Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
математика 2кл.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
256.91 Кб
Скачать

128/26/. Тақырып: Өзіндік жұмыс

Оқыту мен тәрбиелеудің міндеттері: Оқушы білімін тиянақтау, өздігінен жұмыс істеуге дағдыландыру.

Сабақ түрі: қорыту. Сөздік қормен жұмыс: Ауызша, теңдеу, тәсіл

Сабақ жоспары: А)кіріспе. Ұйымдастыру

Жаңа сабақ. Б)мұғалімнің түсіндіруі. Пысықтау жаттығулары. Қорыту

Сабақ барысы: Ұйымдастыру

Жаңа сабақ: А)кіріспе. Егер белгісіз қосылғыш не азайғыш болсак оны қалай табушы едік? Б)мұғалімнің түсіндіруі:

Х+2=29 түсіндіріп шығару

Х=29-2 х+2=5

Х=27

27+2=29

Пысықтау жаттығулары:

1.Шешімдері бірдей теңдеулерді тап:

Х+7=14 16-х=9

25-х=20 х+16=11

2.№ 4

I-60m ш:60+(60-30)=90

II- ? 30m арзан ж:90 теңге

3.өрнектерді жаз,оның мәнін тап 50+(4+2)=56

А+(5+3) мұндағы а40

40+(5+3)=48

30+(а+6) мұндағы а2

30+(2+6)=38

4.2+9=11 11-9=2 17-8=9 8+9=17

3+8=11 11-8=3 17-9=8 9+8=17

4+7=11 11-7=4 17-10=7 10+7=17

5+6=11 11-8=5 17-17=0

Қорыту :

Х+7=14 25-х=20

Х=14-7 х=25-20

Х=7 х=5

7+7=14 25-5=20

Сабақты қорытындылау,бағалау: Оқушы білімін бағалау

Озат оқушыларға жеке тапсырма беру: Теңдеуді шешу

Үйге тапсырма беру : Өткенді қайталау.

129 /27/. Тақырыбы: Сандарды оқу, жазу, салыстыру және жіктеу.

Мақсаты: Сандардың нумерациясымен байланысты білім, білік жәнедағдыларын тиянақтай түсу.Ой-өрісін, есте сақтау қабілеттерін дамыту.Ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Көрнекіліктер: үлестірмелер бойынша

Әдісі: сұрақ-жауап,

Түрі: қайталау

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:- сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбын, мақсатын хабарлау.Сандарды оқу, жазу, салыстыру және жіктеу.

ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру:Оқу, талдау.

ІҮ. Білімдерін тексеру:1. Көркем жазу 420 2. ауызша есептеулер

Ү. Бекіту:1. 1,2,3,45,6,7,8,9 10,20,30,40,50,60,70,80,90 100,200,300,400,500,600,700,800,900№ 2

1,10,100 , 9,99,999, № 3 

679,670,600,609,79,697,690,607,97,

679 =600 + 70 + 9 № 4

967,960, 900, 906, № 5

73,72,71,70,69,68,67

538,539,540,541,542,543,544

697,698,699,700,701,702,703,704

799,800,801№ 7 3 * 6 5 * 2 51 * 53 36 * 39

салыстыру,, талдау.

ҮІ. Үйге тапсырма:1. № 6 2. бағалау.

130.Тақырыбы:Шамаларды/ұзындық, уақыт, масса,сыйымдылықты салыстыру және өлшеу.

Мақсаты: Шамаларды/ұзындық, уақыт, масса,сыйымдылық/ салыстыру және өлшеу туралы алған білімдерін пысықтау. Танымдық қабілеттерін дамыту.Ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Түрі: қайталау

Әдісі: сұрақ-жауап, өзіндік.

Көрнекіліктер: үлестірмелер бойынша

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:- сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбын, мақсатын хабарлау.

ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 6 оқу, талдау.

