- •2.Жауап берген балалар ортадағы фишкалардан алып отырады.
- •3.Сабақ соңында көп фишка жинаған баланың фишкасын ұпайға айырбастау.
- •2.Жауап берген балалар ортадағы фишкалардан алып отырады.
- •3.Сабақ соңында көп фишка жинаған баланың фишкасын ұпайға айырбастау.
- •2.Жауап берген балалар ортадағы фишкалардан алып отырады.
- •2.Жауап берген балалар ортадағы фишкалардан алып отырады.
Пәні: Әдебиеттік оқыту 2 сынып
Күні: 8.09
Тақырыбы:. І. Жансүгіров. Күн шыққанда
Мақсаты: Оқушыларға «Күн шыққанда» өлеінің мазмұнын түсіндіре І. Жансүгіров атамыздың өмірбаянын еске түсіру және өлеңді талдау, мәнерлеп түсініп оқу арқылы арқылы тіл байлықтарын, сөздік қорларын, дамыту.
Ресурстар: Интербелсенді тақта, Оқулық, І .Жансүгіров атамыздың портреті , суреттер.
Сабақтың барысы: 1Топқа бөлу, топқа ат қою, көшбасшы сайлау, Ұпай жинау арқылы бағалау.
2.Жауап берген балалар ортадағы фишкалардан алып отырады.
3.Сабақ соңында көп фишка жинаған баланың фишкасын ұпайға айырбастау.
Бөлімдер |
Мазмұны |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
Модуль, стратегиялар |
І- мотивациялық-бағдарлау кезеңі 6 мин
Тұлғааралық байланыс 2 мин
Білім деңгейін анықтау 3мин |
1.Психологиялық ахуал 2.Топ ережесін түсіндіру.
3. Үй тапсырмасын сұрау.
|
1Орындарынан тұрып бір-біріне сәттілік тілейді.
2.Бағалау фишкаларын тарату,түсіндіру.
3. Үйге берілген мәтінді әңгімелеуін сұрайды. |
1Бір-біріне жақсы сөздер айтады
2.Көшбасшылық тағайындау Топқа ат қою 3. Оқушылар топпен шығып тізбектей әңгімелейді. |
1.Диалог, оқушылар арасындағы қарым-қатынас
2.Ұжымдық жұмыс
3. Топтық, дербес жарыс. |
Операциялық-орындаушылық кезең 15 мин
4 мин
6 мин |
4. Автор туралы мағлұмат
5Оқулықтағы өлеңді түсініп дауыстап оқу 7.Ой қозғау Тақтамен жұмыс Орындарында түсініп тақтаға шығып орындайды. 8.Шығармашылық тапсырма Мақал құрастырып көру Бұлақтың ......таусылмайды. Кітаптың.... таусылмайды. |
4.Суретін көрсетеді Түрткі болу, диалог 5.Өлеңді оқытып түсінбеген сөздерінің мағынасын түсіндіреді 6. Билету 7. «Ілияс ата» ағашын толтыру 8.Бағыт береді, түсіндіреді. |
4. Оқулықтағы мағлұмат арқылы жауап береді.
5Өздері оқиды топта талдайды, түсінбеген сөздері болса сұрайды.
6.Бойын сергітеді
7.Қай топ жылдам әрі түсініп орындайды.
8. Бір-біріне түсіндіреді, дәлелдейді. |
4.Топпен жұмыс, диалог
5. Топтық жұмыс Топпен өлеңдерді бөліктерге бөліп қорғайды
7. Топтық жұмыс
8.Жұптық жұмыс |
Рефлексиялық-бағалау кезеңі 3мин Бағалау 4 мин
Үйге тапсырма 2мин |
9. Бағалау Фишкаларын санау арқылы бағалау. 10.Рефлексия
|
9. Мұғалімнің бағалауы, мадақтауы. 10. Балалар сабақ ұнады ма?
Үйде Мәнерлеп оқып, «Жаз» мәтініне әңгіме құрау. |
9.Келіспеушілік болса айтады,себебін түсіндіріп дәлелдейді.
