне викладання учбового матеріалу;

  • демонстрація наочних посібників, натуральних зразків;

  • показ трудових прийомів.

Вид уроку:

● «синтетичний урок».

Матеріально-технічне забезпечення:

Учбово-наочні посібники: інструкційні картки, картки-завдання, натуральні зразки, ММП (мультимедійний пристрій), збірник рецептур страв, картка з ТБ.

Обладнання: виробничий стіл, електроплита, мікрохвильова піч, пароконвектомат.

Інструменти, інвентар: ніж кухонний, обробна дошка, функціональні ємкості, лотки, сотейник, каструлі різної ємності, каструлі з сітчастими вставками, лопатка, шумівка, посуд для відпускання.

Сировина: різновиди продуктів для приготування припущених овочів та складові частини згідно інструкційної картки.

Міжпредметні зв’язки:

● Технологія приготування їжі з основами товарознавства -

Тема № 5 «Приготування страв з овочів і грибів»

● Організація виробництва та обслуговування -

Тема № 4 «Організація робочих місць у гарячому цеху»

● Устаткування підприємств громадського харчування -

Тема № 10 «Устаткування з електронагріванням»

● Гігієна та санітарія виробництва –

Тема № 9 «Санітарні гігієнічні вимоги до механічної обробки харчових продуктів»

Тема № 5 «Гігієнічні вимоги до шкіри тіла та рук, санітарного одягу, медичні огляди та їх значення.».

● Основи охорони праці – Розділ 2 «Загальні питання безпеки праці».

Хід уроку

Організаційна частина. (3 хв.)

  • Взаємне привітання.

  • Прийняття звіту чергового.

  • Перевірка готовності учнів до уроку.

Вступний інструктаж. (45 хв.)

Повідомлення теми уроку: (проекція на екрані мультимедійного пристрою (ММП));

Перевірка знань учнів по темі попереднього уроку:

1. Бліц опитування з використанням сигнальних знаків: У кожного учня кольоровий прапорець, який він використовує під час своєї відповіді.

Код відповіді: Так - червоний, Ні – синій.

 Чи доводять до готовності варені овочі в овочевому цеху? ні

 Чи можна варити капусту в алюмінієвому посуді? ні

 При приготуванні картопляного пюре картоплю протирають гарячою так

 При варінні цвітної капусти використовують тільки

білі голівки так

 Кришки каструль з гарячою їжею необхідно відкривати рухом на себе. так

Мотивація навчання:

● Чим відрізняється процес припускання від варіння?

● Чи доводилось Вам припускати продукти?

● За якими критеріями обирають посуд для припускання?

● З якою метою кухар обирає спосіб теплової обробки продукту - припускання?

● Які овочі можна припускати?

Під час мотивації майстер викликає в учнів бажання більш досконало вивчити процес теплової обробки – припускання і ознайомитися з сучасними інноваційними технологіями припущення овочів.

Актуалізація опорних знань шляхом постановки питань

► Які овочі можна припускати у власному соку?

► Чи потрібно нарізати овочі перед припусканням?

► Як підготувати моркву до припускання?

► Які соуси використовують при припусканні овочів?

► Яка повинна бути консистенція у припущених овочів?

Перевірка знань правил охорони праці та техніки безпеки

Майстер використовує картки-завдання «Що не так?», в яких зафіксовані невірні дії кухаря в гарячому цеху. Учні повинні знайти помилку і прокоментувати виправлення.

Організація робочого місця майстра в\н:

Майстер пояснює учням вимоги до організації робочого місця при приготуванні страв із припущених овочів:

  • розробну дошку розташовують посередині столу на відстані 4-5 см від краю;

  • ліворуч – лоток з підготовленими овочами для припускання;

  • праворуч інструменти: кухарський ніж, соусник, посуд для припускання;

  • попереду дошки готові соуси, додаткові компоненти страв, спеції.

Розташування посуду, інвентарю та інструментів на столі проводиться в залежності від технологічного процесу припускання овочів.

Пояснення матеріалу теми уроку з демонстрацією трудових прийомів.

Майстер акцентує увагу учнів на тому, що за технологією приготування страв з припущених овочів дуже важливо підібрати правильний посуд – з товстим дном і щільно прилягаючою кришкою.

Показ сировини та її характеристика.

Підготовка картоплі та моркви до припускання.

Підбір посуду для припускання.

Показ прийомів приготування страви морква припущена в молочному соусі.

Показ прийомів приготування страви картопля припущена в сметанному соусі.

Ознайомлення учнів з інструкційними картками.

Виконання учнями послідовних операції приготування припущених страв з овочів.

Показ готових виробів та надання вимог до якості.

Питання для учнів з метою перевірки засвоєння наданого матеріалу:

  • Чому страви з припущених овочів мають вищу харчову цінність ніж варені?

  • Для приготування моркви припущеної який Ви запропонуєте соус?

  • Поясніть, чому при припусканні овочів каструлю щільно закривають кришкою?

  • Чим заправляють припущені овочі, коли подають, як гарнір

Проблемний момент:

При припусканні картоплі в сметанному соусі, вона розпалася. Ваші дії?

При приготуванні моркви в молочному соусі, морква злегка пригоріла? Як виправити помилку кухарю?

Закріплення вступного інструктажу:

 Майстер пропонує учням продовжити почату ним фразу з технології приготування припущених овочів. Це надасть майстру змоги переконатися в засвоєнні учнями теми уроку. Для цього група поділяється на 5 підгруп, до яких звертається майстер:

  • До складу молочного соусу входять продукти…..(доповнити фразу)

  • У власному соку припускають…

  • Перед припусканням овочі нарізують: капусту…, картоплю…, моркву…., кабачки….

  • Щоб припущена білоголова капуста не мала гіркого смаку її…..

  • Перед подаванням припущені овочі кладуть у посуд….

 Використання інструкційної картки з метою повторювання операції з яких складається приготування припущених овочів.

 Аналіз типових помилок зроблених учнями на вступному інструктажі.

Відповідь майстра на запитання учнів.

Підведення підсумків вступного інструктажу, розподіл завдань учням

Поточний інструктаж.(4 год. 30 хв.)

► видання завдань для самостійної роботи учнів та пояснення порядку їх виконання

► розподіл учнів за робочими місцями

► повідомлення про критерії оцінювання виконаних робіт

► цільові обходи майстром робочих місць учнів:

  • перевірка дотримання правил ТБ;

  • контроль за навчально-виробничою діяльністю учнів, індивідуальне інструктування;

  • перевірка правильності підбору інструментів особистого користування;

  • раціональне використання учнями робочого часу;

  • спостереження майстра за правильністю виконання трудових прийомів та дотриманням санітарних норм.

► приймання робіт учнів та оцінка якості робіт, що заплановані на урок

► прибирання робочих місць.

Заключний інструктаж.(45 хв.)

Для закріплення теми уроку, учні за допомогою майстра та на основі інструкційної картки, складають технологічну схему приготування страви «Морква припущена в молочному соусі»

  • Аналіз навчальної роботи проведеної за день.

  • Визначення помилок, що мали місце.

  • Подолання допущених недоліків в роботі, та закріплення досягнутих успіхів.

  • Аналіз виконання учнями техніки безпеки.

  • Аналіз виконання навчально-виробничих робіт з наданням обєктивної оцінки самими учнями.

  • Виставляння учням комплексної оцінки, та аргументування майстра.

  • Видача домашнього завдання