- •Початок уроку
- •Подача нового матеріалу.
- •Виконання вправ в робочому зошиті.
- •Заключний етап уроку.
- •Початок уроку
- •Введення та семантизація прикметників.
- •Виконання вправ у робочому зошиті стр. 27-28.
- •Заключний етап уроку.
- •Початок уроку
- •Виконання вправ в робочому зошиті стр. 29-30.
- •Заключний етап уроку.
- •Початок уроку
- •Виконання вправ в робочому зошиті стр. 30-31.
- •Заключний етап уроку
- •Початок уроку
- •Фонетична зарядка
- •Виконання вправ в робочому зошиті стр.32
- •Заключний етап уроку.
- •Початок уроку
- •Фонетична зарядка
Turnpause
Teddy, Teddy dreht sich um,
Teddy, Teddy macht sich krumm,
Teddy, Teddy hebt ein Bein,
Teddy, Teddy das ist fein.
Wie heiβt die Giraffe?
Ця вправа розвиває уміння аудіювання з вибірковим розумінням тексту. Учитель може зпитати які імуна тварин відомі їм з мультфільмів. Після цього діти слухають текст 1-2 рази.
Das ist ein Löwe. Er heiβt Simba.
Das ist eine Giraffe. Sie heiβt Amulett.
Kinder, wie heiβt unsere Giraffe?
ein Löwe, zwei Löwen…
Мета цієї вправи – повторення назв чисел від 1 – 10 та введення множини – назв тварин. Перед вправою доцільно повторити числа.
a) Kinder! Wer sind das? Was macht Mia?
Потім учитель показує на відповідні фрагменти малюнку й озвучує їх голосом Мії.
b) Hört zu, sprecht nach und zeigt.
Учні слухають нові ЛО у множині повторюють, точно імітуючи вимову і показують на відповідні малюнки.
c) Zählt laut
Діти спочатку хором а потім індивідуально лічать тварин на малюнках.
Reim
Це римування допомагає учням швидше і легше запам’ятати назви тварин у множині.
Elefanten, Löwen, Affen,
Krokodile und Giraffen.
Tieger Ru und Anatol,
Das ist lustig! Das ist toll!
Виконання вправ в робочому зошиті.
Заключний етап уроку.
Підведення підсумку уроку.
Прощання.
1,2 – Polizei,
3,4 – Offizier,
5,6 – eine Hex,
7,8 – Gute Nacht
9,10 – Auf Wiedersehen
Lektion 5
Stunde 2
Тема: Zirkustiere
Підтема: Der Elefant ist brav.
Мета: активізувати лексичні одиниці з попереднього уроку в діалогічному та монологічному мовленні. Ознайомити з новими прикметниками,що характеризують тварин: gut, brav, nett, lustig, groβ.Ознайомити з буквами F f та G g.
Розвивати навички читання, діалогічне та монологічне мовлення.
Виховувати у дітей любов до тваринок.
Додаткові посібники: картинки з тваринками, абетка.
Хід уроку
Початок уроку
Вітання
Мовленєва зарядка
Elefanten, Löwen, Affen,
Krokodile und Giraffen.
Tieger Ru und Anatol,
Das ist lustig! Das ist toll!
(Розуучування пісні “Schnie, schna schnapie”)
Введення та семантизація прикметників.
Seht das Bild und hört zu.
Kinder, wer sind das?
– Das ist Elefant Boss.
- Das ist Giraffe Amulett.
- Das ist Tiger Knut.
- Wie ist die Giraffe? Die Giraffe ist nett.
- Wie ist der Tiger? Der Tiger ist gut.
- Wie ist der Elefant? Der Elefant ist brav.
Hört zu, sprecht nach und zeigt.
Учні слухають МЗ з новими ЛО, повторюють, точно імітуючи вимову. Особлива увага звертається на вимову локалізованого [r] у закінченнях –er(der Tiger), закритого голосного [o](Krokodil), довгого закритого [u] (gut), на відсутність палаталізації приголосного [t] перед [i] (Tiger), більш м’який [l], ніж в українській мові у слові Krokodil.
Reim
Це римування допомагає учням швидше та легше запам’ятати нові та повторити відомі ЛО і їх вживання в МЗ.
Римування розігрується у двох групах: група дівчат повторює перші три рядки , а друга група хлопчиків – останні два.
Gut und lustig
Drav und nett
Ist Giraffe Amulett
Tiger Knut
Ist auch gut.
Wir spielen
Kettenspiel
Die Giraffe ist nett. Und der Elefant?
Der Elefant ist brav. Und der Affe?
Der Affe ist ….
