- •Сабақтың мақсаты:
- •Сабақтың мақсаты:
- •Сабақтың мақсаты:
- •Сабақтың мақсаты:
- •Сабақтың мақсаты:
- •Сабақтың мақсаты:
- •Сабақтың мақсаты:
- •Сабақтың мақсаты:
- •Сабақтың мақсаты:
- •Сабақтың мақсаты:
- •Сабақтың мақсаты:
- •Сабақтың мақсаты:
- •Сабақтың мақсаты:
- •Сабақтың мақсаты:
- •Сабақтың мақсаты:
- •Сабақтың мақсаты:
- •Сабақтың мақсаты:
- •Сабақтың барысы:
- •Сабақтың мақсаты:
Сабақтың мақсаты:
а)Білімділік: Өзара кері сандардың жалпы түрі.
ә) Дамытушылық: Бүтін көрсеткішті дәрежесі бар өрнектердің мәндерін табу
б) Тәрбиелік: оқушылардың ойлау қабілетін оятып, жылдам есептей білуге тәрбиелеу
Сабақтың әдісі : практикалық
Сабақтың типі:бекіту
Сабақтың көрнекілігі:сызба,жазба материалдар
Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың сабаққа қатысуын,дайындығын тексеру.Оқушылармен амандасу
ІІ.Өткенді қайталау.
Оқушыларды топқа бөліп , үй тапсырмасын сұрау.
Үй тапсырмасын тексеру
№69. Егер куб қабырғасының ұзындығын
1) 1,1 есе арттырса (1,331 артады);
2) 2 есе азайтса (8 есе азаяды)
№70. Кубтың көлемін:
1) 8 есе үлкейту үшін (2 есе );
2) 27 есе азайту үшін (3 есе )
№71. Бір координаталық жазықтықта у = х2 және у = -х2 функцияларының графиктерін салыңдар. Графиктерді қолданып, х = -2; х =-0,5 және х = 1 болғандағы функциялардың мәндерін салыстырыңдар.
ІІІ. Есеп шығару.
№312(Ш). А(2;8), В(-3;18), С(-3;9) және D(3;18) нүктелерінің қайсысы у = 2х2 функциясының графигінде жатады?
А, В, D нүктелері жатады.
№316(Ш). Аргументтің х = -2,1; -0,3; 0,3; 2,1 мәндеріне сәйкес келетін:
1) у = 0,4х2; 2) у = -2,5х2 функциясының мәнін табыңдар.
1) 1,764; 0,036; 0,036; 1,764 2) -11,025; -0,225; -11,025; -0,225
№318(Ш). у = 2х2 функциясының мәні: 1) 8-ге; 2) 50-ге тең. Оған сәйкес аргументтің мәндерін табыңдар.
1) 8 = 2х2; х = ±2; 2) 50 = 2х2; х = ± 5
№319(Ш). у = -2х3 функциясының мәні: 1) 54-ке; 2) 128-ге тең. Оған сәйкес аргументтің мәндерін табыңдар. Жауабы: 1) х = -3; 2) х = -4
№320(Ш). а-ның қандай мәндерінде А(3;а) нүктесі мына функцияның графигінде жатады: 1) у = 3х2; 2) у = -2х2; 3) у = -1/4*х2; 4) у = 1/5*х2?
1) у = 27; 2) у = -18; 3) у = -9/4; 4) у = 9/5
ІV.Үйге тапсырма.№314(Ш); №317(Ш);№321(Ш) §3-ні оқып келу
V .Бағалау.Оқушылардың білім-біліктілігін анықтап баға қою.
VI . Қорытынды.Оқушылардан өткен материалды еске түсіру үшін сұрақ-жауап алу.
Пән: Алгебра
7-сынып
Сабақтың тақырыбы: Бүтін көрсеткішті дәреже
Сабақтың мақсаты: Өтілген тақырып бойынша бақылау жұмысын алу
а)Білімділік: Дәреже өрнектеріне амалдар қолдану, функцияның қиылысу нүктелерін табу.
ә) Дамытушылық: Функцияның графигін сала білу, дәрежеге амалдар орындай алу.
б) Тәрбиелік: Өз беттерінше ойлану қабілеттерін дамыту
Сабақтың әдісі:практикалық
Сабақтың типі:тексеру
Сабақтың көрнекілігі:сызба,жазба материалдар
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың сабаққа қатысуын, дайындығын тексеру. Оқушылармен амандасу.
ІІ.Өткенді қайталау.
Дәреженің қасиеттерін қайталау
І нұсқаның жауабы: 1) 125 2) 3,5 3)1 4)дәлелденеді 5) к = 0; в = 5
ІІ нұсқаның жауабы : 1) 133 2)24 3) 1/3 4) 5) к = 0; в = 4
IV.Үйге тапсырма. §1-5 қайталау
V .Бағалау.Оқушылардың білім-біліктілігін анықтап баға қою.
VI . Қорытынды. Оқушылардың жұмыстарын тексеру.
7-сынып.Алгебра.
Сабақ-12.мерзімі-
Сабақтың тақырыбы: Есеп шығару(тест тапсырмаларын орындау)
