- •Әдістемелік нұсқау тәжірибелік сабаққа
- •Құрастырушы: м,ғ.Д. Ибрагимова р.С.
- •М.Ғ.К. __________ Даулетхожаев н.А.
- •1.Тақырып № 6 . Бет нервісінің аурулары мен жарақаттары. Клиникасы. Диагностикасы. Емдеу қағидасы
- •2.Мақсаты: студенттен қалыптастыру:
- •3.Тапсырмалары:
- •4. Оқу және оқыту тәсілдері: аралас
- •6. Хронометраж
- •7.Студенттердің базалық білімін анықтау үшін сұрақтар:
- •8.Бақылау(сұрақтар,тест түріндегі және жаттығулар тапсырмалар)
- •9. Ұсынылған әдебиеттер:
С.Ж.АСФЕНДИЯРОВ АТЫНДАҒЫ ҚАЗАҚ ҰЛТТЫҚ МЕДИЦИНА УНИВЕРСИТЕТІ |
|
КАЗАХСКИЙ НАЦИОНАЛЬНЫЙ МЕДИЦИНСКИЙ УНИВЕРСИТЕТ ИМЕНИ С.Д.АСФЕНДИЯРОВА |
ХИРУРГИЯЛЫҚ СТОМАТОЛОГИЯ МОДУЛІ |
||
ӘДІСТЕМЕЛІК НҰСҚАУ ТӘЖІРИБЕЛІК САБАҚҚА |
||
Хирургиялық стоматология модулі
Пәні – Хирургиялық стоматология HS 5306.
МАМАНДЫҒЫ: 051302 «Стоматология»
Әдістемелік нұсқау тәжірибелік сабаққа
Тақырып № 6: «Бет нервісінің аурулары мен жарақаттары. Клиникасы. Диагностикасы. Емдеу қағидасы».
КУРСЫ: 5
семестрі – 9,10
2013 ж.
Құрастырушы: м,ғ.Д. Ибрагимова р.С.
Модуль отырысында талқыланды
Хаттама № 1 «28» тамыз 2013 ж.
Бекіткен:
Хирургиялык стоматология модулінің жетекшісі
М.Ғ.К. __________ Даулетхожаев н.А.
1.Тақырып № 6 . Бет нервісінің аурулары мен жарақаттары. Клиникасы. Диагностикасы. Емдеу қағидасы
2.Мақсаты: студенттен қалыптастыру:
Тіл- жұтқыншақ және бет нерві ауруының этиологиясын, клиникасын, патогенезін білу
Науқастпен нәтижелі қарым-қатынас үшін коммуникативті дағыдылар және науқас жайлы және ауруы жайлы ақпарат білу
Тіл- жұтқыншақ және бет нерві ауруының диагностикасын, алдын алуын және емделуін білу
Денсаулық сақтау аймағындағы ҚР нормативті құжаттары мен заңдарын ескере отырып құқық құзыреттілігі
Өмір ағымында үздіксіз білімін жоғарылатуға ұмтылу арқылы маманданған ақпаратпен өзіндік жұмысы
3.Тапсырмалары:
Тіл- жұтқыншақ және бет нерві ауруының этиологиясы туралы білімін қалыптастыру
Тіл- жұтқыншақ және бет нерві ауруының клиникасы, диагностикасы, алдын алуы, емі туралы білімін қалыптастыру
Тіл- жұтқыншақ және бет нерві ауруымен ауыратын науқастарды тексеру дағдыларын қалыптастыру
Объективті, субъективті және қосымша тексеру әдістері арқылы диагноз қою мен ұқсас аурулармен дифференциалды диагностика туралы дағдыларын қалыптастыру
Тіл- жұтқыншақ және бет нерві ауруының емі үшін этиопатогенетикалық ем жүргізу және жоспарын құру дағдыларын үйрену
Негізгі ұғымдар: ауру сезімі, тіл-жұтқыншақ нерві, бет нерві, невропатия.
Жаңа ұғымдар: тіл-жұтқыншақ нерві невралгиясы, невропатия.
4. Оқу және оқыту тәсілдері: аралас
5.Оқыту құралдары: науқас, муляждар, электронды кестелер, тренажерлар мен симуляторлар, жұмыс жасаудың негізгі схемалары, видеофильмдер, ситуациялық есептер жинағы.
6. Хронометраж
№ |
Сабақ кезеңі |
Сабақ кезеңінің мазмұны
|
Оқыту әдістері |
Тексеру әдістері (мұғалімнің таңдауы боіынша) |
Кезеңге бөлінген уақыт |
||||
1. |
Кіріспе кезең |
Амандасу, белгілеу, тақырыпта жариялау, мотивациясын, мақсатын жариялау |
- |
- |
5 минут |
||||
2. |
Негізгі кезең |
Когнитивті компоненттің қалыптасуының деңгейін қадағалау |
- |
1. Ауызша сұрау 2. Жазбаша сұрау 3. Блиц-сұрау 4. Тестілеу |
20минут |
||||
3. |
Негізгі кезең |
Операциональді компоненттің қалыптасуының деңгейін қадағалау |
|
Операциональды дағдыларды тікелей қадағалау
|
30 минут |
||||
|
Үзіліс 10 минут |
||||||||
|
|
Операциональді компоненттің қалыптасуының деңгейін қадағалау |
|
Операциональды дағдыларды тікелей қадағалау
|
30 минут |
||||
|
|
Коммуникативті дағдылардың қалыптасуының деңгейін қадағалау |
|
Коммуникативті дағдыларды тікелей қадағалау |
5 минут |
||||
Құқықтық компетенцияның қалыптасуының деңгейін қадағалау |
|
1. Ауызша сұрау 2. Жазбаша сұрау 3. Блиц-сұрау |
15 минут |
||||||
4. |
Сапаны тексеру кезкңі |
1.Кері байланысты камтамасыз ету |
|
|
10 минут |
||||
2.Бағалау рубрикалалын толтыру (чек-парақтарын), баллдарды санау. |
|
|
5 минут |
||||||
3.Бағаларды жариялау және оларды оқу журналына қою. |
|
|
10 минут |
||||||
4. Келесі сабақтың тақырыбы бойынша үй тапсырмасына түсініктеме. |
|
|
10 минут |
||||||
|
Барлығы |
160 минут (50 минуттан 3 академиялық сағат = 150 минут, үзіліс – 10 минут). |
|||||||