ІҮ. Бекіту:№ 1 Өлшем бірліктерді атау.№ 2

1 км=1000 м

1 м=10 дм

1 м=100 см

1 дм=10 см

№ 3

1т =1000 кг

1 т=10 ц

1 ц=100 кг

1 т =1000 кг

1 кг =1000 г

№ 4398 см, 390 см, 308 см, 300см,

№ 6

1 ғасыр =100 жыл

1 тәул= 24 сағ

1 сағ = 60 мин

1 мин = 60 сек

№ 7

29 сағ, 39 сағ, 48 сағ 24 сағ.

90 сек, 65 сек.

1 сағ.30 мин.

№ 8 талдау.

Ү. Үйге тапсырма:№ 5 , 195 бет,бағалау.

131 /29/.Тақырыбы: Кестелік қосу және азайту.

Мақсаты: Кестелік қосу және азайтуға тапсырмалар орындай отырып, оқушы білімдерін жетілдіру.Ой-өрісін, есте сақтау қабілеттерін дамыту.Ұқыптылыққа тәрбиелеу

Көрнекіліктер: Үлестірмелер бойынша

Әдісі: сұрақ-жауап, өзіндік

Түрі: қайталау.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:- Сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі:

ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 5 оқу, талдау.

ІҮ. Білімдерін тексеру:а/ көркем жазу 268 ә/ ауызша есептеулер

Ү Бекіту:№ 1 ауызша талдау№ 2 жаубын ғана жазу. № 3 Жауабын ғана жазу.

№ 46+6 7+7 8+8 9+9 № 5 /7+8/-9 16-/3+6/ 6+/4+3 / 5+/14-8/

ҮІ. Үйге тапсырма.№ 6 бет,бағалау.

132 /30/. Тақырыбы: Кестеден тыс қосу және азайту

Мақсаты: Кестеден тыс қосу және азайтуға тапсырмалар орындай отырып, оқушы білімдерін жетілдіру.Ой-өрісін, есте сақтау қабілеттерін дамыту.Ұқыптылыққа тәрбиелеу

Көрнекіліктер: Үлестірмелер бойынша

Әдісі: сұрақ-жауап, өзіндік

Түрі: қайталау.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:- Сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі:

ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№6 оқу, талдау.

ІҮ. Білімдерін тексеру:а/ көркем жазу 268 ә/ ауызша есептеулер

Ү Бекіту:№ 1 ауызша талдау№ 2 жаубын ғана жазу. № 3 Өзіндік жұмыс ретінде орындау

№ 4 мысалдарды жазбаша орындау

ҮІ. Үйге тапсырма.№ 6,7 бет,бағалау.

133/31/. Тақырыбы: Есеп шығаруды үйрендік?

Мақсаты: Тапсырмалар орындай отырып, оқушы білімдерін жетілдіру.Ой-өрісін, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Ұқыптылыққа тәрбиелеу

Көрнекіліктер: Үлестірмелер бойынша

Әдісі: сұрақ-жауап, өзіндік

Түрі: қайталау.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:- Сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі:

ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 5 оқу, талдау.

ІҮ. Білімдерін тексеру:а/ көркем жазу 312ә/ ауызша есептеулер

Ү Бекіту:№ 1 15+16 17-9 12-5 85-/6+28/ № 2

2+3 20+/20-3/ № 3 800-/200+10/ № 4 12+/12-5/ № 5 Есеп құрастыру және шығару.

№ 7 /40+50/-30 100-/40+50/қорытындылау.

ҮІ. Үйге тапсырма:1. № 5 2. бағалау.

134/32/.Тақырыбы: Алгебраның және геометрияның элементтері

Мақсаты: Тапсырмалар орындай отырып, оқушы білімдерін жетілдіру.Ой-өрісін, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Ұқыптылыққа тәрбиелеу

Көрнекіліктер: Үлестірмелер бойынша

Әдісі: сұрақ-жауап, өзіндік

Түрі: қайталау.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:- Сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі:

ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 5 оқу, талдау.

