Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Геометрия 8 класс 1-3 токсан.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
2.09 Mб
Скачать
  1. Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру

  2. Үшбұрыш теңсіздігі. Теория.

  3. Есептер шығару кезеңі.

  4. Үйге тапсырма

  5. Қорытындылау, бағалау

Сабақтың барысы: Қайталау.

Теорема:

Үш нүкте қандай болғанмен де, ол үш нүктенің кез келген екеуінің ара қашықтығы олардың үшінші нүктеге дейінгі ара қашықтықтарының қосындысынан артық болмайды.

Үш нүкте бір түзудің бойында жатпайтын жағдайда үшбұрыш теңсіздігі – қатаң теңсіздік екенін ескеру керек. Мұның мәнісі – кез келген үшбұрыштың әрбір қабырғасы былайғы екі қабырғасының қосындысынан кіші болады.

Сұрақтарға оқушылар жауап береді:Есептер шығару кезеңі:

  1. Шеңбердің кез-келген хордасы диаметрден үлкен болмайтындығын және оның өзі диаметр болғанда ғана диаметрге тең тең болатындығын дәлелде.

  2. Мынандай жағдайда А,В,С нүктелері бір түзу бойында жататындығын дәлелдеңдер: 1) АВ=5м, ВС=7м, АС=12м 2) АВ=10,7, ВС=17,1, АС=6,4

  3. Үшбұрыштың кез келген қабырғасы оның қалған екі қабырғасының айырмасынан үлкен екенін дәлелдеңдер.

  4. Қабырғалары 4см, 7 см болғанда параллелограмм диагональдарының бірі 2 см-ге тең болуы мүмкін бе?

  5. Үшбұрыштың бір қабырғасы 1,9 м-ге, екіншісі 0,7 м-гетең. Ұзындығы бүтін метр санына тең болатын үшінші қабырғасын табыңдар.

  6. АВ мен СД кесінділері О нүктесінде қиылысады. Жазықтықтың кез келген нүктесінен А, В, С және Д нүктелеріне дейінгі ара қашықтықтардың қосындысы ОА+ОВ+ОС+ОД қосындысынан кем болмайтынын дәлелдеңдер.

Үйге тапсырма:

Қорытындылау, бағалау

Геометрия, 8 сынып

Реті:37

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді білу

Дамытушылық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту

Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету

Сабақтың түрі: Практикалық сабақ

Сабақтың жоспары:

  1. Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру

  2. Үй жұмысын тексеру. /Тақтамен жұмыс/

  3. Бекіту есептері:

  • Мысалдарды талқылау

  1. Жазбаша есептер

  2. Үйге тапсырма

  3. Қорытындылау, бағалау

Сабақтың барысы:

Қайталау.Тік бұрышты үшбұрыш. Теория.

Сұрақтарға оқушылар жауап береді.

  1. 1+tq2

  2. 1+ctq2

  3. cos(900-

  4. sin(900-

  • Тақтамен жұмыс: Мысалдарды талқылау

  • №№144-148

  • Үйге тапсырма: /оқу/, №144/2/, 149

Қорытындылау, бағалау

Геометрия, 8 сынып

Реті:38

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Негізгі тригонометриялық тепе-теңдік. Есептер шығару.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Негізгі тригонометриялық тепе-теңдікті түрлендіребілуі

Дамытушылық: алған теориялық білімдерін практикада дұрыс қолдана білу қабілеттерін дамыту

Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету

Сабақтың түрі: Практикалық сабақ

Сабақтың жоспары:

  1. Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру

  2. Үй жұмысын тексеру. /Тақтамен жұмыс/

  3. Практикалық кезең

  4. Қорытындылау, бағалау

Сабақтың барысы:

Қайталау.

  1. 1+tq2

  2. 1+ctq2

  3. cos(900-

  4. sin(900-

Сұрақтарға оқушылар жауап береді.

Практикалық кезең:

  • Тест, 56 бет

  • Үйге тапсырма: /оқу/, тестіні аяқтау

Қорытындылау, бағалау

Геометрия, 8 сынып

Реті:39

Күні:

Сабақтың тақырыбы: 300,450 және 600 бұрыштары үшін синустың, косинустың, тангенстің және котангенстің мәндері

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Тік бұрышты үшбұрыштың 300,450,600 сүйір бұрыштарының мәндерін есептей білуі

Дамытушылық: алған теориялық білімдерін практикада дұрыс қолдана білу қабілеттерін дамыту

Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету

Сабақтың түрі: Жаңа тақырып

Сабақтың жоспары: