- •I. Організаційний момент
- •II. Ознайомлення учнів з темою, метою і завданнями уроку
- •III. Виконання системи творчих завдань на основі повторення вивченого
- •V. Систематизація й узагальнення знань
- •VI. Підсумок уроку
- •VII. Домашнє завдання
- •I. Організаційний момент
- •II. Актуалізація опорних знань. Бесіда за питаннями
- •III. Оголошення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності
- •IV. Опрацювання змісту програмних міфів і легенд українців
- •1. Виразне читання легенди.
- •2. Інформація зі словника давньоукраїнської міфології.
- •6. Побудова твору.
- •7. Елементи чарівності у творі:
- •8. Обговорення змісту твору «Берегиня». Питання:
- •1. Виразне читання й переказування твору.
- •2. Інформація зі словника давньоукраїнської міфології.
- •6. Обговорення змісту твору за такими питаннями:
- •1. Виразне читання твору й переказування.
- •2. Додатковий матеріал про міфічне походження собаки.
- •5. Обговорення змісту твору «Чому пес живе коло людини?» у формі бесіди за питаннями:
Урок №5
Тема ПРИКМЕТНИК. ГОЛОСНІ У ВІДМІНКОВИХ ЗАКІНЧЕННЯХ ПРИКМЕТНИКІВ
Мета: повторити з учнями найважливіші відомості про прикметник як частину мови, зокрема про основні граматичні особливості прикметників і правопис голосних у відмінкових закінченнях прикметників; формувати загальнопізнавальні вміння знаходити прикметники в текстах, визначати їх морфологічні ознаки; розвивати творчі вміння використання прикметників різних форм у висловлюваннях; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати любов до колискової, материнської пісні.
Тип уроку: повторення набутих знань.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Ознайомлення учнів з темою, метою і завданнями уроку
III. Виконання системи творчих завдань на основі повторення вивченого
Матеріал підручника на с.13
Творче завдання
Провідміняти словосполучення красиве місто, тепла осінь, синє море. Виділити закінчення прикметників.
Використовуючи подані слова, скласти два-три речення, пов’язані між собою. Підкреслити іменники та прикметники.
Дослідження-реконструювання
Відредагувати словосполучення. Визначити головне і залежне слова в них. Указати на рід і відмінок. Обґрунтувати свою думку.
Теплий вітер, зимова пальто, зубна лікар, яскрава веселка, молоде обличчя, стрункий тополя, швидкий струмок, дрімуча ліс, осіннє пора, вечірня зірка, літня зоря, спіле яблуко.
Прочитати текст. Визначити тему й головну думку. Поміркувати, чому автор називає материнську пісню гімном? Як би ви назвали цей текст? Відповідь обґрунтувати. Виписати прикметники і пояснити правопис відмінкових закінчень. (усно)
СЛОВО СИНА
Пісня матері! Вона приходить до нас тихого вечора, ніжно і лагідно навіює нам ще змалечку поетичні образи Землі, Сонця, Неба. Вчить нас любові до рідного краю, до людей. З материнською піснею ми вирушаємо в життєві дороги. І вона стелиться вишиваним рушником по нашому життю, стоїть на варті всього доброго, людяного.
Материнська пісня — то найсильніший гімн людині. Мене теж у широкий світ пісні вивела ласкава мелодія материнської колискової. У моєму репертуарі чимало пісень, присвячених їй — найдорожчій, найрідні-шій. У них — вічна синівська любов і вдячність… (Д. Гнатюк).
Вправа 19.
Вправа 21.
Купили шкільне приладдя, поїхали до харківської області,підійшли до пішохідного переходу,я відповів на телефонний дзвінок, милувалися лісовими квітами, осінні сонячні дні, уже час обідньої перерви.
V. Систематизація й узагальнення знань
Подумати і дати відповіді на запитання:
1. Що називається прикметником?
2. На які питання відповідають прикметники?
3. Яку синтаксичну роль виконують?
