- •4. Теңдеуді шеш
- •2. Есепті шығар
- •3. Теңдеуді шеш.
- •Шығармашылық тапсырма
- •Шығармашылық тапсырма
- •Кім жылдам? ойыны
- •Шығармашылық тапсырманы орындау
- •Шығармашылық тапсырманы орындау
- •2.Көпбұрыштың элементі
- •4. Үш таңбалы сан
- •«Жасырынған санды тап» ойыны
- •Шығармашылық тапсырма
- •Шығармашылық тапсырма
- •Шығармашылық тапсырма Адан б-ға жетуге болатындай сандарды таңда. Сандар қайталануы мүмкін.
- •Кел, ойнайық! «Сөз құрастыр» ойыны.
- •Ботақанға көмектес.
- •Кел ойнайық ! «Дүкен»
- •Шығармашылық тапсырма
- •Шығармашылық тапсырма
- •Кел, ойнайық!
- •128/26/. Тақырып: Өзіндік жұмыс
Шығармашылық тапсырма
Азаматта – 24марка, Салтанатта – 8марка
ІҮ. Бекіту
Ү. Үйге тапсырма 239-бет, №7
Математика
Сабақтың тақырыбы: Бақылау жұмысы
Сабақтың мақсаты: Өтілген материалдарды қалай меңгергендерін бақылау
жұмысы арқылы тексеру.
Түрі: бақылау жұмысы
Әдісі: есептеулер
Көрнекілігі: бақылау жұмысы жинағы
Сабақтың барысы:
І. Алғашқы дайындық
- оқушыларды сабаққа әзірлеу:
ІІ. Өткенді еске түсіру.
Ережелерді еске түсіріп, қайталау.
Санды 1-ге көбейтсең де, бөлсең де сол санның өзі шығады.
Санды 0-ге көбейтсең ноль шығады.
0-ді санға бөлсең, ноль шығады.
Жақшасыз өрнекте ең алдымен көбейту не бөлу орындалады.
Жақшалы өрнекте жақшаның іші орындалады, одан кейін солдан оңға қарай амалдар орындалады.
ІІІ. Бақылау жұмысы
І нұсқа |
ІІ нұсқа |
1.Амалдарды орында: |
|
(27+13)*3 3*4-2*3 18: (17-14) 12:2+18:3 10*20:2 |
(36-30)*3 100*0+7*3 24:4+10 14:2+27:3 8*2+8 |
2.Теңдеулерді шеш: |
|
Х+265=789 а+9= 6+8 |
Х-524=265 а-7= 15-9 |
3.Қабырғасы 2см және 6см тік төртбұрыш сал. Периметрін тап. |
Қабырғасы 4см шаршы сал. Периметрін тап. |
4.Көбейту мен бөлуді орында: |
|
1*56 0:123 369:369 100*2 300:3 200:100 47:1 2*10 200:20 |
1*89 0:456 147:147 100*3 200:2 300:100 56:1 2*10 300:30 |
5.Есеп |
|
Қоймада 86 қап қант бар еді. Түске дейін дүкенге 16қап, түстен кейін 28қап қант жөнелтілді. Қоймада неше қап қант қалды? |
Хайуанаттар паркінде пілге түске дейін 20л су, ал түстен кейін одан 3л су кем беріліп отырды. Піл күніне барлығы неше литр су ішеді? |
ІҮ. Бекіту.
Математика
Сабақтың тақырыбы: Қатемен жұмыс. Қалдықпен бөлу.
Сабақтың мақсаты: Қалдықпен бөлуді үйрету, түсіндіру. Көбейту мен бөлу амалдарына есептер шығарту. Шапшаң есептеуге баулу. Үнемдей білуге, ұқыптылыққа, тазалыққа тәрбиелеу.
Түрі: жаңа ұғым қалыптастыру
Әдісі: түсіндіру, сұрақ – жауап, есептеу
Көрнекілігі: көбейту кестесі
Сабақтың барысы:
І. Алғашқы дайындық
- Оқушыларды сабаққа әзірлеу;
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
Жазған бақылау жұмысын қорытындылау. Қателермен жұмыс жүргізу.
-көбейту кестесін ауызша еске түсіру;
ІІІ. Жаңа тақырып
№1
Кестені пайдаланып, есептер құрастыру және шығару
Бағасы |
саны |
Құны |
? |
4 |
80 теңге |
20 теңге |
? |
80 теңге |
20 теңге |
4 |
? |
№2 50+20 83-45 38+62
71-50 60-39 100-22
12+30 15-7 75-29
№3 5*2+5 9*2-7 (18-2):2 15+2:2
2+6*2 (3-0):3 5:(15-10) (18-9):3
№4 Қалдықпен бөлуді түсіндіру.
31: 4= 7 (қалд. 3) 7*4+3= 31
16: 5 = 3(қалд. 1) 3*5+1= 16
№5 40-қа дейінгі 4-ке бөлінетін сандарды өсу ретімен жаз.
№6 х:4= 5 х*4= 16
