Міністерство освіти і науки України
Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка
Кафедра загальної педагогіки і психології та менеджменту освіти
План-конспект табірного виховного заходу Тема: Здоров’я – найбільше багатство
Проведено у Глухівській ЗОШ №2
Студентом – практикантом
34-Ф групи, III курсу
Факультету природничої та фізико-математичної освіти
Глухівського НПУ ім. О.Довженка
Москаленком Віталієм Олександровичем
Заступник директора з виховної роботи
Оцінка:
Підпис:
Глухів 2016
Тема. Здоров’я – найбільше багатство
Мета. Формувати в дітей уміння турбуватися і дбати про власне здоров'я; розвивати навички роботи в групах, парах, логічне мислення, кмітливість; виховувати бажання бути здоровим.
Обладнання. Демонстраційні таблиці, плакати, прислів’я, мікрофон, смужки паперу, маркери, дитячі малюнки, малюнок мішечка з грошима й малюнок із зображенням рук людини з написом «Все у твоїх руках», «чарівна скринька», дзеркальце, текст пісень.
Форма проведення: виховний захід (конкурсна програма)
Місце проведення: спортивна зала
Діяльнісна структура виховного заходу: робота в групах і парах
Для дітей 1-4 класу
Хід заходу
Учитель.
Доброго здоров'я, діти, доброго вам дня.
Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня.
Хай сміється мирне небо і дивує світ.
А Земля нехай дарує вам барвистий цвіт.
Батьки.
Бо здоров'я, любі діти, в світі головне.
А здорових і веселих - щастя не мине!
Дітей наших радо усіх зустрічаємо,
Для вас привітання від батьків ми маємо.
Ми хочемо, щоб всі ви щасливі були,
І здорові росли,
Щоб смуток і горе назавжди пішли.
Вчитель.
Сьогодні у нас незвичайний урок,
Сьогодні ми зробимо ще один крок
В країну відому, в країну Здоров’я.
Рукою легенько я лиш махну
І в подорож чудову вас усіх поведу.
Перед початком роботи давайте привітаємося. Станьте батьки у пару зі своєю дитиною. Повторюйте слова вірша разом із рухами за мною:
«Щиросердно привітаєм весело усіх.
В парах дружно покружляєм, не шкодуєм ніг своїх.
Три плескання, три притопи.
Присідання і підскок.
Посміхнулись, привітались
І почнемо наш урок».
- Діти, а чому я привітався з вами, побажавши доброго здоров'я?
(Відповіді дітей)
Я хочу, щоб ви, мої любі друзі, були, насамперед, здоровими. І тому сьогодні на уроці ми поведемо мову про те, як потрібно берегти і зміцнювати своє здоров'я.
Пісня "Чарівний вагон".
Чарівний вагон біжить, хитається,
Швидкий потяг набирає хід.
Подорож вже наша починається,
Раді ми зустріти тут усіх.
Приспів.
Стрічкою, стрічкою наша путь стелиться
Бути здоровими хочемо завжди.
Кожному, кожному в кращеє віриться,
Про здоров'я дбатимем і нема біди.
Щоб міцним здоров'я зберегти своє
Чистоти дотримуватись слід,
Сонце, і повітря, і водичка є.
Загартовуватися ти звик.
Робота в групах (батьки, діти)
Для батьків. По колу ви передаватимете дощечки для письма, смужки паперу і маркери. Вам потрібно на смужці написати одним словом те, що, на вашу думку, найважливіше для вашої дитини. Смужку залишаєте в себе. Починаєте працювати.
Для дітей. А ми з вами, діти, зараз перевіримо, чи вмієте ви берегти таємниці. У мене є чарівна скринька, зазирнувши до неї, ви зможете побачити найголовнішу людину на Землі. Спочатку ми нікому про це не будемо розповідати. Домовились?
(Діти по черзі дивляться у чарівну скриньку, де розміщене звичайне дзеркало).
- Тепер, коли всі зазирнули до чарівної скриньки, я дозволю вам відкрити наш секрет.
- Кого ви побачили?
- То хто ж найголовніша людина на Землі?
- Так, кожен з вас – головний, важливий, особливий і неповторний. Кожну людину потрібно любити, цінувати і оберігати. А особливо дорогі ви – своїм батькам.
- А тепер давайте послухаємо, що ж наші батьки обрали найважливішим для вас.
Приклади відповідей: освіта, здоров’я, любов, їжа, житло, друзі, знання, родина, одяг, життя, повага тощо.
(Відповіді батьків розподіляють на магнітній дошці на дві групи).
Вчитель. Подумайте, чому Ваші побажання розділені на дві групи?
Отже, біля однієї групи слів ми прикріплюємо малюнок мішечка з грошима, біля іншої – зображення рук людини, що символізують власні можливості людини проектувати своє життя, робити вибір («Все у твоїх руках»).
Мотивація навчальної діяльності.
Складіть із літер Д З О Р В’ О Я слово. (Здоров’я).
Що таке здоров’я?
Чи можете ви сказати про себе: «Я здоровий»?
1) Продовжимо бесіду вправою «Мікрофон». Свої відповіді починайте зі слів: «Я здоровий, тому що …».
