Пән«Медбикелік ісі негіздері» |
ЦӘК «Мебике ісі» |
Тәжірибелік №1 сабақтың тақырыбы: «Медбике еңбегін ұйымдастыру және кәсіби дайындау». |
Мамандығы: «Медбикелік іс» |
Оқытушы: |
Курс – 2Семестр –3 |
Сабақ түрі: Біріккен сабақ – жаңа білім мен өткенді және пәндер арасындағы байланысты көрсету мақсатында.
Сабақ типі: дәстүрлі сабақ
Сағат саны: 270 минут
Сабақ мақсаты:
Білімділік: теориялық білімдерін меңгерту, медициналық этика, деонтология, биоэтика, коммуникация бойынша білімдерін бекіту.
Тәрбиелік: Мамандыққа деген жауапкершілікке тәрбиелеу, ауыр жағдайдағы науқастарға жақсы қарым-қатынаста болу.
Дамытушы мақсат: Наукаспен қарым-қатынасты дамыту, өзіндік бақылауды дамыту.
Пән аралық қатынас: «Коммуникация негіздері», «Психология».
Пән ішіндегі қатынас: Медбике ісі негіздері, тақырып «Медбикелік араласулар», «Медбикелік үрдіс», «Медбикелік педогогика», «Медбиклік тілдесу шеберлігі».
Сабақ кезеңдерін жоспарлау
Кезең атауы |
Оқытушының іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Уақыт |
Кезең мақсаты |
Ұйымдастыру бөлімі |
Сабаққа келгендерді белгілеу,сыртқы түрлеріне көңіл аудару және сабаққа дайындықтарын тексеру. |
Студенттер дайындалады, кезекші хабарлайды. |
5 мин |
Ұқыптылыққа, тұрақтылыққа, зейін аударуға тәрбиелеу. |
Бастапқы білімін тексеру |
Ауызша сұрау |
Тыңдайды,жауап береді,бірінікін-бірі толықтырады. |
40 мин |
Білім деңгейін анықтау. |
Жаңа сабақтың мазмұнын жеткізу, Сабақтың мақсатын анықтау. |
Жаңа тақырыпты ынталандырып, құрылымын түсіндіреді. Оқушыларға осы тақырыпты оқудың маңыздылығы мен қажеттілігін сіңіреді. |
Тыңдап,дәптерлеріне СБК және СІБК жазып алу. |
10 мин |
Нәтижесін көрсету. |
Жаңа тақырыптың 1 деңгейін талқылау.
Дайындық кезеңі
|
Теориялық мәліметті кезең бойынша талқылайды.
|
Тыңдайды, тақылайды,жауап береді.
Дайындық кезеңін өткізеді
|
20 мин |
Жаңа тақырып бойынша теориялық және тәжірибелік дағдыларды меңгеру.
|
Өзіндік жұмыс |
Бақылайды,қателігін жөндейді,түзетулер енгізеді. Кірістірме сұрақтар қойып, талқылауға шақырады. |
Әр түрлі дәрілік заттардыңтобымен танысу. |
25 мин |
Тәжірибелік дағдыларды жасап көрсету. |
Жаңа тақырыптың 2 деңгейін талқылау.
Дайындық кезеңі |
Теориялық мәліметті кезең бойынша талқылайды.
|
Тыңдайды, тақылайды,жауап береді.
Дайындық кезеңін өткізеді
|
20 мин |
Жаңа тақырып бойынша теориялық және тәжірибелік дағдыларды меңгеру.
|
Өзіндік жұмыс |
Бақылайды,қателігін жөндейді,түзетулер енгізеді. Кірістірме сұрақтар қойып, талқылауға шақырады. |
|
30 мин |
Тәжірибелік дағдыларды жасап көрсету. |
Жаңа сабақты бекіту |
Рөлдік ойындар,тесттер, тапсырмалар орындау.
|
Тапсырманы орындайды, манипуляцияны орындайды.
|
45 мин |
Тақырыпты меңгеру деңгейін анықтау және мәселені шешу |
Қорытынды |
Қорытынды жасап,жақсы жауап бергендерді белгілеп,баға қояды. |
Тыңдайды,сұрақ қояды. |
10 мин |
Іс шараны ынталандыру |
Үй тапсырмасы. |
Тапсырма беру. |
Жазып алу. |
5 |
Тапсырманы түсіну. |
