- •Урок - конкурс «Юна господарочка» Усе велике починається з малого.
- •Хід уроку
- •1.Представлення команд
- •2.«Джерела знань, які вони багаті!»
- •3.Наука – сила, що сильніш знання?
- •9. Музична пауза
- •12. Музична пауза
- •Хід уроку
- •1. Представлення команд
- •2.Потрібно вчитися, якщо хочеш бути мудрим
- •3.Конкурс капітанів.
- •4.Пантоміма
- •5.Конкурс кулінарів
- •6.Конкурс уболівальників
- •7. Музична пауза
- •8.Підведення підсумків
- •9.Конкурс модельєрів
- •10.Конкурс уболівальників
- •11Музична пауза
- •14. 11Музична пауза
- •17. Оголошення результатів конкурсу
- •Урок – конкурс «Зірковий шлях»
- •Хід уроку
- •1 Тур. Види зернових культур
- •2 Тур. У дзеркалі слова
- •3 Тур. Хліб на столі – це свято: кожен знає
- •4 Тур. Заключний
- •5 Тур. Підведення підсумків
- •Урок - вікторина «Історичний екскурс»
- •Хід уроку
- •I. Культура харчування
- •II. Виготовлення виробів з текстильних волокон
- •II. Підведення підсумків
- •Урок – гра «Щасливий випадок»
- •І. Організаційна частина
- •Представлення команд
- •III. Проведення конкурсів
- •1.Конкурс «Хто швидше»
- •2.Конкурс «Розминка»
- •3. Конкурс «Ти — мені, я — тобі»
- •4.Конкурс «Зроби прикрасу»
- •5.Конкурс «Ерудит»
- •6.Конкурс «Приший ґудзик»
- •7.Конкурс «Загадки»
- •8. Конкурс «Кмітливий»
- •III. Підбиття підсумків
- •Хід уроку
- •1. Продовжіть прислів'я, у яких ідеться про важливість праці.
- •Конкурс костюмів
- •Бліцтурнір
- •Конкурс перукарів
- •Конкурс косметологів
- •Конкурс реклами
- •Конкурс загадок
- •Конкурс дизайнерів
- •Конкурс домашніх завдань
- •Завершальне слово вчителя
- •Урок на тему: «Сучасні напрями моди»
- •Хід уроку
- •Тести на тему «Знайди свій стиль»
- •Результати тестування
- •Конкурс «Модна вікторина»
7.Конкурс «Загадки»
Умови конкурсу: методом
«Мікрофон» кожна команда по черзі загадує загадку своїм суперникам. (Домашня заготовка.)
За кожну правильну відповідь — 1 бал.
Загадки
1.Усіх обшиває, сама одягу не має. (Голка.)
2.Сіяли, топили, потім
колотили, Чесали і ткали, на стіл
застеляли. (Льон.)
3.Били мене, рвали.
По траві валяли,
Половину з'їли,
А другу — на себе наділи;
(Коноплі.)
4.Ріжемо все, що треба:
Ми поріжемо для тебе
І тканину, і папір.
Як не віриш—перевір. (Ножиці)
5.Маю вухо, гострий ніс,
Із бавовни в мене хвіст.
(Голка з ниткою.)
6.Чорні, білі, кольорові,
Шити все вони готові —
Сукні, шапки, рукавички,
Допоможуть ці сестрички.
(Нитки.)
7.На пальці одному відро догори дном. (Наперсток)
8.Поринало, поринало, поки хвоста не стало. (Голка з ниткою.)
9.Два пани вдягли одні штани. (Ножиці.)
10.Маленька, тоненька, рук не має, а гарно вишиває. (Голка.)
11.В'ється, як річка, а зветься... (стрічка.)
12.Лежить свинка, у неї поколена спинка. (Наперсток)
13.Хто одежу шиє всім: І дорослим, і малим, Дружить з голкою й тканиною, Строчить швейною машиною.
(Швачка.)
14.Є сорочка у моєї мами, Вишита барвистими нитками.
(Вишиванка.)
(Журі підбиває підсумки 7-го конкурсу.)
8. Конкурс «Кмітливий»
Умови конкурсу: оцінюється швидкість і правильність виконання завдань. Ведучий запрошує по одному учаснику з кожної команди, у яких добре розвинуте логічне мислення.
Завдання І
На столі розкладені схема орнаменту вишивки та конверт з пазлами того самого орнаменту, який треба скласти.
Час виконання завдання — 2 хв.
Максимальна оцінка — 5 балів.
Завдання 2
Скласти прислів'я про працю за поданими словами.
За кожне прислів'я — 1 бал.
1.Діла — сила.
(Без діла слабіє сила.)
2.Тесляр — кравець.
(Без сокири не тесляр, без голки—не кравець.)
3.Діла — слів.
(Більше діла — менше слів.)
4.Діло — сміло.
(Зробив діло — гуляй сміло)
5.Дбає — має. (Хто дбає, той має.)
6.Камінь — вода.
(Під лежачий камінь вода не тече.)
(Журі підбиває підсумки 8-го конкурсу.)
III. Підбиття підсумків
Учитель оголошує підсумки змагань, вітає команду-переможця, дякує всім учасникам гри, членам журі, оцінює виступи команд і кожного учасника зокрема.
Конкурс - гра«Зустрічають по одягу, проводжають по розуму»
Мета: розширювати кругозір підлітків; навчити вирішувати завдання, використовуючи кмітливість, винахідливість; формувати естетичний смак; спонукати до вивчення історичної й культурної спадщини минулого.
Домашнє завдання: кожній команді, яка бере участь у конкурсі, пропонується виготовити костюм з нетрадиційного матеріалу. Це можуть бути папір, целофан, кольорові пакети тощо.
Хід уроку
Вступне слово вчителя
У різні епохи одяг мав свою форму, своє забарвлення і впливав на формування зовнішнього вигляду людини. Він указував на його національність, станову і майнову приналежність і, звичайно, вік.
Костюм багато в чому розкриває психологію людей минулого і сьогодення, навіть інколи дає змогу заглянути в майбутнє.
Мода має одну важливу якість — вона майже миттєво реагує на події в житті народу, на зміну поглядів і переконань у духовній сфері. І сьогодні ми спробуємо вловити ці зміни в часі через історію костюма, зачісок, аксесуарів.
Конкурс прислів'їв і приказок, присвячених праці
Учні вітають учасників конкурсу. Ведучий дає гравцям завдання:
