- •Черкаський обласний інститут
- •План-конспект уроку № 1
- •План-конспект уроку № 2
- •1. Організаційна частина:
- •2. Актуалізація знань:
- •3. Викладання нового матеріалу:
- •План-конспект уроку № 3
- •1. Організаційна частина:
- •2. Актуалізація знань:
- •3. Викладання нового матеріалу:
- •План-конспект уроку № 4
- •1. Організаційна частина:
- •2. Актуалізація знань:
- •3. Викладання нового матеріалу:
- •1.Всесвіт
- •2. Калюжа
- •Додати шум, для цього Filter / Noise / Add Noise з параметрами 6%.
- •Розмити зображення на 0,3 пікселя (Filter / Blur / Gaussian Blur).
- •3. Розплавлене золото
- •4. Блискавка
- •5. Полум’я та вибух.
- •План-конспект уроку № 5
- •1. Організаційна частина:
- •2. Актуалізація знань:
- •3. Викладання нового матеріалу:
- •План-конспект уроку № 6
- •1. Організаційна частина:
- •2. Актуалізація знань:
- •3. Викладання нового матеріалу:
- •План-конспект уроку № 7
- •1. Організаційна частина:
- •2. Актуалізація знань:
- •3. Викладання нового матеріалу:
- •Перша група
- •Друга група
- •Третя група
- •План-конспект уроку № 8
- •1. Організаційна частина:
- •2. Актуалізація знань:
- •3. Викладання нового матеріалу:
- •Список літератури
5. Полум’я та вибух.
Завантажте программу фотошоп.
Створіть нове зображення розміром 800х600 пікселів
Встановіть кольори за замовчуванням, натиснувши на клавіатурі клавішу D.
Залийте фон чорним кольором.
Поміняйте кольори місцями, для цього натисніть стрілочку між переднім та заднім кольором.
Візьміть радіальний біло-чорний градієнт і довільно заповніть зображення.
Створіть новий шар (СЛОИ / НОВИЙ / СЛОЙ) або натисніть чистий листочок в палітрі шарів.
Застосуйте фільтр Filter / Render / Clouds
Застосуйте Filter / Render / Difference Clouds двічі.
Змініть режим змішування в палітрі шарів Normal на Color Dodge
Розфарбуйте зображення за допомогою команди Образ / Корректировка / Оттенок-Насыщенность. Для цього поставте галочку «Закраска» і відповідно параметри 30, 50, 40.
Якщо залишити параметри 30, 50, 0 – отримаємо полум’я.
Покажіть роботу вчителю.
Збережіть файл в папці своєї групи під ім’ям «Вибух».
4. Підведення підсумків уроку, видача домашнього завдання
Аналізуємо, чому навчилися протягом уроку, відповідаємо на питання, вказуємо на помилки та оцінюємо роботу учнів.
Д/З: фільтри програми Adobe Photoshop (конспект).
План-конспект уроку № 5
Тема уроку: Редагування та корекція фотозображень.
Мета уроку: На практиці навчити учнів основним засобам роботи з шарами в програмі Adobe Photoshop; виховувати працелюбність, розвивати інтерес до комп’ютерної техніки.
Тип уроку: лабораторно-практична робота
КМЗ уроку: ПК, необхідне програмне забезпечення, інструкційно-технологічні картки
Хід уроку
1. Організаційна частина:
Перевірка наявності учнів;
Перевірка готовності учнів до уроку
2. Актуалізація знань:
Перевірка опорних знань учнів за допомогою питань (використовуємо інтерактивний метод «мікрофон»):
Як перемістити об’єкт на інше місце?
Що таке шар?
Як змінити розмір об’єкту?
Як зв’язати шари?
Для чого призначена волшебная палочка?
Які інструменти виокремлення ви знаєте?
Назвіть інструменти малювання.
3. Викладання нового матеріалу:
Продовжити роботу учнів з інструментами переміщення, виділення та малювання. Необхідно, щоб під час виконання завдання перед очима учнів були відкрити палітри історії та шарів.
Видача завдання: створити буклет з запропонованої карти країни та фотографій (папка ФОТО)
Завантажити програму Adobe Photoshop.
Створити новий файл розміром А4 (300 пикс/дюйм, RGB, білий фон).
Розвернути вертикальний листок А4 на 90º (як альбомна сторінка).
Відкрити папку ФОТО, вибрати в ній карту країни.
Перетягнути карту на новий листок, щойно створений.
Ввімкнути лінійки (Вид/ Линейки або Направляющие)
Розташувати карту в верхньому лівому кутку. Визначити довжину зображення. Зробити її кратною 4, оскільки доведеться різати зображення на 4 рівних частини. Для цього потрібно виконати команду Преобразование / Произвольная трансформація. Утримуючи клавішу Shift, змініть розмір карти.
За допомогою прямокутного виокремлення створіть прямокутник, ширина якого дорівнює ¼ довжини карти.
Виріжте самий лівий край карти та вставте його назад, до нашого файлу. (Правка / Вырезать та Правка / Вставить).
Тепер
у нас три слоя: білий фон, частина карти
та утворений фрагмент карти.В
ирізати
та вставити ще три частини карти.Розташувати їх так, ніби карта ціла приблизно посередині файлу.
За допомогою інструмента Перемещение з лінійки висмикнути направляючу та опустити її нижче карти на 2 см.
Активувати лівий крайній фрагмент та зробити його копію. Виключити видимість цього слоя, це буде обкладинка буклету.
Зробити активним фрагмент 1. Виконати команду Правка /Трансформація / Перспектива. Фрагмент 1 буде оточено маркерами. Потягнути за середній лівий маркер донизу (до направляючої). Натиснути кнопку Enter.
Аналогічно поступити з фрагментом 3.
Фрагменти 2 та 4 трансформувати з тією різницею, що тягнути треба за середній правий маркер до направляючої.
Отримане зображення нагадує складений листок. Для того, щоб надати йому об’єму, необхідно за допомогою інструментів Осветлитель і Затемнитель висвітлити 1та 3 фрагменти, а 2 та 4 затемнити (чим глибше до лінії згину - тим плотніша тінь).
Повернемося до обкладинки. Включимо видимість слоя. Виділимо його та заллємо певним кольором. Додамо до обкладинки герб країни та декілька дрібних фото з краєвидами. Прив’яжемо до обкладинки всі додані елементи та виконаємо команду Слои / Слить связанные.
Спотворимо обкладинку аналогічно фрагменту 1. Після цього розташуємо її над першим фрагментом та привідкриємо його. Для цього обкладинку трохи звузимо.
Зв’яжемо всі слої карти та зіллємо їх.
Буклет готовий. Його можна використовувати при розробці путівок та ін.
4. Підведення підсумків уроку, видача домашнього завдання
Аналізуємо, чому навчилися протягом уроку, відповідаємо на питання учнів, вказуємо на помилки та оцінюємо роботу учнів.
Д/З: створення композиційних зображень, робота з шарами (конспект)
