- •Тематичні розробки уроків
- •Передмова
- •Календарне планування для 6 класу
- •Хід уроку
- •Правила поведінки
- •Правила дискусії
- •Хід уроку
- •Актуалізація опорних знань учнів
- •Вивчення нового матеріалу
- •1. Закон та його ознаки
- •2. Підзаконний акт
- •Розпорядження
- •Про проведення Дня школи
- •4. Законодавчий процес
- •III. Закріплення знань
- •IV. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •II. Вивчення нового матеріалу
- •Судова влада та її завдання
- •Основні принципи судоустрою та судочинства
- •Верховний суд України
- •КонсКонституційний Суд України
- •Статус суддів України
- •Хід уроку
- •Вступне слово вчителя
- •II. Повідомлення учнів
- •1. Поняття правопорушення
- •2. Юридична відповідальність
- •III. Закріплення знань
- •IV. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •I. Актуалізація знань учнів
- •II. Основні поняття адміністративного та кримінального права
- •Види злочинів
- •IV. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •1. У сімейному колі
- •2. Права та обов'язки подружжя
- •3. Умови припинення шлюбу
- •III. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •II. Проект «Моя сім'я»
- •Права та обов'язки батьків і дітей
- •Хід уроку
- •Основні умови
- •Додаткові умови
- •II. Рольова гра
- •III. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •1. Визначення поняття власності
- •2. Форми і види власності
- •II. Закріплення матеріалу
- •Хід уроку
- •I. Вступне слово вчителя
- •II. Проведення гри
IV. Домашнє завдання
Скласти кросворд, використовуючи основні терміни. Придумати дві правові ситуації, де є правопорушення.
Тема: Батьки та діти
Мета: розглянути основні права та обов'язки, які виникають у подружжя після укладення шлюбу; визначити роль кожного члена сім'ї у сімейному колі, використовуючи приклади із життя.
Тип уроку: урок застосування умінь та навичок учнів.
Форма проведення: урок-практикум.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
• Згадайте, що означають ці поняття: сім'я, шлюб, подружжя?
1. У сімейному колі
Спробуємо визначити роль кожного з вас у сім'ї за схемою.
2. Права та обов'язки подружжя
Які права та обов'язки ви маєте, виконуючи свою роль у сім'ї?
Учитель. Особливу увагу звернемо на роль подружжя — чоловіка і дружини, оскільки ми розглядаємо «Сімейне право», а сім'я розпочинається із добровільного союзу двох людей.
Укладання шлюбу породжує взаємні права та обов'язки подружжя. Заповнимо відповідну таблицю:
Права |
Обов'язки |
Добровільний шлюб; Самостійний вибір прізвища; Вибір місця проживання, професії, місця роботи; Право мати особисту власність і користуватися спільним майном; Право на шлюбний договір |
Поважати права та інтереси всіх членів сім'ї; утримувати і виховувати дітей та непрацездатну дружину (чоловіка); створювати економічний добробут сім'ї; підтримувати здоровий психологічний мікроклімат |
Права та обов'язки подружжя захищені державою і закріплені у Сімейному кодексі, прийнятому у 2002 році. На жаль, в Україні досить часів шлюби розпадаються з різних причин. Законодавство передбачає порядок розірвання шлюбу.
3. Умови припинення шлюбу
Припинення шлюбу
Автоматично (в разі смерті)
Розлучення
Визнання шлюбу недійсним
Учитель. На наступному уроці ми продовжимо роботу з анкетою «Моя сім'я». Тому всі бажаючі (інформація може бути конфіденційною) беруть участь в обговоренні сімейних проблем. Вашій увазі пропонуються питання:
Чи велика у вас сім'я?
Які коли ви спілкуєтесь зі своїми дідусями, бабусями?
Що ви знаєте про свій родовід?
Що ви знаєте про заняття своїх батьків?
З ким у сім'ї ви ділитесь своїми таємницями?
Згадайте найщасливіші хвилини вашого життя у сімейному колі.
Чого вам не вистачає у сім'ї?
Чи хотіли б ви мати у майбутньому таку ж сім'ю, в якій зростаєте і виховуєтесь?
III. Домашнє завдання
Підготуватися до роботи над проектом «Моя сім'я» (метод проектів).
Тема: «Права та обов'язки батьків і дітей. Захист прав дитини в сім'ї»
Мета: розглянути виникнення прав і обов'язків між батьками і дітьми; самостійно визначити особисті права дітей в кожній сім'ї; розкрити поняття взаємної відповідальності; вчити учнів правильно користуватися своїми правами в сімейному колі, спираючись на існуючу законодавчу базу.
Тип уроку: урок формування умінь та навичок.
Форма проведення: урок-бесіда.
