Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Розробка уроків 7 клас Біологія 2015.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
23.5 Mб
Скачать

V. Узагальнення і систематизація знань

Лабораторне дослідження

Тема: Будова яйця птахів

Мета: закріпити знання учнів про будову яйця птахів; визначити пристосування птахів до життя на суходолі.

Обладнання та матеріали: таблиця «Будова яйця», кольорові олівці, підручник

Хід роботи

1. Розгляньте будову яйця птахів.

2. Замалюйте яйце птахів, позначте жовток, зародковий диск, білкові оболонку, вапняну оболонку, білкові канатики, повітряну камеру.

3. Яке значення мають частини яйця для розвитку зародка? Заповніть таблицю.

Схема будови яйця птахів

Частини яйця

Їхнє значення

4. Зробіть висновок.

Vі. Домашнє завдання.

1. Опрацювати відповідний параграф підручника

2. Підготувати повідомлення на одну з тем:

Ряд Гусеподібні

Ряд Соколоподібні

Ряд Лелекоподібні

Ряд Горобцеподібні

Урок № 28

Тема: Птахи. Різноманітність, роль у природі та значення в житті людини

Мета: розширити знання учнів про представників класу Птахи; показати їх різноманітність, особливості будови та способу життя, пристосування до середовища існування; дати уявлення про класифікацію птахів; розвивати творчі здібності дітей, а також уміння працювати з науково-популярною літературою; виховувати морально-етичне ставлення до птахів і всього живого на планеті.

Обладнання і матеріали: таблиці, зображення птахів, ватмани, клей, ножиці, кольорові олівці.

Базові поняття і терміни: Безкілеві та Кілегруді птахи, Пінгвіни, Гусеподібні, Соколоподібні, Лелекоподібні, Горобцеподібні

Державні вимоги щодо рівня загальноосвітньої підготовки учнів:

Називає:

- середовища існування тварин;

- визначальні ознаки будови, які відрізняють тварин зазначених груп серед інших;

Наводить приклади:

- тварин, які належать до зазначених груп;

- видів тварин, поширених в Україні та своїй місцевості;

Розпізнає:

- тварин на зображеннях, у колекціях;

Характеризує:

- пристосування тварин до польоту;

Визначає:

- риси пристосованості тварин до середовища існування;

Робить висновок:

- особливості будови організму тварин – результат пристосування до умов середовища існування.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Організаційний етап

Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Вправа «Вірю – не вірю»

До класу Птахи належить приблизно 8500 видів тварин. +

Усі птахи здатні до польоту. –

Тулуб птахів обтічної форми. +

На шкірі є залози, які виділяють жироподібну речовину. –

Кістки черепа зрослися рухомо. –

Старе пір’я у птахів змінюється в процесі линяння. +

Більшість птахів мають кіль. +

Їжу птахи пережовують за допомогою зубів. –

Повітряні мішки визначають механізм дихання птахів. +

Мають два кола кровообігу і трикамерне серце. –

Добре розвинений мозочок.+

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

У світі налічується понад 8500 видів птахів. Лише в Україні відомо близько 400 видів цих тварин. Ми зустрічаємо пернатих десятки разів на день. А чи добре ми їх знаємо? Чи можемо назвати кожного птаха? Чи всі птахи на землі одинакові? На ці та багато інших запитань ми дамо відповідь сьогодні. Адже тема нашого уроку ...

ІV. Вивчення нового матеріалу