Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Розробка уроків 7 клас Біологія 2015.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
23.5 Mб
Скачать

Vі. Домашнє завдання.

Опрацювати відповідний параграф підручника

Урок № 29

Тема: Практична робота № 3. Екологічні групи птахів

Мета: визначити особливості зовнішньої будови птахів пов’язані з пристосуванням їх до різних умов існування.

Обладнання і матеріали: інструктивні картки, малюнки птахів

Тип уроку: урок застосування знань, навичок і умінь

І. Організаційний етап

Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх.

Хід роботи

1. Розгляньте запропоновані вам зображення птахів. Визначте до якої екологічної групи вони відносяться. Поясніть свій вибір.

1. 2. 3.

4.

2. Які пристосування мають птахи різних екологічних груп до середовища існування. Відповідь оформте у вигляді таблиці.

Екологічні групи птахів

Середовище існування

Пристосування

Види птахів

Ліс

Болота, узбережжя, відкриті ділянки прісних водойм

Степи і пустелі

Відкриті повітряні простори

3. Зробіть висновок

ІІІ. Домашнє завдання.

Повторити будову риб, амфібій, рептилій та птахів

Урок № 30

Тема: Ссавці. Визначальні ознаки будови, біологічні особливості. Лабораторне дослідження. Зуби ссавців

Мета: Почати формувати знання учнів про найвищий за організацією клас хордових тварин – ссавців; ознайомити із загальною характеристикою будови тіла цих тварин; дати поняття “ссавці”; визначити ускладнення систем органів у порівнянні з іншими класами хордових тварин; розвивати уміння порівнювати зовнішню і внутрішню будову ссавців з птахами; уміння спостерігати, аналізувати та робити висновки; виховувати бережливе ставлення до ссавців України і тих, які живуть поруч із житлом людини; сприяти екологічному вихованню і природо дослідницькій роботі.

Обладнання і матеріали: таблиці «Зовнішня будова ссавців», «Внутрішня бідова ссавців», зображення тварин

Базові поняття і терміни: ссавці, диференційовані зуби, альвеоли, слухові кісточки, ехолокація.

Державні вимоги щодо рівня загальноосвітньої підготовки учнів:

Називає:

- середовища існування тварин;

- визначальні ознаки будови, які відрізняють тварин зазначених груп серед інших;

Наводить приклади:

- тварин, які належать до зазначених груп;

- видів тварин, поширених в Україні та своїй місцевості;

Розпізнає:

- тварин на зображеннях, у колекціях;

Характеризує:

- визначальні особливості способу життя, розмноження і розвитку тварин зазначених груп;

- особливості будови тварин, зумовлені пристосуванням до життя на суходолі;

- пристосування тварин до польоту;

- пристосування тварин до життя у воді;

Визначає:

- риси пристосованості тварин до середовища існування;

Робить висновок:

- особливості будови організму тварин – результат пристосування до умов середовища існування.

Тип уроку: Засвоєння нових знань

Хід уроку

І. Організаційний етап

Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Питання до учнів

Як улаштована нервова система плазунів і птахів?

Як улаштована опорно-рухова система плазунів?

Як улаштована видільна система плазунів і птахів?

Як улаштовані органи дихання плазунів і птахів?

Як улаштована травна система плазунів і птахів?

Як улаштована кровоносна система плазунів і птахів?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Ми розпочинаємо вивчати найскладніших за організацією будови тіла – ссавців. Вони займають панівне становище серед усього тваринного світу планети. Що ж це за тварини?

ІV. Вивчення нового матеріалу