Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Розробка уроків 7 клас Біологія 2015.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
23.5 Mб
Скачать

V. Узагальнення і систематизація знань

Знайдіть відповідь на запитання:

1. В чому подібність в будові осетроподібних і акул? Чим вони схожі? Про що свідчать риси схожості ?

2. На конкретних прикладах покажіть, як спосіб життя відбивається на будові риб.

Vі. Домашнє завдання.

1.Опрацювати відповідний параграф підручника

2.Підготувати повідомлення за темами: «Безногі земноводні», «Хвостаті земноводні», «Безхвості земноводні».

Урок № 24

Тема: Амфібії. Визначальні ознаки будови, біологічні особливості, середовища існування, різноманітність, роль у природі та значення в житті людини

Мета: сформувати знання учнів про наступний клас типу Хордові – Земноводні; розкрити особливості будови та процесів життєдіяльності цих тварин у зв’язку з двома середовищами існування – водним та наземним; розвивати уміння порівнювати біологічні об’єкти між собою, уміння спостерігати та робити відповідні висновки; виховувати бережливе ставлення до земноводних тварин.

Обладнання і матеріали: таблиця «Внутрішня будова жаби», скелет жаби, зображення амфібій.

Базові поняття і терміни: амфібії, легені, трикамерне серце, шкірне дихання, метаморфоз, пуголовок, нерест, клоака.

Державні вимоги щодо рівня загальноосвітньої підготовки учнів:

Називає:

- середовища існування тварин;

- визначальні ознаки будови, які відрізняють тварин зазначених груп серед інших;

- рідкісні види України та свого краю;

Наводить приклади:

- тварин, які належать до зазначених груп;

- видів тварин, поширених в Україні та своїй місцевості;

Розпізнає:

- тварин на зображеннях, у колекціях;

Характеризує:

- визначальні особливості способу життя, розмноження і розвитку тварин зазначених груп;

- різноманітність тварин;

- пристосування тварин до життя у воді;

- особливості будови тварин, зумовлені пристосуванням до життя на суходолі;

- роль тварин у екосистемах та значення в житті людини;

Визначає:

- риси пристосованості тварин до середовища існування;

Робить висновок:

- особливості будови організму тварин – результат пристосування до умов середовища існування.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Організаційний етап

Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Експрес – тест

1. До хрящових риб належать:

а) манта; б) осетер; в) лящ; г) горбуша; д) катран.

2. Людиною штучно розводяться:

а) короп; б) латимерія; в) тріска; г) оселедець; д) щука.

3. Плавального міхура не мають:

а) карась; б) горбуша; в) акула; г) скат; д) лосось.

4. Яке серце у риб:

а) трубчасте; б) двокамерне; в) трикамерне; г) відсутнє.

5. Прохідними рибами є:

а) річковий окунь; б) атлантичний осетер;

в) короп; г) горбуша; д) скат-хвостокіл.

6. Хорду мають:

а) окунь; б) осетер; в) білуга; г) короп.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Обговорення питання:

Чому земноводні одержали таку назву?

ІV. Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з елементами бесіди