Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Розробка уроків 7 клас Біологія 2015.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
23.5 Mб
Скачать

V. Узагальнення і систематизація знань

Заповнити таблицю

Ускладнення організації рептилій порівняно з амфібіями

Ознаки

Амфібії

Рептилії

Запліднення

Середовище розвитку яєць

Тип розвитку

Будова яйця

Покриви

Опорно-рухова система

Органи дихання

Кровоносна система

Нервова система

Vі. Домашнє завдання.

Опрацювати відповідний параграф підручника

Урок № 26

Тема: Птахи. Визначальні ознаки будови

Мета: cформувати знання учнів про особливості будови та процесів життєдіяльності цих птахів; розкрити пристосування до польоту у системах органів; розвивати уміння порівнювати біологічні особливості птахів із тваринами, що вже вивчили; виховувати бережливе ставлення до птахів, що мешкають поруч із людиною та птахів у дикій природі.

Обладнання і матеріали: таблиці «Зовнішня будова птахів», «Внутрішня будова птахів», набір пір᾽я

Базові поняття і терміни: дзьоб, цівка, куприкова залоза, контурне перо, пухове перо, махові та кермові пера, легені

Державні вимоги щодо рівня загальноосвітньої підготовки учнів:

Називає:

- середовища існування тварин;

- визначальні ознаки будови, які відрізняють тварин зазначених груп серед інших;

Наводить приклади:

- тварин, які належать до зазначених груп;

- видів тварин, поширених в Україні та своїй місцевості;

Розпізнає:

- тварин на зображеннях, у колекціях;

Характеризує:

- особливості будови тварин, зумовлені пристосуванням до життя на суходолі;

- пристосування тварин до польоту;

Визначає:

- риси пристосованості тварин до середовища існування;

Робить висновок:

- особливості будови організму тварин – результат пристосування до умов середовища існування.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Організаційний етап

Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Питання до учнів

1. Перелічіть найбільш характерні ознаки рептилій.

2. Коли виникли рептилії?

3. Чи можуть плазуни мати постійну температуру тіла?

4. Що ви знаєте про літаючих ящерів?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

- Де тільки ми не зустрічаємо птахів! Справді, птахи живуть скрізь. Ми зустрічаємо їх в усіх ландшафтах, в усіх країнах. Вони не бояться ані жарких екваторіальних районів, ані холодних полярних областей.

Проблемне питання: Які пристосування виникли у птахів до середовища існування? Завдяки чому птахи можуть жити в різних куточках планети?

ІV. Вивчення нового матеріалу