ІҮ. Білімдерін тексеру:а/ көркем жазу 312ә/ ауызша есептеулер

Ү Бекіту:№ 1 Фигураларды атау Топтарға бөлу № 2 Фигуралардың тұсына нөмірлерін жазу

№3 Өзіндік жұмыс ретінде орындау

№ 4,5 теңделерді шешу.

ҮІ. Үйге тапсырма:1. № 6,7 , 248 бет 2. бағалау.

135/33/. Тақырыбы: Бақылау жұмысы.

Мақсаты: Ондықтан аттап жазбаша қосу және азайту тақырыбында қарастырылған мәселелерді оқушылардың игеру дәрежесін анықтау.Оқушылардың белсенділіктерін дамыту. Ұқыптылыққа, зеректікке тәрбиелеу.

Түрі: бағалау.

Әдісі: сұрақ-жауап, өзіндік.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі: Сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі: Сабақтың мақсатын хабарлау.

ІІІ. Білімдерін тексеру

1-нұсқа

1. 100=99+ 100=98+ 100=94+

100=90+ 100=52+ 100=40+

10=30+ 100=56+ 100=60+

2. Автобусқа 68 бала мініп келе жатыр еді. Бірінші автобуста 25 бала , ал екінші автобуста біріншісінен 5 бала артық. Үшінші автобуста неше бала?

3. 67 см= дм см 8 дм 7 см= см

46 см= дм см 6 дм 3 см= см

59 см= дм см 5 дм 5 см= см

4. Теңдеуді шеш:

56-х=32 х-35=40 х+32=44 15+х=61

5. 56+44 45+35 12+27 35+45 100-56 100-35

6. Кесінділер сыз: біріншісі 6 см, екіншісі біріншісінен 3 см ұзын, ал үшіншісі екіншісінен 5 см қысқа.

ҮІІ.Қорыту: Бүгін не білдік?

136/34/. Тақырып:Қайталау

Оқыту мен тәрбиелеудің міндеттері: Оқушы білмесе қорыту теңдеуді шешуге үйрету. Ойлау, есептеу, дұрыс жазуға дағдыландыру. Алған білімін тиянақтай айырып, ойлауға, ойын қорытуға баулу.

Құрал-жабдықтар, көрнекті құралдар:Суреттер, дид. матер.

Сабақ түрі:Қорыту Сөздік қормен жұмыс: Теңдеу, теңдік өрнек

Сабақ жоспары:Ұйымдастыру Өткенді сұрау

Жаңа сабақ:Кіріспе, қорыту, есептеу Пысықтау жаттығулары Қорыту

Сабақ барысы:Ұйымдастыру Өткенді сұрау1)117 б. №7

2)түсіндіріп шығару

27-х=15 х+4=15

Жаңа сабақ: А)кіріспе Фигураларды ата Жаңа сабақта салыстыру

1.санды теңдіктер 2.санды теңсіздіктер

(80-50)+6=36 30+6 40-10

80+5=85 30+10 60+40

40+20 80-30

3.Санды өрнектер: 4.Әріпті өрнектер

(80-50)+6 (а+9)+20

30+(9-5) х+(50-20)

(70-40)+а

5.теңдеулер

9+х=29 х-20=9 30+х=36

Пысықтау

1)№3

Сызғыш-52 ш:52+(52-30)=74

Қарындаш-? 30m арзан ж:74

2)өрнекті жаз, мәнін тап

8+(40-20)=28

а+(30-10) а=9 9+(30-10)=29

3)Мәндерін тап

10+4=14 14-4=10 10+6=16 16-6=10

9+5=14 14-5=9 11+5=16 16-5=11

8+6=14 14-6=8 12+4=16 16-4=12

Сабақты қорытындылау, бағалау:Бағалау

Жеке оқушыларға озық тапсырма беру:Топтау

Үйге тапсырма:қайталау