Spiele mit Bildkarten
Учитель читає римування, називає тварину, а учні повинні показати картку із зображенням цієї тварини.
Karusselspiel
der Elefant ist grau.
Toll. Und der Tieger ist gelb.
Klasse!
Ratespiel
Ця гра має на меті контроль засвоєних ЛО
Er ist groβ und grau.Wer ist das?
Ein Elefant?
Ja!
Turnpause
Die Lehrerin: Ich glaube, ihr seid müde. Wollen wir eine Turnpause machen.
Sprecht und macht mit!
Teddy, Teddy dreht sich um,
Teddy, Teddy macht sich krumm,
Teddy, Teddy hebt ein Bein,
Teddy, Teddy das ist fein.
Wir lernen Buchstaben.
Введення нових букв F f, G g.Учні вчаться розпізнавати, промовляти, читати і писати.
Seht das Bild an
Діти розглядають нові букви
Hört zu und sprecht nach.
Fa – Fe – Fi – Fo – Fu
Af – Ef – If – Of – Uf
Ga – Ge – Gi – Go – Gu
Aga – Ege – Ogo – Ugu
Sucht G g und F f auf dem Bild
Lest vor.
Gepard, Tiger, gut,
Fasan, Foto, Heft,
Tiger Knut ist gut.
Виконання вправ у робочому зошиті стр. 27-28.
Заключний етап уроку.
Lektion 5
Stunde 3
Тема: Zirkustiere
Підтема: Das ist ein Papagei
Мета: ознайомити з новими ЛО (der Papagei, die Maus) та ввести їх в діалогічному та монологічному мовленні. Засвоїти ЛО у процесі ігор. Ознайомити з новими буквами B b та L l.
Розвивати навички діалогічного та монологічного мовлення читання та письма.
Виховувати у дітей турботне ставлення до тваринок та пташок.
Додаткові посібники: Абетка, картинки з малюнками тварин та птахів, кольорові кружечки, карточки з числами.
Хід уроку
Початок уроку
Вітання
Повторення римування яке вивчали на попередньому уроці
Gut und lustig
Drav und nett
Ist Giraffe Amulett
Tiger Knut
Ist auch gut.
Das ist eine Maus. Sie ist grau.
Повторення вивчених кольорів
Seht das Bild an und hört zu.
- Kinder, wer ist das?
- Ist das ein Papagei?
- Ist das eine Maus?
Учитель показує іграшки,чи картинки із зображеннями папуги й миші промовляючи декілька разів нові слова: Der Papagei, die Maus.
Тоді іде демонстація нових ЛО у МЗ.
Das ist eine Maus. Sie ist grau.
Wer ist das?
Das ist ein Papagei. Er ist gelb, grün, und blau.
Und das ist eine Maus. Sie ist grau.
Hört zu, sprecht nach und zeigt
Учні слухають нові ЛО і МЗ з новими ЛО,повторюють, точно імітуючи вимову. Тут звертається увага на вимову дифтонга [eu] у словах Maus, blau, grau.
Учитель перевіряє розуміння нових ЛО – учні показують на відповідних тварин на малюнку.
Reim
Це римування допомагає дітям швидше і легше запам’ятати нові і творити відомі ЛО.
Eins, zwei – zwei und drei.
Das ist mein Papagei
Er ist gelb und grün und blau
Komm und schlau!
Mia zählt. Helft Mia!
Мета цієї вправи – повторення назв чисел від 1- 10 та введення множини іменників – назв тварин.
Seht das bild an und hört zu
Wer sind das? Das sind die Papageien. Zählt sie (ein, zwei, drei, vier, …)
Vier Papageien
Drei Katzen
Zwei Hunden
Sechs Mäuse
Діти спочатку хором а потім індивідуально лічать тварин на малюнках.
Turnpause
«Teddybär, Teddybär!»
Wir spielen
За допомогою цих ігрових вправ діти тренують уживання ЛО у мовленнєвому потоці.
Kettenspiel
- Das ist ein Papagei. Und wer ist das?
Das ist ein Hund.
Das sind zwei Papageien. – Und wer ist das?
Das sind sechs Mäuse.
Und wer ist das? - …
Karussellspiel
Учні повторюють нові ЛО та вже знайомі ЛО і МЗ
Багаторазово в парах зі зміною партнера.
Das ist ein Hund. Er ist lustig.
Das ist meine Katze. Sie ist brav.
Ratespiel
Учитель показує картинку із зображеннями тварин зворотнім боком і запитує:
Wer ist das?
Учні намагаються здогадатися та висловити свої припущення:
Das ist eine Maus!
Тоді передається роль ведучого тому, хто вгадав слово.