10.Сабақтан алған көңіл-күйлерін білдіреді, ауызша. |
Бағалау Формативтік бағалау |
Әдебиеттік оқыту 2 сынып
Күні: 10.09
Тақырыбы:. Н. Айтов. Оқулық
Мақсаты: Оқушыларды автормен таныстыра ол кісінің шығармасы «оқулық» туралы балаларға берер тәбиесі мол екенін түсіндіре оқуға , білімге деген құштарлықтарын ояту.
Ресурстар: Интербелсенді тақта, Оқулық, суреттер.
Сабақтың барысы: 1Топқа бөлу, топқа ат қою, көшбасшы сайлау, Ұпай жинау арқылы бағалау.
2.Жауап берген балалар ортадағы фишкалардан алып отырады.
3.Сабақ соңында көп фишка жинаған баланың фишкасын ұпайға айырбастау.
Бөлімдер |
Мазмұны |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
Модуль, стратегиялар |
І- мотивациялық-бағдарлау кезеңі 6 мин
Тұлғааралық байланыс 2 мин
Білім деңгейін анықтау 3мин |
1.Психологиялық ахуал 2.Топ ережесін түсіндіру.
3. Үй тапсырмасын сұрау.
|
1 Оқушылар қатар отырған достарына сәттілік тілейді. 2.Бағалау фишкаларын тарату,түсіндіру.
3. Үйге берілген өлеңді оқыту. |
1Бір-біріне жақсы сөздер айтады
2.Көшбасшылық тағайындау Топқа ат қою 3. Мәнерлеп оқуын талап етеді |
1.Диалог, оқушылар арасындағы қарым-қатынас
2.Ұжымдық жұмыс
3.дербес жарыс. |
Операциялық-орындаушылық кезең 15 мин
4 мин
6 мин |
4. Тақырыпты ашу. Несіпбек Айтұлы - 1950 жылы 22 қыркүйекте Шығыс Түркістанның Тарбағатай аймағы, Шәуешек ауданына қарасты Теректі ауылының Апиынды бұлақ деген жерінде дүниеге келген. 1962 жылы ата-анасымен атамекенге оралып, орта мектепті бұрынғы Семей облысы, Шұбартау ауданы, Баршатас ауылында бітірген.
5.Сөздік жұмыс 6.Сергіту сәті Билеу бейне роликке қарап 7.Ой қозғау Тақтамен жұмыс Оқушылар түсінгендерін қағаз бетіне түсіреді. |
4.Мағлұмат береді Түрткі болу, диалог Балалар не туралы бейне түсірілім көрдіңдер?Қалай ойлайсыңдар мен қандай мақсатпен көрсеттім?Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қалай аталады деп ойлайсыңдар? 5.Қиын сздер мағынасын ашады. 6. Билету 7.Бағыт береді. . |
4. Тыңдайды білгендерімен толықтырады..
5. Өздері оқиды, топқа түсіндіреді, түсінбеген сөздерін сұрайды.
6.Бойын сергітеді
7.Оқушылар түсінген , алған білімдерін ортаға салады.
|
4.Топпен жұмыс, диалог
5. Диалог
7. Топтық жұмыс Ментальды карта қорғау
|
Рефлексиялық-бағалау кезеңі 3мин Бағалау 4 мин
Үйге тапсырма 2мин |
8. Бағалау Фишкаларын санау арқылы бағалау. 9.Рефлексия
|
8.Мұғалімнің бағалауы, мадақтауы. 9. Балалар сабақ ұнады ма?
Үйде 27- жаттығу Сөздердің мағынасын түсіндіру.. |
8.Келіспеушілік болса айтады,себебін түсіндіріп дәлелдейді.
9.Сабақтан алған көңіл-күйлерін білдіреді .Стикерлер жабыстыру. |
Бағалау Формативтік бағалау |
Әдебиеттік оқыту 2 сынып
Күні: 12.09
Тақырыбы:. Ж. Аймауытов. Кітап оқу
Мақсаты: Оқушыларды автормен таныстыра ол кісінің шығармасы «Кітап оқу» туралы балаларға берер тәбиесі мол екенін түсіндіре оқуға , білімге деген құштарлықтарын оята жылдам , мәнерлеп, түсініп оқуға машықтандыру.
Ресурстар: Интербелсенді тақта, Оқулық, суреттер.
Сабақтың барысы: 1Топқа бөлу, топқа ат қою, көшбасшы сайлау, Ұпай жинау арқылы бағалау.
