- •Тематичні розробки уроків
- •Передмова
- •Календарне планування для 6 класу
- •Хід уроку
- •Правила поведінки
- •Правила дискусії
- •Хід уроку
- •Актуалізація опорних знань учнів
- •Вивчення нового матеріалу
- •1. Закон та його ознаки
- •2. Підзаконний акт
- •Розпорядження
- •Про проведення Дня школи
- •4. Законодавчий процес
- •III. Закріплення знань
- •IV. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •II. Вивчення нового матеріалу
- •Судова влада та її завдання
- •Основні принципи судоустрою та судочинства
- •Верховний суд України
- •КонсКонституційний Суд України
- •Статус суддів України
- •Хід уроку
- •Вступне слово вчителя
- •II. Повідомлення учнів
- •1. Поняття правопорушення
- •2. Юридична відповідальність
- •III. Закріплення знань
- •IV. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •I. Актуалізація знань учнів
- •II. Основні поняття адміністративного та кримінального права
- •Види злочинів
- •IV. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •1. У сімейному колі
- •2. Права та обов'язки подружжя
- •3. Умови припинення шлюбу
- •III. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •II. Проект «Моя сім'я»
- •Права та обов'язки батьків і дітей
- •Хід уроку
- •Основні умови
- •Додаткові умови
- •II. Рольова гра
- •III. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •1. Визначення поняття власності
- •2. Форми і види власності
- •II. Закріплення матеріалу
- •Хід уроку
- •I. Вступне слово вчителя
- •II. Проведення гри
2. Форми і види власності
Форми власності:
державна,
комунальна,
приватна,
інтелектуальна.
Завдання
• Навести приклади різних форм власності.
Види власності:
приватна,
спільна або часткова,
власність на рухоме і нерухоме майно.
II. Закріплення матеріалу
Творче завдання
• Вигадати ситуацію, в якій порушується право власності (суб'єкт – ви, об'єкт— гроші, будинок, власні речі, ваш винахід тощо).
Тема: Договори
Мета: формування в учнів поняття про різні види договорів; розвиток умінь та навичок застосовувати на практиці знання з даної теми; виховання правової культури та правосвідомості.
Тип уроку: перевірка знань та умінь.
Форма проведення: гра.
Хід уроку
I. Вступне слово вчителя
— У наш час ми дуже часто зустрічаємося з різними видами договорів. Ви особисто буваєте учасниками усних договорів (ми вже познайомилися з договором купівлі-продажу), а ваші батьки підписують і письмові договори. Тому дуже важливо знати законні умови укладення таких угод, щоб уникнути різного роду неприємностей і фінансових втрат.
Сьогодні на уроці ми будемо визначати види договорів та умови їх здійснення, відповідаючи на питання. У класі створюються дві команди, які демонструють свої знання, вміння і навички.
II. Проведення гри
І тур — «Розминка»
Питання команди задають одна одній.
Договір, в якому одна сторона має лише права, а друга — лише обов'язки. (Односторонній)
Угода, для вчинення якої вистачає згоди сторін. (Консенсуальна)
Договір, за яким сторона має отримати плату в обмін на виконання своїх зобов'язань. (Оплатний)
Учасники договору купівлі-продажу. (Продавець, покупець)
Угода, укладена з метою приховати іншу угоду. (Удавана)
Договір, в якому кожна зі сторін має як права, так і обов'язки. (Двосторонній)
Недійсними можуть визнаватися угоди, укладені неповнолітніми до... (14 років).
ІІ тур — «Найкмітливіший»
Визначити вид договору.
1. Ви купуєте в магазині хліб. (Договір купівлі-продажу)
Ваш знайомий найняв квартиру на 1 рік. (Договір найму)
Ви позичили у сусіда 100 доларів. (Договір позики)
Вам бабуся подарувала мотоцикл. (Договір дарування)
III тур — «Запитання Феміди»
Розглянемо ситуації.
Громадянин К. найняв і оплатив квартиру на 2 місяці. Минуло вже 4 місяці, а громадянин К. з квартири не виїжджає. Як діяти господарю квартири в цій ситуації?
Приватне підприємство «Темп» замовило в друкарні буклети з власною рекламою. Буклети були надруковані, але підприємство відмовилось їх викупити, мотивуючи це тим, що реклама застаріла. Хто повинен оплатити друкарські витрати?
Благодійна організація перерахувала на рахунок районної лікарні певну суму грошей, на які було закуплено медикаменти. Але привезені медикаменти виявились з простроченим терміном зберігання. Хто нестиме відповідальність у даному випадку?
Громадянину К. старенька тітонька заповідала перед смертю свій будинок у селі. Будинок йому не потрібен. Як бути з подарунком?
IV тур — «Експрес-контроль»
На запитання відповідати «так» чи «ні».
Заповіт є двосторонньою угодою? (Так)
Договір дарування є реальною угодою? (Так)
Чи кожна сторона має права і обов'язки? {Ні)
Договір купівлі-продажу є консенсуальною угодою? (Так)
Угода, укладена неповнолітнім від 15 років до 18 без згоди батьків, є недійсною? (Так)
Обдарований не може відмовитись від дарунка? (Ні)
Договір позики є безоплатним? (Так)
Угоди укладаються лише в письмовій формі? (Ні)
Підбиваємо підсумки. Визначаємо переможця. Оцінюємо роботу. У команді-переможниці учасники отримують додатково по 2 бали.
ІІІ. Домашнє завдання
З'ясувати у батьків, які види договорів вони укладали у своєму житті.