Spiel emit Bildkarten
Гра має на меті активізацію вживання нових ЛО у знайомих МЗ.
Учитель показує картку із зображенням кішки, але називає іншу тварину:
Das ist eine Maus.
Nein, das ist eine Katze.
Wir lernen Buchstaben.
У цій вправі вводяться нові букви B b та L l. Учні вчаться їх розпізнавати, промовляти, читати та писати.
Виконання вправ в робочому зошиті стр. 29-30.
Заключний етап уроку.
Повторення пісеньки “Schnie, schna Schnapie”
Lektion 5
Stunde 4
Тема: Zirkustiere
Підтема: Der Papagei fliegt
Мета: ознайомити та засвоїти у процесі ігор дієслова: liegen, fliegen, springen, klettern. Oзнайомити з новими буквами W w, Z z.
Розвивати навички читання діалогічного та монологічного мовлення.
Виховувати у учнів любов до тварин.
Додаткові посібники: картинки з діями тварин у цирку, абетка.
Хід уроку
Початок уроку
Вітання
Римування
Eins, zwei – zwei und drei.
Das ist mein Papagei
Er ist gelb und grün und blau
Komm und schlau!
Seht das Bild an und hört zu.
Учитель з учнями розглядають малюнки на картинках.
Wer ist das?
Das ist ein Löwe.( Papagei, Affe, Tiger, krokodil)
Wo sind die Tiere?
Sind sie im Zirkus?
Was machen sie?
Der Löwe springt.
Der Papagei fliegt.
Der Affe klettert.
Der Tiger springt.
Das Krokodil liegt.
Hört zu, sprecht nach und zeigt.
Учні слухають нові ЛО, повторюють,точно імітуючи вимову.
Учитель стежить за точністю імітації. Особливу увагу необхідно звернути на вимову довгого [і:] ( liegt, fliegt),у буквосполученні іе та буквосполученні ng [η] (springt).
Hört zu und sprecht nach
Учитель чітко промовляє відповідні ЛО у МЗ та спонукає учнів повторювати їх, точно імітуючи вимову
Der Affe klettert
Der Löwe springt
Das Krokodil liegt.
Der Papagei fliegt.
Wir spielen
У цих ігрових вправах учні тренують уживання нових ЛО і МЗ у мовленні
a) Kettenspiel
Der Papagei fliegt. Und der Löwe?
Der Löwe springt. Und der Affe?
Der Affe …
Karussellspiel
Das ist ein Papagei. Er fliegt.
Das ist ein Affe. Er klettert.
Pantomime
Гра має на меті активізацію вживання нових ЛО у МЗ
Учень повинен зобразити дію, не коментуючи її та не промовляючи слова,чи речення. Інші учні повинні відгадати, що він показує, називаючи дію.
- Das Krokodil fliegt
- Nein.
- Das Krokodil liegt
- Ja. Du bist dran.
Turnpause.
1, 2, 3,4 -
Alle, alle sitzen wir.
1, 2, 3, 4 –
Alle, alle stehen wir
1, 2, 3, 4 –
Alle, alle turnen wir.
Der Affe fliegt nicht
У цій вправі подається ,пояснюється і тренується вживання заперечення nicht у МЗ з новими ЛО
Seht das Bild aus Übung 1 an und hört zu
Учитель пропонує ще раз розглянути сюжетний малюнок і промовляє МЗ, акцентуючи наголос на дієслові, яке протиставляючи дієслову fliegen.
Das Krokodil fliegt nicht. Er liegt.
Der Affe fliegt nicht. Er klettert.
Der Löwe fliegt nicht. Er springt.
Ja oder nein?
У цій вправі відпрацьовується вживання заперечення nicht у повних відповідях
Der Löwe fliegt?
Nein, er fliegt nicht.
Der Löwe springt?
Ja, er springt.
Wir lernen Buchstaben
У цій вправі вводяться нові букви W w та Z z.
Учні вчаться їх розпізнавати, промовляти, читати, писати стр. 77.
Виконання вправ в робочому зошиті стр. 30-31.
Заключний етап уроку
Підведення підсумку уроку.
Lektion 5
Stunde 5
Тема: Zirkustiere
Підтема: Frohe Ostern
Мета: ознайомити дітей з традиціями святкування Великодня у Німеччині. Ознайомити з новими словами: Ostern, der Osternhase, das Osterei.
Розвивати навички діалогічного мовлення, аудіювання.
Виховувати в учнів повагу до традицій німецького народу.
Додаткові посібники: Великодні яйця, Великодній зайчик.
Хід уроку
Початок уроку
Привітання
Guten Tag! Guten Tag!
Sagen alle Kinder
Groβe Kinder, kleine Kinder,
Guten Tag! Guten Tag!
