Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
образец тех рачет Кайрат.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
157.16 Кб
Скачать

2.4.2 Тқк және аж бойынша жұмыстардың жылдық

көлемін анықтау

Бір жылдық КҚК, ТҚК-1, ТҚК-2 бойынша жұмыстар көлемі ТҚК санының ТҚК тің берілген түрінің еңбексыйымдылығының қалыпты (түзетілген) мәнінің жиынтығымен анықталады [7,8]:

ТКҚК ж = ∑NКҚК ж tКҚК (2.29)

Т= ∑N t1 (2.30)

Т= ∑N t2 (2.31)

Мәндерді (2.29), (2.30), (2.31) формулаларына қоя отырып, төмендегілерді табамыз:

ПАЗ-32054 үшін:

ТКҚК ж = 30723 · 0,433 = 13303,06 адам-сағат;

Т= 1065,9 · 4,95 = 5276,2 адам-сағат;

Т = 334,4 · 20,25 = 6771,6 адам-сағат;

Dong Feng үшін:

ТКҚК ж = 5506,2 · 0,433 = 2384,18 адам-сағат;

Т= 205,2 · 4,95 = 1015,74 адам-сағат;

Т = 64,98 · 20,25 = 1315,84 адам-сағат;

Ағымдық жөндеу жұмыстарының жылдық көлемін төмендегі өрнектен табамыз [7,8]:

ТАЖж = LжAсtАЖ/100 (2.32)

Мәндерін формулаға қоя отырып есептейміз:

ТАЖж(ПАЗ) = (73554,8·95·7,02) / 1000 = 49053,7 адам-сағат;

ТАЖж(Dong Feng) = (78117,3 · 18 · 9,15) / 1000 = 12865,92 адам-сағат;

ТҚК-1 және ТҚК-2 аумақшаларының жұмыс объектісіне еңбексыйымдылықтарын анықтау кезінде ТҚК-1 кезіндегі 5-7 адам-мин көлемінде алынған деректі ағымдық жөндеудің қосымша еңбексыйымдылығын және ТҚК-2 кезіндегі 20-30 адам-минутқа дейінгі қосымша еңбексыйымдылығын ескерген жоқпыз.

ТҚК және АЖ бойынша жұмыстардың ТҚК-1 және ТҚК-2 жүргізу кезіндегі дәйектерді есепке ала отырып табылған жылдық көлемі [7,8]:

Т1(АЖ)ж = Т1ж + Тспр(1)г, (2.33)

Т2(АЖ)ж = Т2ж + Тспр(2)г, (2.34)

ТАЖ/ = ТАЖ.ж− (Тспр(1)г + Тспр(2)г), (2.35)

мұндағы: Тспр(1)ж және Тспр(2)ж − сәйкесінше алынған ТҚК-1 және ТҚК-2

жүргізу кезіндегі дәйекті ағымдық жөндеудің жылдық

еңбек сыйымдылығы, адам-сағ.

Тспр(1)ж = САЖТ; (2.36)

Тспр(2)ж = САЖТ. (2.37)

мұндағы: САЖ − автобустың «жасына» тәуелді болатын дәйекті

ағымдық жөндеудің үлесі: САЖ = 0,15…0,20.

Мәндерді (2.37), (2.36), (2.35), (2.34) және (2.33) формулаларға қоя отырып есептейміз:

Тсп.рПАЗ(1)г = 0,2 · 5276,2 = 1055,24 адам-сағат;

Тсп.рПАЗ (2)г = 0,2 · 6771,6 = 1354,32 адам-сағат;

Тсп.р Dong Feng(1)г = 0,2 · 1015,74 = 203,15 адам-сағат;

Тсп.р.Dong Feng(2)г = 0,2 · 1315,84 = 263,17 адам-сағат;

ТҚК-1 бойынша жылдық жұмыс көлемі:

Т1ПАЗ(АЖ)ж= 5276,2 + 1055,24 =6331,44 адам-сағат;

T1Dong Feng(АЖ)ж= 1015,74 + 203,17 = 1218,89 адам-сағат;

ТҚК-2 бойынша жылдық жұмыс көлемі:

Т2 ПАЗ(АЖ)ж= 6771,6 + 1354,32 = 8125,92 адам-сағат;

Т2 Dong Feng(АЖ)ж= 1315,84+ 263,17 = 1579,01 адам-сағат;

ТҚК-1 және ТҚК-2 жүргізгенде:

Т ПАЗ(АЖ)´ж=49053,7 - (1055,24 + 1354,32)= 46644,14 адам-сағат;

Т Dong Feng(АЖ)´ж = 12865,92 - (203,15 + 263,17) = 12399,6 адам-сағат;

Есептеу нәтижелерін 2.4-кестеге енгіземіз.

Кесте 2.4.

Күнделікті қызмет көрсету және КЖ-дің жылдық бағдарламасы

Техникалық әсер ету түрлері

жыл

ti адам-сағат

ti орта әсерін ескергенде

Тжыл, адам-сағат

Т1жыл

(АЖ еске-рілгенде)

1. ПАЗ-32054

КҚК

30723

0,433

0,433

13303,06

13303,06

ТҚК-1

1065,9

4,95

4,95

5276,2

6331,44

ТҚК-2

334,4

20,25

20,25

6771,6

8125,92

АЖ

20,9

7,02

7,02

49053,7

46644,14

2. Dong Feng

КҚК

5506,2

0,433

0,433

2384,18

2384,18

ТҚК-1

205,2

4,95

4,95

1015,74

1218,89

ТҚК-2

64,98

20,25

20,25

1315,84

1579,01

АЖ

3,42

9,15

9,15

12865,92

12399,6

3. Жалпы еңбексыйымдылық

КҚК

36229,2

15687,24

15687,24

ТҚК-1

1271,1

6291,94

7550,33

ТҚК-2

399,38

8087,44

9704,93

АЖ

24,32

61919,62

59043,74

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]