- •Конспект уроку з трудового навчання 1клас
- •Хід уроку
- •II. Вступна бесіда
- •III. Повідомлення теми і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності
- •1. Розповідь учителя
- •IV. Аналіз зразка виготовленого виробу. Відбір матеріалів та інструментів
- •Конспект уроку з трудового навчання 4 клас
- •Хід уроку
- •I. Організація учнів до уроку
- •II. Повідомлення теми та мети уроку
- •1. Розповідь учителя
- •Конспект уроку з трудового навчання 2 клас
- •Хід уроку
- •I. Організація учнів до уроку
- •II. Повідомлення теми та мети уроку
- •Вступна бесіда
- •Сторінка з енциклопедії «Звідки з’явився льон»
- •6 Капелюхів
- •Конспект уроку з трудового навчання 3 клас
- •Хід уроку
- •1. Перевірка готовності до уроку
- •Розповідь учителя.
- •Упорядкування робочих місць
- •Правила роботи в групі
- •Перегляд відео «Що таке техніка торцювання».
- •VI. Інструктаж з техніки безпеки
- •VII. Практична робота учнів у групах. (під музичний супровід)
- •VIII. Підсумок уроку та виставка та оцінювання робіт учнів
- •Гра «Мікрофон»
6 Капелюхів
Конспект уроку з трудового навчання 3 клас
Тема. Мозаїка. Торцювання (контурне)
Мета: формувати знання учнів про новий вид декоративно-прикладного мистецтва – об’ємну аплікацію з паперу, або торцювання; ознайомити з технікою торцювання; вчити учнів виготовляти мозаїку технікою торцювання; розвивати творчу уяву, оригінальне мислення; виховувати естетичне ставлення до навколишнього середовища та дбайливе ставлення до природи.
Обладнання: гофрований кольоровий папір; простий олівець; дерев`яні палички або стержень від ручки; картон; клей; ножиці; зразки мозаїки.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку
1. Перевірка готовності до уроку
- Кожен з Вас вже постарався –
До уроку приготувався.
Тож часу не гаймо
Наш урок розпочинаймо.
Діти, що ви чекаєте від нашого уроку ?
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку
Сьогодні на уроці ми продовжимо ознайомлення з таким видом декоративного мистецтва, як мозаїка, та однією із технік виконання мозаїки, а саме в техніці контурного торцювання.
ІІІ. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу
Розповідь учителя.
Аплікація з паперу знайома всім ще з дитинства. Ми з вами ознайомилися з технікою торцювання, з основними прийомами роботи. Поробки з кольорового паперу приваблюють не тільки дітей, а й дорослих. До того ж, папір у наш час є найдоступнішим матеріалом.
Упорядкування робочих місць
Сьогодні ми будемо працювати у міні-групах (клас ділиться на 4 групи по 5 осіб, відповідно до цього розташовані парти).
Згадайте, що таке робота у групах ? (Це коли група виконує якусь одну однакову роботу)
Правила роботи в групі
Чого потрібно дотримуватися у групі? Як себе поводити ?
Усі учасники групи поважають один одного
Надають допомогу якщо потрібно
У групі повинна панувати тиша
Не можна вставати з місця без дозволу вчителя
Фізкультхвилинка
Раз, два! Час вставати,
Будемо відпочивати.
Діти виконують фізкультхвилинку під музичний супровід.
Ну, а зараз час настав
Повернутися до справ.
ІV. Аналіз зразка готового виробу. Ввідний інструктаж
Перегляд відео «Що таке техніка торцювання».
Бесіда
Про що розповідалося у відео, що ви переглянули?
Як підготувати матеріали до роботи?
За допомогою яких інструментів ми будемо виконувати виріб?
VI. Інструктаж з техніки безпеки
З ножицями поводитись обережно
Не тримати ножиці вістрям догори
Під час різання не вставати з місця
Передавайте ножиці закритими і кінцями вперед
Клей наносити пензликом
При потраплянні клею на одяг його слід негайно змити водою
Не торкайтесь обличчя й очей брудними руками
Користуйтесь серветкою для витирання рук
Закінчивши роботу, клей щільно закрийте, пензлик помийте і добре вимийте руки
VII. Практична робота учнів у групах. (під музичний супровід)
Ми будемо працювати з 3-ма кольорами: синім, зеленим, жовтим.
Що це за кольори ?
Що вони означають ?
І група – квіточки, а ІІ група – листочки, відповідно до назви кожна група буде виконувати завдання, перша буде виготовляти квітку, а друга стебельце і листочки.
