- •Хід уроку.
- •1.Правила Риторики
- •2.Мовна розминка
- •4.Прослуховування колискової в записі.
- •5.Читання колискової ученицею з посібника.
- •V. Підсумок уроку.
- •Фізкультхвилинка
- •V. Підсумок уроку
- •V. Робота над темою уроку
- •Vі. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •V. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •Урок №2
- •Хід уроку
- •Фізкультхвилинка
- •Урок №3
- •Хід уроку
- •Фізкультхвилинка
- •Урок №4
- •Хід уроку
- •V. Інформаційний блок
- •Vі. Практичний блок.
- •Vіі. Підсумок.
- •Фізкультхвилинка
- •Урок №6
- •Хід уроку
- •Фізкультхвилинка
- •V. Підсумок уроку.
- •Урок № 16
- •Хід уроку
- •Віночок веселих порад
Урок №2
Тема: Знайомство. Приверни до себе увагу.
Мета: Розширити уявлення про те як можна привернути увагу до себе, про роль невербального мовлення;розвивати мислення, увагу, уяву, зв’язне діалогічне мовлення; виховувати бажання спілкуватися успішно.
Тип уроку: інтерактивний, урок – подорож, засвоєння знань.
Обладнання: макет гори Красного спілкування, бінго, макет літака, закладки – поради
Хід уроку
І. Організація класу.
Створення емоційного настрою
Риторика – країна мрій ,
Що вчить нас красно розмовляти.
В дорогу поспішіть мерщій,
Щоб таємниці спілкування пізнати
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
То ж я запрошую вас сьогодні до літака, яким ми будемо мандрувати. А щоб мандрівка була цікавішою, кожен пасажир повинен познайомитися з іншими, розказавши про своє захоплення (хоббі).
Ось ми познайомились ,час промайнув у спілкуванні швидко. У житті люди можуть познайомитись будь – де на вулиці, в класі, в магазині, в театрі – скрізь , де є хоча б одна людина.
Найчастіше спілкування відбувається за допомогою мови. Однак важливо не тільки що ми говоримо, а й як ми це робимо. Виявляється, переважну більшість інформації ми сприймаємо не зі слів, а з виразу обличчя, пози, жестів співбесідника.
Знайомлячись із людиною, намагайтеся справити на неї приємне враження, привернути до себе увагу словами, які підкреслюють шанобливе ставлення до неї , приємною усмішкою, стриманими жестами.
Інсценування. Риторинка і Курсорик
Риторико, я сьогодні хотів познайомитися з однією дівчинкою. Надіслав їй листа з нашої Комп’ютерної країни. А вона мені у відповідь: «Із незнайомими людьми я не спілкуюся!» Хіба це справедливо?
Курсорику, для успішного спілкування бажано було б знати , чим захоплюється дівчинка ,що їй подобається. Спробуй дізнатись про її захоплення більше, поговори про те , що її цікавить, а тоді вже пропонуй познайомитися.
Запитання – відповідь.
Діти, а що б ви ще порадили Курсорику?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Робота з текстом
Читання твору А.Костецький «Усе – як насправді» (уривок)
Запитання – відповідь.
Що побачила Вітка у «навпакинській школі»?
Як треба зустрічати новенького в класі?
Що повинен сказати вчитель?
Що повинні сказати учні новенькому учневі?
Читання вірша А.Костецького «Сміливе кошеня»
Фізкультхвилинка
Запитання – відповідь
Що б мало сказати кошенятко?
Чи правильно почав розмову хрущ?
Творча робота. Закінч оповідання.
Я вийшов на вулицю. Назустріч біжить незнайомий хлопчик. «Доброго ранку», - гукнув він і посміхнувся.
У відповідь мені теж захотілося…
ІV. Підсумок уроку.
Висновок: Людям , які знайомляться, пасує приємна усмішка ,щирий вираз обличчя , приязні інтонації в голосі, погляд у вічі. Украй не чемно не дивитися на того, з ким розмовляєш.
Поради Риторинки
Умій уважно вислухати інших.
Не задавайся: ти такий, як і всі.
Кажи ,що думаєш, але делікатно ,і не затикай рота іншим ,
якщо вони думають не так. Доходь спільної думки.
Не картай ,а допомагай.
Не хвалися ,а роби.
Не лайся, а переконуй.
