- •Әдістемелік нұсқау тәжірибелік сабаққа
- •Құрастырушы:
- •М.Ғ.К. __________ Даулетхожаев н.А.
- •2. Мақсаты
- •3. Оқыту тапсырмалары:
- •4.Тақырыптың негізгі сұрақтары:
- •5. Оқыту және үйрету әдістері: аралас
- •7. Хронометраж
- •8. Ұсынылатын әдебиеттер: Орыс тілінде
- •9. Бақылау (сұрақтар, тест түріндегі тапсырмалар, жаттығулар)
4.Тақырыптың негізгі сұрақтары:
1-«Біріккен жарақатқа» түсініктеме беру
2-Біріккен жарақаттың негізгі түрлері
3-Сәулелік аурулардың кезеңдері
4-Сәулелік аурудың ауыз қуысындағы көрінісі
5-Жаракаттық жағдайдың РВ, ОВ жарасында енген кездегі ағымының ерекшелігі
6-МПБ ошағында ЖБА біріккен жарақатына көмек көрсету
7- МПП жэне ОМедБ ошағында ЖБА біріккен жарақатына көмек көрсету
8- ЖБА біріккен жарақатына арнайы медициналық көмек көрсету
9-Сәулелік ауруда жараны хирургиялық өндеу ерекшелігі
10-РВ жарақатында хирургиялық өндеу ерекшелігі
11-ОВ жарақатында хирургиялық өндеу ерекшелігі
12-Сәулелік ауруды емдеудің жалпы шарттары
13-Сәулелік стоматиттің емі және алдын алуы
14-ВВК, ВКК, ВТЭК функциясы
15-ЖБА жарақатталған науқастарды күту ерекшелігі
16-ЖБА жарақатталған науқастардың тамақтану түрі мен сипаты
5. Оқыту және үйрету әдістері: аралас
6. Оқыту құралдары: науқас, муляждар, электронды кестелер, тренажерлар мен симуляторлар, жұмыс жасаудың негізгі схемалары, видеофильмдер, ситуациялық есептер жинағы.
7. Хронометраж
№ |
Сабақ кезеңі |
Сабақ кезеңінің мазмұны
|
Оқыту әдістері |
Тексеру әдістері (мұғалімнің таңдауы боіынша) |
Кезеңге бөлінген уақыт |
||||
1. |
Кіріспе кезең |
Амандасу, белгілеу, тақырыпта жариялау, мотивациясын, мақсатын жариялау |
- |
- |
5 минут |
||||
2. |
Негізгі кезең |
Когнитивті компоненттің қалыптасуының деңгейін қадағалау |
- |
1. Ауызша сұрау 2. Жазбаша сұрау 3. Блиц-сұрау 4. Тестілеу |
20 минут |
||||
3. |
Негізгі кезең |
Операциональді компоненттің қалыптасуының деңгейін қадағалау |
|
Операциональды дағдыларды тікелей қадағалау
|
30 минут |
||||
|
Үзіліс 10 минут |
||||||||
|
|
Операциональді компоненттің қалыптасуының деңгейін қадағалау |
|
Операциональды дағдыларды тікелей қадағалау
|
30 минут |
||||
|
|
Коммуникативті дағдылардың қалыптасуының деңгейін қадағалау |
|
Коммуникативті дағдыларды тікелей қадағалау |
5 минут |
||||
Құқықтық компетенцияның қалыптасуының деңгейін қадағалау |
|
1. Ауызша сұрау 2. Жазбаша сұрау 3. Блиц-сұрау |
15минут |
||||||
4. |
Сапаны тексеру кезкңі |
1.Кері байланысты камтамасыз ету |
|
|
10 минут |
||||
2.Бағалау рубрикалалын толтыру (чек-парақтарын), баллдарды санау. |
|
|
10 минут |
||||||
3.Бағаларды жариялау және оларды оқу журналына қою. |
|
|
5 минут |
||||||
4. Келесі сабақтың тақырыбы бойынша үй тапсырмасына түсініктеме. |
|
|
10 минут |
||||||
|
Барлығы |
160 минут ( 3 академиялық сағат 50 минуттан, үзіліс – 10 минут). |
|||||||
