Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Розробка уроків 7 клас Біологія 2015.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
23.5 Mб
Скачать

VI. Домашнє завдання

Повторити відповідний параграф підручника.

Урок № 42

Тема:Узагальнення та систематизація знань з теми «Процеси життєдіяльності тварин»

Мета: узагальнення, систематизація й контроль навчальних досягнень учнів за темою «Процеси життєдіяльності тварин», розвиток логічного мислення, вміння аналізувати, узагальнювати, порівнювати, виділяти головне; виховувати почуття відповідальності, колективізму, взаємоповаги.

Тип уроку: узагальнення та систематизації знань

Обладнання і матеріали:підручники, робочі зошити, зошити для контрольних робіт

Хід уроку

І. Організаційний етап.

ІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку

ІІІ.Актуалізація опорних знань:

1.Фронтальне бліц-опитування

Дати визначення понять:

-обмін речовин,

- гетеротрофний організм,

-травлення,

- живлення,

- травна система,

- дихання.

2. Вправа «Логічний ланцюжок». Назвати класи тварин, які мають таку дихальну систему:

  1. -Трахєї : ________

  2. -Зябра: __________

  3. - Легені: _________.

ІУ. Тестова контрольна робота:

1.Виберіть правильні відповідь:

  1. Скелет у кісткових риб:

а) хрящовий;

б) кістковий;

в) кістковий і кістково - хрящовий.

2.Задня кінцівка жаби складається:

а) стегна, гомілки, стопи і пальців;

б) гомілки, стопи, пальців;

в) тазу, стегна, гомілки, стопи, пальців.

3. Видільна система у змій складається з:

а) 2 нирок, 2 сечоводів;

б) 2 нирок, 2 сечоводів і клоаки;

в) 2 нирок, 2 сечоводів і сечового міхура.

4.Сеча часто виводиться з тіла птахів, бо:

а) вони мають інтенсивний обмін речовин;

б) не мають сечового міхура;

в) вони мають високу температуру тіла;

г)а і б відповіді вірні.

5.Дописати речення :

5.1._______________ - це частина організму, яка має притаманну тільки їй будову, розташована в певному місці і виконує специфічну функцію.

5.2. Система органів – ______________________________

5.3. Розщеплення великих молекул живильних речовин(білків, жирів, вуглеводів) на менші молекули, які можуть всасуватися і засвоюватися) – це_______________________.

5.4. Сукупність органів, що виводять з організму тварин надлишок води, кінцеві продукти обміну, солі, а також отруйні речовини, що введені в організм або утворилися в нім – це ____________________.

6. . Порівняти кровоносну систему зеноводниї і ссавців. Чим кровоносна система плазунів відрізняється від кровоносної системи ссавців?

  1. Яке значення для тварин мають органи виділення? Назвати основні функції органів виділення.

  2. Що для тваринного організму забезпечує опору та рух? Який склад кісткової тканини?

У.Підсумок уроку.

УІ.Домашнє завдання.

1.Повторити основні терміни та поняття.

2.Підготувати повідомлення для охочих: «Спосіб пересування тварин».

Урок № 43

Тема: Два типи симетрії як відображення способу життя. Способи пересування тварин.

Єдиний шлях, що веде до знань, - це діяльність.

Б. Шоу

Мета:

навчальна: сформувати поняття «симетрія тіла», «радіальна (променева) симетрія», «двобічна (білатеральна) симетрія»; визначити значення симетрії для життя тварин та способи їх пересування;

розвиваюча: продовжити розвивати вміння узагальнювати, розвивати творчу активність, пізнавальні інтереси, уміння проводити спостереження за тваринами з метою вивчення їх організації;

виховна: сприяти розвитку інтересу до вивчення природничих наук; виховувати комунікативні навички, вміння спілкуватися.

Обладнання і матеріали: таблиці «Кишковопорожнинні», «Найпростіші», «Членистоногі», «Ссавці», малюнки тварин.

Базові поняття і терміни: симетрія тіла, радіальна симетрія, двобічна симетрія

Тип уроку: засвоєння нових знань

Хід уроку

І. Організаційний етап

А. Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх.

Б. Розминка (на початку і в кінці уроку доцільно проводити вправу «Емоції», коли діти на смайликах відображають свій настрій.)

ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності

П ригадайте з біології рослин, що означають знаки: * та

( при написані формули квітки)

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

А) Розповідь вчителя