4. Назвіть відомі вам морфологічні ознаки прикметників.
5. Розкажіть про вживання голосних відмінкових закінченнях прикметників.
6. Яке значення мають прикметники в побудові висловлювань різних видів?
VI. Підсумок уроку
Відзначення досягнень учнів в оволодінні темою уроку, їхнього ставлення до роботи на уроці; аналіз здібностей, що сформувалися під час повторення теми; окреслення перспектив подальшої навчальної діяльності.
VII. Домашнє завдання
Виконати вправу
Відредагувати словосполучення. Визначити головне і залежне слова в них. Указати на рід і відмінок. Обґрунтувати свою думку.
Теплий вітер, зимова пальто, зубна лікар, яскрава веселка, молоде обличчя, стрункий тополя, швидкий струмок, дрімуча ліс, осіннє пора, вечірня зірка, літня зоря, спіле яблуко.
Відредагувати словосполучення. Визначити головне і залежне слова в них. Указати на рід і відмінок. Обґрунтувати свою думку.
Теплий вітер, зимова пальто, зубна лікар, яскрава веселка, молоде обличчя, стрункий тополя, швидкий струмок, дрімуча ліс, осіннє пора, вечірня зірка, літня зоря, спіле яблуко.
Відредагувати словосполучення. Визначити головне і залежне слова в них. Указати на рід і відмінок. Обґрунтувати свою думку.
Теплий вітер, зимова пальто, зубна лікар, яскрава веселка, молоде обличчя, стрункий тополя, швидкий струмок, дрімуча ліс, осіннє пора, вечірня зірка, літня зоря, спіле яблуко.
Відредагувати словосполучення. Визначити головне і залежне слова в них. Указати на рід і відмінок. Обґрунтувати свою думку.
Теплий вітер, зимова пальто, зубна лікар, яскрава веселка, молоде обличчя, стрункий тополя, швидкий струмок, дрімуча ліс, осіннє пора, вечірня зірка, літня зоря, спіле яблуко.
Відредагувати словосполучення. Визначити головне і залежне слова в них. Указати на рід і відмінок. Обґрунтувати свою думку.
Теплий вітер, зимова пальто, зубна лікар, яскрава веселка, молоде обличчя, стрункий тополя, швидкий струмок, дрімуча ліс, осіннє пора, вечірня зірка, літня зоря, спіле яблуко.
Відредагувати словосполучення. Визначити головне і залежне слова в них. Указати на рід і відмінок. Обґрунтувати свою думку.
Теплий вітер, зимова пальто, зубна лікар, яскрава веселка, молоде обличчя, стрункий тополя, швидкий струмок, дрімуча ліс, осіннє пора, вечірня зірка, літня зоря, спіле яблуко.
Відредагувати словосполучення. Визначити головне і залежне слова в них. Указати на рід і відмінок. Обґрунтувати свою думку.
Теплий вітер, зимова пальто, зубна лікар, яскрава веселка, молоде обличчя, стрункий тополя, швидкий струмок, дрімуча ліс, осіннє пора, вечірня зірка, літня зоря, спіле яблуко.
Відредагувати словосполучення. Визначити головне і залежне слова в них. Указати на рід і відмінок. Обґрунтувати свою думку.
Теплий вітер, зимова пальто, зубна лікар, яскрава веселка, молоде обличчя, стрункий тополя, швидкий струмок, дрімуча ліс, осіннє пора, вечірня зірка, літня зоря, спіле яблуко.
.
Урок №3.
Тема Міфи і легенди українців. «Берегиня», «Дажбог», «Чому пес живе коло людини?»
Мета: продовжити знайомитися з міфами і легендами українців, на прикладі програмних творів усвідомлювати роль і місце реального та фантастичного в житті, вміти переказувати ці міфи і легенди, тлумачити їхній зміст, розвивати культуру зв’язного мовлення, допитливість
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: тексти творів, дидактичний матеріал.
Хід уроку
