Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
32 мет каз.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
908.62 Кб
Скачать

С.Ж.АСФЕНДИЯРОВ АТЫНДАҒЫ

ҚАЗАҚ ҰЛТТЫҚ МЕДИЦИНА УНИВЕРСИТЕТІ

КАЗАХСКИЙ НАЦИОНАЛЬНЫЙ МЕДИЦИНСКИЙ УНИВЕРСИТЕТ ИМЕНИ С.Д.АСФЕНДИЯРОВА

ХИРУРГИЯЛЫҚ СТОМАТОЛОГИЯ МОДУЛІ

ӘДІСТЕМЕЛІК НҰСҚАУ ТӘЖІРИБЕЛІК САБАҚҚА

Хирургиялық стоматология модулі

Пәні – Хирургиялық стоматология HS 5306.

МАМАНДЫҒЫ: 051302 «Стоматология»

Әдістемелік нұсқау тәжірибелік сабаққа

Тақырыбы: «Филатов қиындысымен сабақша пластикасы».

КУРСЫ: 5

семестрі – 9, 10

2012 ж.

Құрастырушы: м.Ғ.К. Даулетхожаев н.А.

Модуль отырысында талқыланды

Хаттама № 1 « 27 » тамыз 2012 ж.

Бекіткен:

Хирургиялык стоматология модулінің жетекшісі

М.Ғ.К. __________ Даулетхожаев н.А.

Тақырыб № 32: Филатов қиындысымен сабақша пластикасы.

2.Сабақтың мақсаты: Қиынды сабақшасы түсінік. Сабқшаны ауыстыруға әзірлік және кезеңдері. Жаңа терминдер мен түсініктерді коммуникативті дағдыға кіргізіп, енгізу. Дұрыс компентенция қалыптастыру: емдеу хаттамасы, БЖА ақауы және деформациясы бар науқастың медициналық құжатын толтыру.

Студенттің өзіндік жұмысында әдебиеттерден қиынды сабақша пластика операциясы және диагностикалауды, ақпаратты элетронды түрде реферат жазу.

3.Оқу тапсырмалары:

  1. « Шабаданды қол, сабақша миграциясы, Чернов және Блер бойынша сабақшаға жаттығу» жаңа терминдеріне кіріспе. Оларға анықтама беріп, ауру тарихын толтырғанда қолдану.

  2. Филатов сабақшасы операциясына көрсеткіштер.

  3. Сабақша операцияның түрлерімен танысу.

  4. Сабақша қиындысын қалыптастыру ережесімен таныстыру.

  5. Қиынды сабақшамен ақауды толтыру және дұрыс орналастыру.

  6. Фантомда орналастыру техникасы мен көшіруді орындау.

  7. Емдеу хаттамасымен танысып, медициналық құжаттарды толтыру(ауру тарихы, амбулаторлы картасы).

  8. Өткір хирургиялық аспаптармен, ұштықпен, хирургиялық тескішпен жұмыс жасау барысында қауіпсіздік ережесімен танысу.

  9. Тақырыпқа сай науқасқа сабақша қиынды пластикасын жасау әдісі.

4.Тақырыптың негізгі сұрақтары:

  1. Кім және қашан домалақ сабақшаны ұсынды?

  2. Бетке Филатов сабақшасын пластика жасауға көрсеткіш

  3. Филатов сабақшасын пластикасының негізгі кезеңдері?

  4. Сабақшасын түрлері

  5. Сабақша қайда жабылады және қандай мөлшеріде?

  6. Филатов сабақшасын пластикасын техникасы және оның кемшілігі?

  7. Е. Ф. Чернова әдісі.

  8. «Үшкір сабақша» дегеніміз не?

  9. Филатов сабақшасын мойын пластикасы

5.Оқыту әдістері: аралас

6.Оқыту құралдары: Оқыту кестелері, ауру тарихы, рентгенограмма, муляждар, тексеруге арналған материалдар мен құрал-жабдықтар жиынтығы, тақырыпқа сай ауруы бар науқас.

7. Хронометраж

Сабақ кезеңі

Сабақ кезеңінің мазмұны

Оқыту әдістері

Тексеру әдістері

(мұғалімнің таңдауы боіынша)

Кезеңге бөлінген уақыт

1.

Кіріспе кезең

Амандасу, белгілеу, тақырыпта жариялау, мотивациясын, мақсатын жариялау

-

-

5 минут

2.

Негізгі кезең

Когнитивті компоненттің қалыптасуының деңгейін қадағалау

-

1. Ауызша сұрау

2. Жазбаша сұрау

3. Блиц-сұрау

4. Тестілеу

45 минут

3.

Негізгі кезең

Операциональді компоненттің қалыптасуының деңгейін қадағалау

Операциональды дағдыларды тікелей қадағалау

100 минут

Үзіліс 30 минут

Операциональді компоненттің қалыптасуының деңгейін қадағалау

Операциональды дағдыларды тікелей қадағалау

50 минут

Коммуникативті дағдылардың қалыптасуының деңгейін қадағалау

Коммуникативті дағдыларды тікелей қадағалау

20 минут

Құқықтық компетенцияның қалыптасуының деңгейін қадағалау

1. Ауызша сұрау

2. Жазбаша сұрау

3. Блиц-сұрау

20 минут

4.

Сапаны тексеру кезкңі

1.Кері байланысты камтамасыз ету

10 минут

2.Бағалау рубрикалалын толтыру (чек-парақтарын), баллдарды санау.

30 минут

3.Бағаларды жариялау және оларды оқу журналына қою.

10 минут

4. Келесі сабақтың тақырыбы бойынша үй тапсырмасына түсініктеме.

10 минут

Барлығы

330 минут (100 минуттан 3 академиялық сағат = 300 минут, үзіліс – 30 минут).

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]