Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Розробка уроків 7 клас Біологія 2015.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
23.5 Mб
Скачать

V. Узагальнення і систематизація знань

Вправа «Мозковий штурм».

Розробіть загальні рекомендації щодо убезпечення себе від паразитичних безхребетних.

Vі. Домашнє завдання.

Опрацювати відповідний параграф підручника

Урок № 19

Тема: Контрольна робота№1

Мета: перевірити рівень знань, умінь, навичок учнів про будову та різноманітність організмів типу Членистоногі; систематизувати знання про будову, функції органів та їхній взаємозв’язок; розвивати вміння порівнювати, узагальнювати, логічно мисли­ти, робити висновки; розвивати пізнавальний інтерес, виховувати бережливе ставлення до природи, здійснювати екологічну освіту й виховання, формувати культуру спілкування; здійснити тематичну корекцію та виявити рівні навчальних досягнень учнів за темою «Тип Членистоногі»; розвивати навички самостійної роботи, формувати навички самооцінки.

Матеріали та обладнання: варіанти завдань

Тип уроку: контрольною та корекції знань – контрольна робота.

Хід уроку-гри

І. Організаційний етап

ІІ Повідомлення теми уроку

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

І варіант

І рівень

1.Виберіть тільки одну правильну відповідь:

  1. Назвіть ознаку, що визначає назву типу «Членистоногі»:

А. Хітиновий покрив

Б. Сегментація тіла

В. Розвинені органи чуття

Г. Наявність вусиків

  1. Тіло членистоногих складається з:

А. Голови, грудей, черевця Б. Головогрудей, черевця

В. Головогрудей, тулуба Г. Голови, тулуба

  1. Членистоногі дихають:

А. Трахеями В. Зябрами

Б. Легенями Г. Порами на шкірі

  1. Вусики в членистоногих є:

А. Тільки у павукоподібних Б. Тільки в ракоподібних

В. У ракоподібних і комах Г. Тільки в комах .

  1. До органів виділення в членистоногих належать:

А. Зелені залози В. Видільні трубочки

Б. Нирки Г. Усі відповіді правильні

  1. До павукоподібних належить:

А. Креветка В. Скорпіон

Б. Сонечко Г. Водомірка

  1. До комах належить:

А. Креветка В. Скорпіон

Б. Сонечко Г. Рак

  1. До ряду Лускокрилі належить:

А. Комар В. Капустяний білан .

Б. Джміль Г. Сонечко

  1. До ряду Твердокрилі належить:

А. Хрущ В. Сонечко

Б. Бджола Г. Муха

  1. Укажіть комаху, у якої відбувається розвиток із повним перетворен­ням:

А. Муха В. Сарана

Б. Попелиця Г. Коник-стрибунець

ІІ рівень

1. Закінчити речення: 1.1. Тіло річкового рака вкрите… 1.2. Органи виділення ракоподібних … 1.3. Відбувається травлення поза організмом у

2. Дати визначення понять:

2.1. Розвиток комах з повним перетворенням – це…

2.2. Зелені залози – це…

3.Вставити пропущені слова:

Тіло ракоподібних поділене на … та … . На голо­ві розташовані складні …. і дві пари ….. . Ракоподіб­ні мають …… ходильних ніг. Дихання ракоподібних забезпечують …… . Ростуть ракоподібні тільки в період …. . Розвиток у раків ….. .

ІІІ рівень

1.Порівняйте молюсків, які мають черепашку, з тими, у яких її немає. Чи дає будь – які переваги наявність черепашки?

2. Завдання на встановлення відповідностей.. Установіть відповідність між терміном і його визначенням.

1. Кров рухається тільки по системі судин

2. Утворює всередині тіла вирости, до яких прикріплюються м'язи

3. Періодична зміна покривів

4. Кров виходить із судин і змішується з порожнинною рідиною

А. Незамкнута кровоносна система

Б. Замкнута кровоносна система

В. Зовнішній скелет

Г. Линяння

ІУ рівень

1. Яке значення комах у природі та житті людини?

ІІ варіант

І рівень