- •Хід уроку.
- •1.Правила Риторики
- •2.Мовна розминка
- •4.Прослуховування колискової в записі.
- •5.Читання колискової ученицею з посібника.
- •V. Підсумок уроку.
- •Фізкультхвилинка
- •V. Підсумок уроку
- •V. Робота над темою уроку
- •Vі. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •V. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •Урок №2
- •Хід уроку
- •Фізкультхвилинка
- •Урок №3
- •Хід уроку
- •Фізкультхвилинка
- •Урок №4
- •Хід уроку
- •V. Інформаційний блок
- •Vі. Практичний блок.
- •Vіі. Підсумок.
- •Фізкультхвилинка
- •Урок №6
- •Хід уроку
- •Фізкультхвилинка
- •V. Підсумок уроку.
- •Урок № 16
- •Хід уроку
- •Віночок веселих порад
V. Підсумок уроку
Чи цікавим був урок?
Що запам’яталось найбільше?
Чим є Риторика?
Яким має бути наше мовлення?
Тема. Вчимося бути акторами.
Мета. Ознайомити дітей із театральним видом мистецтва; ввести в активну лексику слова: "актор", "сцена", "каса", "фойє", "зал". Формувати вміння входити в мовленнєву роль, використовувати голос, міміку, жести для передачі характеру героїв. Виховувати інтерес до театрального мистецтва.
Обладнання. Підручник "Риторика". 1 клас, збірка українських народних казок, маски для інсценізації казки "Котик і півник".
Хід уроку
І. Організаційна частина
Увага! Увага! Увага!
До нас казка завітала.
З цікавістю її зустрічайте,
Оплесками вітайте.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності
Всі ми мріємо жити, як у казці, де панує добро, любов, радість і краса. А потрапляємо в справжню казку в театрі. Атмосфера цього таємничого місця, декорації, талановита гра акторів змушують повірити в це.
Сьогодні і ви спробуєте стати акторами, перевтілившись в героїв казки.
ІІІ. Мовленнєва розминка
Скоромовка
Мурлика муркоче –
Морозива хоче.
Мурлико руденький, -
Замерзнеш, дурненький.
ІV. Актуалізація опорних знань
Хто із вас побував у театрі?
Що ви там бачили?
Які враження залишились у вас?
Чому?
V. Робота над темою уроку
Опрацювання вірша "Афіша" (с. 40)
Які нові слова ви почули?
Словникова робота
Афіша – театральне оголошення.
Вистава – показ п’єси, опери, балету; сценічне видовище.
Актор – людина, що виконує роль, театральну дію.
Сцена – спеціальна площадка, на якій відбуваються вистави, концерти тощо.
Фойє – приміщення в театрі, кінотеатрі, будинку культури біля глядацького залу, призначене для перебування глядачів перед початком вистави, сеансу та для відпочинку під час перерви, антракту.
Розгляд змісту афіші до вистави "Котик і півник" (с. 40).
- Чи вся інформація до вистави висвітлена в афіші?
4. Риторична гра
- Хто швидше здогадається і скаже, якої інформації не вистачає в афіші?
Фізкультхвилинка
5.Читання, обговорення і риторичний аналіз уривка української народної казки "Котик і півник" (с. 41)
Які слова повторювали кожного разу Котик, півник, лисичка?
Чому півника лисичка викрадала? (Бо він був неуважним і неслухняним).
Інсценізація казки "Котик і півник"
Вибір дітьми ролей, масок. Наголосити про використання інтонації, жестів.
Висновок
Театральне мистецтво незвичайне. Бути актором цікаво.
Виконання практичного завдання (Вирізування і наклеювання малюнка до афіші, с. 40)
Vі. Підсумок уроку
Що запам’яталось на уроці найбільше?
Чи любите ви театр?
Хтось із вас мріє стати актором?
Тема. Повторення вивченого.
Мета. Узагальнити і повторити вивчений матеріал курсу "Риторика". 1 клас. Розіграти життєві ситуації за окремими темами. Формувати вміння використовувати набутий досвід спілкування. Виховувати культуру спілкування.
Обладнання. Сюжетні малюнки за темами "Зустріч", "Прощання", "Розмова по телефону".
