Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Розробка уроків 7 клас Біологія 2015.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
23.5 Mб
Скачать

Хід екскурсії

1. Зазнач час екскурсії, погодні умови, довжину світлового дня.

2. Яких тварин тобі вдалося побачити під час екскурсії ?

3. Прислухайся, голоси яких птахів тобі вдалося почути ?

4. Яким чином тварини твоєї місцевості готуються до зими ?

5. Склади кілька ланцюгів живлення, типових для твоєї місцевості.

6. Знайди у лісі сліди діяльності людини. Яка діяльність шкідлива для лісу, а яка корисна ?

Vі. Домашнє завдання.

Оформити звіт про екскурсію.

Урок № 22

Тема: Риби. Визначальні ознаки будови, біологічні особливості, середовище існування

Мета: довести до учнів відомості про особливості зовнішньої та внутрішньої будови риб; розвивати вміння визначати ознаки пристосованості риб до водного середовища існування; виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища

Обладнання і матеріали: таблиці «Зовнішня будова риб», «Внутрішня будова риб», зображення кісткових та хрящових риб, роздатковий матеріал.

Базові поняття і терміни: кісткові риби, хрящові риби, плавальний міхур, зовнішнє запліднення

Державні вимоги щодо рівня загальноосвітньої підготовки учнів:

Називає:

- середовища існування тварин;

- визначальні ознаки будови, які відрізняють тварин зазначених груп серед інших;

- ознаки хордових тварин;

Наводить приклади:

- тварин, які належать до зазначених груп;

- видів тварин, поширених в Україні та своїй місцевості;

Розпізнає:

- тварин на зображеннях, у колекціях;

Характеризує:

- визначальні особливості способу життя, розмноження і розвитку тварин зазначених груп;

- різноманітність тварин;

- пристосування тварин до життя у воді;

Визначає:

- риси пристосованості тварин до середовища існування;

Робить висновок:

- особливості будови організму тварин – результат пристосування до умов середовища існування.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Організаційний етап

Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Робота з картками

Доповніть текст

Загальна характеристика типу Хордові

Тіло хордових __________________. Усередині тіла знаходиться осьовий _______________ у вигляді пружного стрижня _________. Центральна нервова система має вигляд _____________, яка знаходиться над ______________. Травна система розміщена під _______________. Вона починається _______________ і закінчується ____________________. Передній відділ травної системи ____________ має ряд отворів __________________. Кровоносна система ___________________. Мають _____________ порожнину тіла – целом.

Слова для довідки: вторинна, зяброві щілини, двобічносиметричне, замкнена, анальний отвір, осьовий скелет, трубка, хорда, рот.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Поставити проблемне запитання:

-Які пристосування риб до водного способу життя.

ІV. Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з елементами бесіди