Sagen alle Kinder.
Фонетична зарядка
Ein Regendogen,
Komm und schau
Rot und Orange.
Gelb, grün und blau!
So herrlich Farben
Kann keiner bezahlen,
sie über den halben
Himmel zu malen
Frohe Ostern!
Seht das Bild an und hört zu.
Ознайомлення з традиціями німецького народу.
Учитель промовляє декілька разів нові слова та демонструє їх у МЗ.
Він подає також МЗ привітання із святом Великодня.
Mia, das ist Osterei.
Und das ist ein Osterhase.
Frohe Ostern!
Reim
Для римування, потрібно поділити дітей на дві групи
( дівчатка промовляють від імені Алекс, а хлопчики від імені Макса)
Rische rische rase rase.
Das ist ein Osterhase.
Rische rei rische rei
Das ist ein Osterei
Das ist ein Osterei
Ця вправа дає можливість активізувати вживання нових та знайомих слів і МЗ у діалогічному мовленні
Hört zu und sprecht nach
Учні слухають текст діалогу, прочитаного вчителем, повторують його.
Topsi: Hallo! Wie heiβt du?
Hopsi: Hopsi. Und du?
Topsi: Ich heiβe Topsi.
Mia: Hopsi und Topsi. Toll!
Topsi: Und was ist das?
Hopsi: Das ist ein Osterei.
Topsi: Mia, Mia! Komm herbei! Suchen wir das Osterei!
Spielt die Szene vor.
Учні інсценізують діалог. Останні два рядки діалогу можна обіграти варіюючи їх заміною імені Mia на реальні імена дітей у класі.
Tiere suchen Ostereier
Уцій вправі здійснюється контроль засвоєння нових ЛО і МЗ, а також повторення лексики попередніх уроків ( назви тварин, числа від 1 – 10)
Seht das Bild an, antworte und zeige.
Учні розглядають малюнок і відповідають на запитання: Wer ist das?
Das ist Mia.
Das ist ein Osterhase.
Das ist ein Löwe.
Helft Mia Ostereier zählen.
Учні знаходять на малюнку великодні яйця:
Das ist ein Ostereier.
Das ist ein Osterei.
Потім учитель просить дітей полічити великодні яйця на малюнку: 1,2,3,4… і ставить питання: Wie viele Ostereier sind da?
Виконання вправ в робочому зошиті стр.32
Заключний етап уроку.
Підведення підсумку уроку.
(Нагадати дітям, що наступний урок – урок-майстрування, на який необхідно принести аркуш паперу та кольорові олівці або фломастери.)
Lektion 5
Stunde 6
Тема: Zirkustire
Підтема: Viel Spaβ!
Bastelstunde!
Мета: повторити ЛО та МЗ по темі “Zirkustire”
Додаткові посібники: папір, ножниці, олівці або фломастери.
Хід уроку
Початок уроку
Вітання
Guten Morgen, ruft uns die Sonne,
Guten Tag, grüβt uns der Wind,
Guten Abend, sagt der Vogel,
Guten Nacht, sagt uns das Kind.
Фонетична зарядка
Почнемо наш урок з пісеньки:
Guten Tag! Guten Tag!
Hallo! Wie geht’s?
Guten Tag! Guten Tag!
Hallo! Wie geht’s?
Danke, prima gut!
Danke, prima gut!
Danke, prima gut!
Tschüs! Auf Wiederseh’n!
Reim
Це римування допомагає учням швидше та легше запам’ятати нові і повторити вже відомі ЛО у МЗ.
Eins, zwei, drei, vier –
Ostereier malen wir.
Sie sind gelb und rot und blau.
Komm und schau!
Turnpause
Es fliegt ein Vogel, ganz allein.
Schau, jetzt fliegen zwei…
Sie fliegen hoch,sie fliegen nieder,
Sie fliegen weg und kommen wieder,
Sie picken Körner – eins, zwei, drei.
Sie fliegen weg, und kommen heim.
Wir basteln
Для майстрування учням потрібно аркуші паперу, ножниці, олівці або фломастери. На аркуші паперу пунктиром учні наносять контури яйця. Діти з’єднують контури олівцем, вирізають яйце і розфарбовують його.
Учні слухають і повторюють за вчителем МЗ привітання з Великоднем точно імітуючи вимову та інтонацію.
Гра «Карусель»
(Виготовлені намальовані великодні яйця, можна подарувати один одному з привітанням Frohe Ostern!)
Frohe Ostern, Tanja!
Frohe Ostern, Taras!
Виконання вправ в робочому зошиті.
Заключний етап уроку.
Підведення підсумку уроку.
