Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Конспекти 7 клас ІНФОРМАТИКА.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.13 Mб
Скачать
    1. Релаксація.

  1. Підсумок уроку.

  • Наведіть приклад команди циклу Повтори поки. Поясніть її виконання.

  • Назвіть загальний вигляд команди циклу Повтори поки. Поясніть його виконання.

  • Чи можуть команди тіла циклу не виконуватися жодного разу? Якщо так, наведіть приклад.

  • Чи може виконання команди циклу ніколи не закінчитися? Якщо так, наведіть приклад.

  • Порівняйте дві команди циклу: Повтори N разів і Повтори поки. Що в них спільного? Чим вони відрізняються одна від одної?

  • Чим відрізняється команда циклу Повторити поки від команди розгалуження?

  1. Домашнє завдання. Вивчити тему «Команда циклу Повтори поки». Урок 25 - 26

ТЕМА: Алгоритми і виконавці. Виконавець ВОСЬМИНІЖКА. Практична робота № 4. Складання алгоритмів для виконавця ВОСЬМИНІЖКА.

МЕТА: узагальнити знання учнів з теми: «Алгоритми і виконавці. Виконавець ВОСЬМИНІЖКА»; закріпити уміння і навички роботи з виконавцем ВОСЬМИНІЖКА, складання і виконання алгоритмів з циклами, алгоритмів з розгалуженнями, алгоритмів з процедурами; розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу, творчість, комп’ютерну грамотність; виховувати бережне ставлення до комп’ютерної техніки.

ОБЛАДНАННЯ ТА ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: малюнки, схеми, роздатковий матеріал до практичної роботи, операційна система WINDOWS, тестуюча програма TEST-W2, комплекс навчально-розвивальних ігрових програм «СХОДИНКИ ДО ІНФОРМАТИКИ+» ВИКОНАВЕЦЬ «ВОСЬМИНІЖКА» 7 клас

ТИП УРОКУ: перевірки і корекції ЗУН

БАЗОВІ ПОНЯТТЯ ТА ТЕРМІНИ: виконавець, алгоритм, цикл, розгалуження, присвоєння, процедура

План уроку

  1. Організаційний етап.

  2. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

  3. Перевірка рівня володіння знаннями.

  4. Перевірка рівня сформованості умінь і навичок.

  5. Релаксація.

  6. Самостійна робота по виконанню контрольних завдань.

  7. Підсумок уроку.

  8. Домашнє завдання.

Хід уроку

  1. Організаційний етап.

Привітання.

Фіксація відсутніх учнів.

Перевірка готовності учнів до уроку.

Перевірка готовності до уроку кабінету.

Перевірка наявності обладнання до уроку.

  1. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

Сьогодні у нас підсумковий урок з теми «Алгоритми і виконавці. Виконавець ВОСЬМИНІЖКА». На цьому уроці ми узагальнимо знання, закріпимо уміння і навички роботи з виконавцем.

  1. Перевірка рівня володіння знаннями.

Учні виконують завдання в тестуючій програмі TEST-W2.

  1. Як називається цикл, який знаходиться всередині іншого циклу?

а) зовнішній; б) внутрішній; в) розкладений;

г) вкладений; д) середній.

  1. Вкажіть загальний вигляд команди циклів.

а) Повтори N разів <Команди тіла циклу> Все;

б) Якщо <Умова> <Послідовність команд 1> Інакше <Послідовність команд 2> Все;

в) Якщо <Умова> <Послідовність команд> Все;

г) Повтори поки <Умова> <Команди тіла циклу> Все;

д) Якщо <Умова 1> <Умова 2> Все.

  1. Як називається частина алгоритму, команди якої повторюються і мають конкретне ім’я?

а) алгоритм з циклом; б) алгоритм з розгалуженням; в) процедура;

г) алгоритм з умовою; д) алгоритм з параметром.

  1. Вкажіть неправильне ім’я процедури.

а) Проц ПрямТр; б) Проц Квадрат; в) Проц !Фігура;

г) Проц Прям; д) Проц Фігура1.

  1. Як називається процедура, що містить команди зі змінними, які набувають своїх значень при виклику процедури?

а) процедура з аргументами;

б) процедура з виразами;

в) процедура з числами;

г) процедура з командами;

д) процедура з знаками.

  1. Скільки аргументів може мати процедура?

а) 1; б) 2; в) 3; г) 4; д) довільну кількість.

  1. Вкажіть загальний вигляд команди повного розгалуження.

а) Повтори N разів <Команди тіла циклу> Все;

б) Якщо <Умова> <Послідовність команд 1> Інакше <Послідовність команд 2> Все;

в) Якщо <Умова> <Послідовність команд> Все;

г) Повтори поки <Умова> <Команди тіла циклу> Все;

д) Якщо <Умова 1> <Умова 2> Все.

  1. Вкажіть загальний вигляд команди неповного розгалуження.

а) Повтори N разів <Команди тіла циклу> Все;

б) Якщо <Умова> <Послідовність команд 1> Інакше <Послідовність команд 2> Все;

в) Якщо <Умова> <Послідовність команд> Все;

г) Повтори поки <Умова> <Команди тіла циклу> Все;

д) Якщо <Умова 1> <Умова 2> Все.

  1. Вкажіть загальний вигляд команди присвоєння.

а) <ім’я змінної> : <число, ім’я змінної або арифметичний вираз>;

б) <ім’я змінної> = <число, ім’я змінної або арифметичний вираз>;

в) <ім’я змінної> := <число, ім’я змінної або арифметичний вираз>;

г) <ім’я змінної> < > <число, ім’я змінної або арифметичний вираз>;

д) <ім’я змінної> = = <число, ім’я змінної або арифметичний вираз>.

  1. Що означає знак «:=»?

а) присвоєння; б) менше; в) дорівнює; г) не дорівнює; д) більше.

  1. Виберіть правильні записи команди присвоєння.

а) х:=45; б) х:=4*5+22; в) кількість:=кількість+1;

г) у=у+2; д) у:=36:6.

  1. Визначте значення змінної С у результаті виконання кожної з наведених послідовностей команд:

a:=5, b:=4

С:=a+b

С:=С/9

а) 1;

б) 2;

в) 3;

г) 4;

д) 5.