Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Конспекти 7 клас ІНФОРМАТИКА.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.13 Mб
Скачать
  1. Домашнє завдання. Вивчити тему «Вікно Перетворення. Способи об’єднання об’єктів». Урок 30

ТЕМА: Приклади створення орнаментів.

МЕТА: продовжити знайомити учнів з графічним редактором COREL DRAW, його призначенням; навчити учнів створювати орнаменти; розвивати логічне мислення, творчість, комп’ютерну грамотність; виховувати бережне ставлення до комп’ютерної техніки

ОБЛАДНАННЯ ТА ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: скріншоти, схеми, роздатковий матеріал до практичної роботи, операційна система WINDOWS, графічний редактор COREL DRAW

ТИП УРОКУ: комбінований

БАЗОВІ ПОНЯТТЯ ТА ТЕРМІНИ: графічний редактор, орнамент

План уроку

  1. Організаційний етап.

  2. Перевірка домашнього завдання.

  3. Актуалізація опорних знань.

  4. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

  5. Сприймання і усвідомлення нового навчального матеріалу.

  6. Робота учнів над вправами по застосуванню знань.

    1. Практична робота.

    2. Релаксація.

  7. Підсумок уроку.

  8. Домашнє завдання.

Хід уроку

  1. Організаційний етап.

Привітання.

Фіксація відсутніх учнів.

Перевірка готовності учнів до уроку.

Перевірка готовності до уроку кабінету.

Перевірка наявності обладнання до уроку.

  1. Перевірка домашнього завдання.

Фронтальний усний контроль.

  • Яке призначення діалогового вікна Перетворення?

  • Які вкладки містить вікно Перетворення?

  • Як змінити місцезнаходження вибраного об'єкта?

  • Для чого використовується прапорець Відносне?

  • Як виконати поворот об'єкта на 90º?

  • Як зменшити розмір об'єкта по вертикалі та збільшити його розмір по горизонталі?

  • Як створити дублікат об'єкта із заданими розмірами?

  • Яке призначення перемикачів, розташованих на вкладці Поворот?

  • Що дозволяють робити елементи керування вкладки Масштаб та відображення?

  • Як зменшити розмір об'єкта по вертикалі чи горизонталі, використовуючи вкладку Масштаб та відображення?

  • До чого призведе вибір одного з дев'яти перемикачів та кнопки Застосувати до копії вкладки Розмір?

  • Які є способи об'єднання об'єктів?

  • Чим відрізняються результати операцій групування та комбінування?

  • У яких випадках застосовують спосіб зварювання об'єктів?

  • Встановіть відповідність.

1

Зварювання

А

2

Комбінування

Б

3

Групування

В

  1. Актуалізація опорних знань.

  • Що таке орнамент? Як він утворюється?

  • Де в повсякденному житті ви бачили орнаменти?

  1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

Роздивіться уважно малюнок та проаналізуйте, з яких елементів він складається?

  1. Сприймання і усвідомлення нового навчального матеріалу.

Орнамент (від лат. ornamentum — прикраса) — візерунок або узор, побудований на ритмічному повторенні геометричних елементів, стилізованих тваринних чи рослинних мотивів.

Орнамент, як прикраса, відіграє функцію естетичного оздоблення тіла (ювелірні прикраси), приміщення, споруди (архітектурні прикраси), чи будь-якого іншого простору.

У мистецтві кожного народу, на різних етапах стильового розвитку його архітектури і монументального мистецтва формувалися власні орнаментальні композиції, які також залежали від будівельних матеріалів і конструкцій, на котрих вони розташовані, та засобів технічного виконання. Їхню сукупність називають орнаментикою. Відображаючи формальні особливості того чи іншого стилю, стильових напрямків, течій, регіональних шкіл, вона носить історичний характер, має змістовні, сюжетні та ідеологічні навантаження. Все це дає змогу навіть виконувати атрибуцію тих чи інших художніх творів.

  1. Робота учнів над вправами по застосуванню знань.

Інструктаж з техніки безпеки.

    1. Практична робота.

Робота з програмою COREL DRAW.

Створити графічні об’єкти за зразком.

Завдання 1

Завдання 2

    1. Релаксація.

  1. Підсумок уроку.

Продовжити речення.

Сьогодні на уроці я навчився (навчилася)…

  1. Домашнє завдання.

Створити власний орнамент.

УРОК 31 - 32

ТЕМА: Спецефекти в графічному редакторі COREL DRAW.

МЕТА: продовжити знайомити учнів з графічним редактором COREL DRAW, його призначенням; вивчити інструменти спецефектів, навчити учнів застосовувати інструменти спецефектів; розвивати логічне мислення, творчість, комп’ютерну грамотність; виховувати бережне ставлення до комп’ютерної техніки.

ОБЛАДНАННЯ ТА ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: скріншоти, схеми, роздатковий матеріал до практичної роботи, операційна система WINDOWS, графічний редактор COREL DRAW

ТИП УРОКУ: комбінований

БАЗОВІ ПОНЯТТЯ ТА ТЕРМІНИ: графічний редактор