Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
дипломна робота Мадерук І..docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
2.24 Mб
Скачать

4 . Закріплення та узагальнення знань учнів

4.1. Розв’язування логічних завдань №804.

Розвязання

1) 36 : 3 = 12 (вор.) — стало на кожному дереві;

2) 12 + 6 = 18 (вор.) — було на першому дереві;

3) 12 - 6 + 4 = 10 (вор.) — було на другому дереві;

4) 12 - 4 = 8 (вор.) — було на третьому дереві.

4.2.Робота з числами

Запишіть число 30:

• трьома п’ятірками;

• трьома шестірками;

• трьома трійками;

• чотирма трійками.

Відповіді:

5•5 + 5 = 30;

6• 6 - 6 = 30;

33 - 3 = 30;

3•3•3 + 3 = 30.

Додаток З

План-конспект уроку з математики 3 клас

Тема: Ділення круглого числа на кругле способом добору (180:60). Задачі на знаходження четвертого пропорційного. Складені задачі на 2-4 дії, які є комбінацією вивчених видів простих задач.

Мета: удосконалити уміння читати та записувати числа різними способами, складати дані числа у вираз та виконувати арифметичні дії з ними, закріплювати уміння подавати та переводити величини з одних одиниць виміру в інші, пояснити учням прийом ділення круглого числа на кругле способом добору (180:60), вдосконалювати навички розв’язування задач на знаходження четвертого пропорційного, розвивати уміння аналізу та порівняння інформації у таблиці, навчити розв’язувати задачі на 4 дії, які є комбінацією простих, формувати навики роботи з інформацією поданою за планом, зводити складне рівняння до простого, розвивати мислення, увагу, спостережливість та пам’ять дітей; виховувати інтерес до математики.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: роздатковий матеріал, індивідуальні картки, схеми до задач.

Хід уроку:

1.Організація класу до уроку

2.Актуалізація опорних знань

2.1. Перевірка домашнього завдання

Завдання 846 —  Прочитайте приклади з однаковими відповідями. (600 : 300 = 2; 1000:500=2; 800:400=2). —  Прочитайте приклад, що залишився. (300:100 = 3) Завдання 847 —  Скільки метрів тканини потрібно для пошиття 9 таких костюмів? (21:7•9 = 27(м)) 2.2. Усний рахунок

600:20=30, 500:10=50, 114:6=19, 300:3=100, 800:200=4, 112:7=16, 400:20=20, 76:4=19, 300:1=300.

2.3. Математичний диктант •   Перший множник 10, другий — 4. Знайдіть добуток. •   Число 10 збільшіть у 6 разів. •   Перший множник 20, другий — 5. Знайдіть добуток. •   Ділене 800, дільник 20. Знайдіть частку. •   Ділене 200, дільник 4. Знайдіть частку. •   На яке число треба помножити 9, щоб отримати 900? •   На яке число треба розділити 49, щоб отримати 7? •   Знайдіть добуток чисел 80 і 4. •   Знайдіть частку чисел 120 і 10. •   Яке число треба розділити на 5, щоб отримати 100? •   Яке число треба помножити на 15, щоб отримати 150? •   Знайдіть добуток чисел 20 і 4. Відповіді: 40; 60; 100; 40; 50; 100; 7; 320; 12; 500; 10; 80.

2.4. Усне опитування

- Якою стане смужка, якщо я склею дві смужки 2см 5мм з 7см 8мм? =103мм / 10см 3мм.

- У Оленки була стрічка на 9см, вона відрізала спочатку 40мм, а потім ще 1см? Якою стала стрічка? =4 см.

- Петрик мав монети вагою 400грам, а Івасик - 600грам. Яка загальна вага монет? = 1 кг.