- •Хід уроку.
- •1.Правила Риторики
- •2.Мовна розминка
- •4.Прослуховування колискової в записі.
- •5.Читання колискової ученицею з посібника.
- •V. Підсумок уроку.
- •Фізкультхвилинка
- •V. Підсумок уроку
- •V. Робота над темою уроку
- •Vі. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •V. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •Урок №2
- •Хід уроку
- •Фізкультхвилинка
- •Урок №3
- •Хід уроку
- •Фізкультхвилинка
- •Урок №4
- •Хід уроку
- •V. Інформаційний блок
- •Vі. Практичний блок.
- •Vіі. Підсумок.
- •Фізкультхвилинка
- •Урок №6
- •Хід уроку
- •Фізкультхвилинка
- •V. Підсумок уроку.
- •Урок № 16
- •Хід уроку
- •Віночок веселих порад
4.Прослуховування колискової в записі.
5.Читання колискової ученицею з посібника.
V. Підсумок уроку.
1.Вивчення Правила.
Не хочеш почути поганих і недобрих слів, не кажи їх сам..
Від добрих слів здоров’я покращується, а від злих погіршується
2.Хто був активним, уважним на уроці, запам’ятав багато теплих слів – погладьте себе по голівці.
3.Хто зумів сьогодні навчити торбу Ляпу нового Правила – поплескайте в долоні.
4. Я бажаю, щоб у вашому житті було більше теплоти, любові і щастя.
Тема. Ознайомлення з предметом "Риторика"
Мета. Ознайомити учнів з метою і завданнями курсу "Риторика"; донести до їх розуміння значення правильного мовлення, перевагу вміння красиво говорити; формувати поняття етикету спілкування, необхідності дотримання його норм.
Розвивати мислення, уяву. Виховувати потребу ввічливо і правильно спілкуватися.
Обладнання. Підручник "Риторика". 1 клас, малюнок лісу, збірка "Українські народні казки", костюми персонажів казки "Колосок".
Хід уроку
І. Організаційна частина
Ось і школа, ось і клас,
Він кожен день чекає нас.
Вчитись ми прийшли сюди,
Щоб розумними рости.
ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.
Діти, уважно послухайте слова поета Д. Білоуса і вдумайтесь у їх зміст.
Чи не чари й не диво?
Мова спів, мова – казка.
Все сказати можливо:
Є і гнів, є і ласка.
Бог подарував людям дар мови: неоціненний, чудовий, необхідний.
Слово може вколоти, мов спис, а може піднести і окрилити. Але словом, як скарбом, треба вчитися володіти, щоб дарувати радість і щастя, а не сум і горе. Ним можна здобувати друзів, подорожувати незнайомими країнами, знати про минуле і майбутнє.
Чи хотіли б ви стати володарями країни Гарного Мовлення?
В цьому вам допоможе Риторика – красива, мудра, впевнена жінка, яка володіє красномовством. Вона поведе вас і тернистими, і легкими дорогами, навчить гарно і правильно говорити, стати майстром і господарем слова.
ІІІ. Актуалізація життєвого досвіду
- Зверніть увагу на одяг Риторики. Чи так ми одягаємось тепер?
Багато років назад існувала держава Древня Греція, яка славилася розумними людьми і добрими порядками. І вже тоді жителі цієї країни надавали великого значення слову.
Отже, Риторика – древня наука, яка багато знає і розкаже нам.
ІV. Робота над темою
а) Мовленнєва розминка
Вправа "Розмова лісу"
Дітки, я промовляю речення, а ви озвучуєте його одним звуком.
Вітерець у лісі: - ш – ш – ш;
Повзе вуж у траві: - с – с – с;
Прилетів жук: - ж – ж – ж;
Заспівав комарик: - з – з – з;
Пролетів птах: - шук – шук – шук;
Запихав їжачок: - пих – пих – пих;
Забриніла бджілка: - дж –дж –дж;
Дзюркоче вода у струмочку: - дз – дз – дз.
б) Аналіз сюжетного малюнка
(Підручник "Риторика". 1 клас. 2010 р., с. 3)
Послухайте, що записано на звитках, які тримає в руках Риторика
Поясніть значення слів "красиво", "ввічливо", "щиро", "мудро".
Латинська, англійська, німецька мови закликають нас теж до красномовства.
Фізкультхвилинка
Раз, два, три – з нами на галявину іди.
Раз, два, три, чотири, п’ять –
Будем в лісі крокувать.
Там пташок ми пострічаєм.
Разом з ними політаєм.
Разом з зайцем пострибаєм,
А від вовка – утечем.
Як лисичка до зайчат підкрадемось,
Як ведмедик клишоногий потанцюєм,
Ледве чутно галявиною помандруєм.
в) Риторичні ігри
Гра "Відгадай, з якої казки"
(Пропоную дітям малюнки – ілюстрації до казок. Вони повинні відгадати, яка це казка, і відтворити репліки зображених героїв. Акцентуючи увагу на інтонації, міміці, тембрі голосу).
Які герої найбільше подобаються? (Добрі, мужні)
Якою є їх мова?
г) Читання української народної казки "Колосок" з наступною інсценізацією епізодів
Що можете сказати про характер, поведінку і мову півника?
А що скажете про мишенят?
Що допомогло їм змінитися?
Зіграємо епізоди, які найбільше вам сподобались.
д) Виведення правила
Яким повинно бути наше мовлення?
Чи зможе допомогти Риторика і вам навчитися так розмовляти?
Чому?
