- •Хід уроку.
- •1.Правила Риторики
- •2.Мовна розминка
- •4.Прослуховування колискової в записі.
- •5.Читання колискової ученицею з посібника.
- •V. Підсумок уроку.
- •Фізкультхвилинка
- •V. Підсумок уроку
- •V. Робота над темою уроку
- •Vі. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •V. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •Урок №2
- •Хід уроку
- •Фізкультхвилинка
- •Урок №3
- •Хід уроку
- •Фізкультхвилинка
- •Урок №4
- •Хід уроку
- •V. Інформаційний блок
- •Vі. Практичний блок.
- •Vіі. Підсумок.
- •Фізкультхвилинка
- •Урок №6
- •Хід уроку
- •Фізкультхвилинка
- •V. Підсумок уроку.
- •Урок № 16
- •Хід уроку
- •Віночок веселих порад
V. Інформаційний блок
Етикет – слово прийшло до нас із Франції і означає «правила поведінки».
Спілкування за етикетом – це спілкування за загальноприйнятими правилами. Це ситуації вітання, прощання, звертання, побажання та ін..
Опрацювання правил за етикетом
Щодня вживай слова ввічливості і доброзичливості;
Не показуй під час розмови свого поганого настрою;
Не розмовляй без потреби голосно;
Не перебивай того ,хто говорить, почекай, поки він закінчить. За потреби попроси вибачення;
Не втручайся у розмови незнайомих людей;
Не смійся занадто голосно;
Розмовляючи, не хапай співрозмовника за рукав. Не смикай його за ґудзики.
Спілкуватися треба так, як би ти хотів, щоб спілкувались з тобою.
Vі. Практичний блок.
Робота в групах
Ситуація 1
Потрібно пройти до бібліотеки. Як ви звернетеся до перехожих?
Ситуація 2
Подруги у крамниці. Одна в другої просить позичити гроші на покупку. Як треба ввічливо відмовити?
Ситуація 3
Біля каси. Як треба було замовити квиток?
Ситуація 4
Відправлення листа. Проінсценувати.
(підручник с.16 – 17)
Поради Риторинки.
Аналіз жартівливих творів.
Vіі. Підсумок.
Правило
Добрий гумор допомагає уникнути суперечки.
(розкодувати правило із розсипаних слів)
Здійснення очікувань. Якщо здійснились – забрати кульку.
Побажання
По колу передати побажання один одному.
Розділ ІІ
Правила мовленнєвого етикету
Урок №5
Тема: Вітання
Мета: Розкрити сутність поняття «вітання», розширити знання учнів про вітальні слова й словосполучення сьогодення, минувшини; розвивати активний словниковий запас; виховувати ввічливе спілкування.
Тип уроку: інтерактивний, засвоєння знань.
Обладнання: макет гори Красного спілкування,
Хід уроку
І. Організація класу.
Вас Риторика вітає,
На урок всіх закликає.
Просить сісти всіх зручненько,
Слухати урок гарненько.
Бути активними і творчими дітьми,
Щоб зрости вихованими людьми.
Привітання по колу.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Вітання – це слова або жести, звернені до кого – небудь під час зустрічі на знак прихильного ставлення, доброзичливості. Вони мають бути сповнені доброти й сердечності, бути простими, щирими й ніжними. Звернути увагу на гору Красного спілкування. Жителі шанованої гори не можуть обійтись без Вітання, то ж і вас сьогодні запрошують більше дізнатись про Вітання.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Прослуховування слів ввічливості
Довідкове бюро
У давнину, вітаючись ,приділяли увагу не лише фразі, а й умовам спілкування. Людині, зайнятій роботою говорили: «бог у поміч, помагай боже». Якщо стояло кілька людей, то вітались словами «Доброго вам здоров’я, здорові будьте ». Наші пращури вірили в магічну силу слова ,вірили, що добре слово потрібне людині «як хліб і сіль, як жива вода»
Що з історії вітання ви знали? Що дізнались нового?
Робота з віршами.
Читання вірша П.Тичини «Добридень тобі, Україно моя!» (с.19)
З якими об’єктами живої та неживої природи вітається автор?
Читання вірша В.Бірюкова «Добрі слова» (с.20)
Чому добрі слова для кожного любі?
Читання вірша О.Кондрат’єва «Добраніч» (с.20)
