- •Тәжірибелік сабақтарға арналған әдістемелік нұсқама
- •Алматы, 2015ж
- •2. 2.Сабақтың мақсаты:
- •3. Сабақтың міндеттері:
- •4. Тақырыптың негізгі сұрақтары:
- •6. . Ұсынылатын әдебиет:
- •7.1 Когнитивті компетенцияны бағалау:
- •7.2. Операциональді компетенциияны бағалау-операционалді дағдыларды тікелей бақылау, медициналық құжаттарды толтыруын бағалау нәтижелеріне қарай жүргізіледі:
- •7.4 Құқықтық компетенцияны бағалау:
- •Тәжірибелік сабақтарға арналған әдістемелік нұсқама
- •2. Мақсаты:
- •1) Білімді қалыптастыру:
- •2) Операциональды дағдыларын қалыптастыру:
- •3) Коммуникативті дағдыларын қалыптастыру:
- •4) Оқу жолымен құқықтық компетенцияны қалыптастыру.
- •3. Оқудың міндеттері:
- •4. Тақырыптың негізгі сұрақтары:
- •6. Әдебиет
- •Бақылау
- •7.1 Когнитивті компетенция бағалауы:
- •Тест түріндегі тапсырмалар:
- •7.4 Құқықтық компетенция бағалауы.
4. Тақырыптың негізгі сұрақтары:
Терапиялық стоматология клиникасында стоматологиялық науқасты тексеру әдістерінің классификациясы.
Стоматологиялық науқасты тексерудің негізгі әдістері. Маңызы. Диагностикалық процестегі ролі
Стоматолоиялық науқасты тексерудің қосымша әдістері. Маңызы. Диагностикалық процестегі ролі
Стоматолоиялық науқасты тексерудің арнайы әдістері. Маңызы. Диагностикалық процестегі ролі
Дәрігер-стоматолог-терапевттің есеп-тіркеме құжаты.
Медициналық документацияны жүргізу ережелері.
5. Оқыту әдісері: демонстрация, оқытушының жұмысын бақылау, студенттің операциональді және коммуниативті дағдыларын бақылау және мұғалім студент арасындғы кері байланыс.
Оқыту құралы: «Стоматолоиялық науқасты тексеру әдістері» тақырыбына мультимедиялық презентация, схема, стоматологиялық инструменттер комплекті, муляждар, рентгенограммалар жиынтығы, электроодонтодиагностика аппараты,, Шиллера-Писарев ерітіндісі, кариес-маркер, галлоген шамы, 043/у, форма 037/у, форма 039/у.
Сабақтың қысқаша хронометражы.
№ п/п |
Сабақ кезеңі |
Сабақ этабының құрамы |
Білім беру әдісі |
Бақылау әдісі (Мұғалімнің таңдауымен) |
Кезеңге жіберген уақыты |
1. |
Кіріспе кезеңі |
Таныстыру, тақырыпты ашуы, мотивациялық мінездеме, сабақ мақсаты мен тапсырмалары. |
- |
- |
5 минут |
2. |
Алынған білім деңгейін бақылау |
Алынған білім деңгейіне анықтау. |
- |
1.ауызша сұрау 2.жазбаша сұрау 3.Нақтыланған сұрау 4.Блиц-сұрау 5.Тестілеу |
30 минут |
3. |
Негізгі кезең |
1.Мұғалім шағымдар жинау, анамнез жинау, тексеру тәсілін, пальпация, перкуссия, зондпен тексеруді, ЭОД, витальді бояу , (волонтерде) , трансиллюминацияны «клиникалық талдау,волентермен жұмыс) көрсетеді 2.Мұғалім студентке Дәрігер-стоматолог-терапевттің есеп-тіркеме құжатын толтыру және жүргізу ережелері мен сақтау ережелерін түсіндіреді. |
Түсіндіру, анықтау, Жағдайларды талдау, оқытушының жұмысын бақылау.
|
Коммуникативті және операциональды дағдыларын тікелей бақылау |
10 минут
25 минут |
4. |
Білім сапасын тексеру кезеңі |
1.Білімнің қорытындысы |
|
1. Тестілеу 2. Тығыздалған сұрақ |
10 минут |
2. Кері байланыс құру |
|
|
5 минут |
||
3.Бағалау(чек-листті), балды санау. |
|
|
5 минут |
||
4. Бағаны оқу журналына түсіру |
|
|
5 минут |
||
5. Келесі, үйге берілетін сабақ тақырыбын талқылау |
|
|
5 минут |
||
|
Итого |
130 минут (1 академиялық сағат 50 минут, үзіліс 30 минут). |
|||
