- •Конспект уроку з трудового навчання 1клас
- •Хід уроку
- •II. Вступна бесіда
- •III. Повідомлення теми і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності
- •1. Розповідь учителя
- •IV. Аналіз зразка виготовленого виробу. Відбір матеріалів та інструментів
- •Конспект уроку з трудового навчання 4 клас
- •Хід уроку
- •I. Організація учнів до уроку
- •II. Повідомлення теми та мети уроку
- •1. Розповідь учителя
- •Конспект уроку з трудового навчання 2 клас
- •Хід уроку
- •I. Організація учнів до уроку
- •II. Повідомлення теми та мети уроку
- •Вступна бесіда
- •Сторінка з енциклопедії «Звідки з’явився льон»
- •6 Капелюхів
- •Конспект уроку з трудового навчання 3 клас
- •Хід уроку
- •1. Перевірка готовності до уроку
- •Розповідь учителя.
- •Упорядкування робочих місць
- •Правила роботи в групі
- •Перегляд відео «Що таке техніка торцювання».
- •VI. Інструктаж з техніки безпеки
- •VII. Практична робота учнів у групах. (під музичний супровід)
- •VIII. Підсумок уроку та виставка та оцінювання робіт учнів
- •Гра «Мікрофон»
Конспект уроку з трудового навчання 1клас
Тема. Виготовлення ялинкових і різдвяних іграшок та прикрас
Мета: навчити учнів виготовляти ялинкові прикраси з смужок паперу; створити в них святковий настрій; розвивати творчі здібності, фантазію, уяву; виховувати естетичний смак, бережливе ставлення до природи.
Обладнання: зразки виробів, кольоровий папір, клей, ножиці, технологічні картки.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку
II. Вступна бесіда
— Діти, яка зараз пора року?
— З чого це видно?
— Скільки місяців триває зима? Назвіть зимові місяці.
— Чи любите ви зиму? Чому?
— Які свята ми відзначаємо взимку?
— Яке зимове свято ви любите відзначати у школі?
— Так, Новорічне свято дуже цікаве. Адже в гості до вас приходить лісова красуня.
Відгадайте, про що я веду мову.
Що за гостя в нас така:
І висока, і струнка,
Сяє сріблом угорі,
На гіллячках — ліхтарі,
І ростуть на ній не шишки,
А цукерки і горішки?
— Правильно, це ялинка. Їй ми радіємо, прикрашаємо її яскравими іграшками, довкола неї водимо хоровод.
III. Повідомлення теми і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності
1. Розповідь учителя
— Тисячі ялинок вирубують кожного року, щоб вони радували нас. Але закінчуються свята, ялинка обсипається, і ми викидаємо її на смітник. Чи варто для кількаденного задоволення вирубати цілі ліси?
— А яку ялинку слід прикрашати? (Штучну)
— А щоб у хаті пахло хвоєю, можна із гілочок ялини чи сосни зробити букет і прикрасити його іграшками. Тож на сьогоднішньому уроці ми будемо виготовляти ялинкові прикраси.
Ми ялинку прикрашали,
Але іграшок не стало.
На порозі уже свято,
Гостей скоро зустрічати.
А на гілочках ялинки —
Ні гірлянди, ні сніжинки...
І ніхто, ніхто не чує,
Як Снігуронька сумує!
Ой, як швидко час біжить!
Юний друг! Допоможи!
IV. Аналіз зразка виготовленого виробу. Відбір матеріалів та інструментів
Бесіда
Діти, розгляньте зразки виготовлених виробів та скажіть з яких матеріалів вони складаються?
Які кольори використано?
Які матеріали потрібні для того, щоб виготовити такий виріб?
Розгляньте також зразок виробу у підручнику (С. 53). І скажіть кого виготовляли діти?
Відгадування загадки.
Має вуса, пишний хвіст
І негарну звичку —
Спершу добре він поїсть,
Потім миє личко. (Кіт)
Ми з вами будемо виготовляти новорічну іграшку «Котик».
Фізкультхвилинка
V. Ввідний інструктаж
1. Технологія виготовлення ялинкової іграшки «Котик» зі смужок па перу:
- заготовити смужки однакової ширини і різної довжини;
- склеювання кілець з довших смужок для тулуба тварини;
- склеювання кілець менших розмірів для зображення голівки;
- вирізування з кольорового паперу очей, вушок, носа, хвоста, лапок.
VI. Інструктаж з техніки безпеки
Гра «Мікрофон»
Діти, пригадайте правила користування ножицями та клеєм.
Як ми користуємося ножицями?
Як ми передаємо їх?
Як ми користуємося клеєм?
VII. Практична діяльність учнів під керівництвом учителя
VIII. Підсумок уроку та виставка дитячих робіт
Вправа закінчи речення
- Я навчився…
- Я виготовив…
- Мені сподобалось…
ІX. Прибирання робочих місць
