Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Геометрия 8 класс 1-3 токсан.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
2.09 Mб
Скачать
  1. Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру

  2. Бақылау жұмысының мәтінін таратып беру.

  3. Бақылау жұмысы бойынша кейбір ақпарат беру

  4. Үйге тапсырма беру

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі. Түгендеу, сабаққа ынталандыру

Сабақтың барысы:

І нұсқа

ІІ нұсқа

І нұсқа

ІІ-нұсқа

Түзу А(2,1) және В(0;3) нүктелерінен өтеді. АВ түзуінің теңдеуін жаз.

Түзу А(0,3) және В(2;1) нүктелерінен өтеді. АВ түзуінің теңдеуін жаз.

х2+(у-6)2=36 теңдеуі берілген.

  1. с(х;у) - ?

  2. R - ?

  3. Ордината бойынша 3 бірлікке жылжытсақ, шеңбердің центрі қалай өзгереді?

  4. Абсцисса бойынша -4-ке жылжытсақ ше?

(х-5)22=49 теңдеуі берілген.

  1. с(х;у) - ?

  2. R - ?

  3. Ордината бойынша 2 бірлікке жылжытсақ, шеңбердің центрі қалай өзгереді?

  4. Абсцисса бойынша -3-ке жылжытсақ ше?

А(11,5) және В(5,3) түзуі берілген.

  1. АВ – ұзындығын тап

  2. 4|АМ|=|ВМ| болса М нүктесінің координаталарын тап.

А(9,7) және В(7,5) түзуі берілген.

  1. АВ – ұзындығын тап

  2. 4|АМ|=|ВМ| болса М нүктесінің координаталарын тап.

Квадраттың бір қабырғасын

  1. 4 есе өсірсе;

  2. 2,5 есе азайтса

онда квадраттың ауданы қалай өзгереді?

Квадраттың бір қабырғасын

  1. 2 есе өсірсе;

  2. 3,5 есе азайтса

онда квадраттың ауданы қалай өзгереді?

Үйге тапсырма: Қайталау

Геометрия, 8 сынып, 3 тоқсан

Реті:51

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Есептер шығару. Қатемен жұмыс.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Өткен тарау бойынша білімдерін коррекциялау..

Дамытушылық: Алған теориялық білімдерін практикада ұтымды қолдана білуі

Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету

Сабақтың түрі: Қатемен жұмыс

Сабақтың жоспары:

  1. Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру

  2. Бақылау жұмысы дәптерлерін таратып беру.

  3. Жіберілген қателер коррекциялық жұмыстар жүргізу.

  4. Үйге тапсырма беру

  5. Қорытындылау, бағалау

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі. Түгендеу, сабаққа ынталандыру

Сабақтың барысы:

І нұсқа

ІІ нұсқа

І нұсқа

ІІ-нұсқа

Түзу А(2,1) және В(0;3) нүктелерінен өтеді. АВ түзуінің теңдеуін жаз.

х1=2 у1=1

х2=0 у2=3

→ 2(х-2)=-2(у-1)

2х-4=-2у+1

Жауабы: 2х+2у-3=0

Түзу А(0,3) және В(2;1) нүктелерінен өтеді. АВ түзуінің теңдеуін жаз.

х1=0 у1=3

х2=2 у2=1

→ 1(х-0)=2(у-3)

х=2у+6

Жауабы: х-2у-6=0

х2+(у-6)2=36 теңдеуі берілген.

  1. с(х;у) - ? с(0;-6)

  2. R - ? R=6

  3. Ордината бойынша n=3 бірлікке жылжытсақ, шеңбердің центрі қалай өзгереді? с(0;-3)

  4. Абсцисса бойынша m=-4-ке жылжытсақ ше? с(-4;-6)

(х-5)22=49 теңдеуі берілген.

  1. с(х;у) - ? с(-5;0)

  2. R - ? R=6

  3. Ордината бойынша n=2 бірлікке жылжытсақ, шеңбердің центрі қалай өзгереді? с(0;-1)

  4. Абсцисса бойынша m=-3-ке жылжытсақ ше? с(-3;0)

А(11,5) және В(5,3) түзуі берілген.

  1. АВ – ұзындығын тап

  2. 4|АМ|=|ВМ| болса М нүктесінің координаталарын тап.

Жауабы: М(4;2)

А(9,7) және В(7,5) түзуі берілген.

  1. АВ – ұзындығын тап

  2. 4|АМ|=|ВМ| болса М нүктесінің координаталарын тап.

Жауабы: М(4;3)

Квадраттың бір қабырғасын

  1. 4 есе өсірсе;

  2. 2,5 есе азайтса

онда квадраттың ауданы қалай өзгереді?

Мысал түрінде көрсет.

/ауданы 4есе өседі; ауданы 2,5 есе азаяды/

Квадраттың бір қабырғасын

  1. 2 есе өсірсе;

  2. 3,5 есе азайтса

онда квадраттың ауданы қалай өзгереді?

Мысал түрінде көрсет.

/ауданы 2есе өседі; ауданы 3,5 есе азаяды/

Үйге тапсырма:

§§17, 18/оқу/, 70-ші беттегі тестіні орындау.

Қорытындылау, бағалау.