- •Пояснювальна записка.
- •Перспективний план театрального гуртка.
- •Календарно – тематичний план театрального гуртка.
- •Знайомство дітей з театралізованим мистецтвом.
- •Оволодіння
- •Є капелюх, та без голови. Є ніжка, та без черевика. (Гриб)
- •Вправи на формування виразності рухів.
- •«Дружні звірята»
- •«Зимові розваги»
- •«Неслухняне мишенятко»
- •Хід заняття.
- •Якого кольору сніг?
- •«Відгадай,що неправильно.» Хід заняття.
- •«Хто біжить?»
- •Хід заняття.
- •«Чим займаються малята?»
- •Хід заняття.
- •Вправи на добір атрибутики та декорацій. «Кошик.»
- •Кішка і мишка
- •Будиночок
- •Годинник
- •Подорож.
- •Рукавичка
- •Колобок
- •Коза-Дереза
- •Цап та Баран
- •Інсценування та драматизація потішок,жартів та віршів. Зайчику, зайчику
- •Котику сіренький
- •Ішов лісом-доріжкою сірий вовк
- •Столярики-молодці
- •Ой сусіди, сусідоньки
- •Два півники
- •Я маленький хлопчик. Я маленька дівонька
- •Хоровод – дражнилка «Киця Марушка».
- •Загадки до казок. Колобок
- •Котик і півник
- •Щоб ротик був слухняний Чистомовки
- •Скоромовки
- •Кривенька качечка (підготовка до спектаклю)
- •Показ казки засобами настільного театру.
- •Слухання казки засобами театру:використання фланелеграфу.
- •Робота з батьками.
- •Поросят. Ляльковий театр
- •Театр в нашому житті
- •Хід заняття.
- •Хід заняття.
Вправи на формування виразності рухів.
«Хто я?»
Мета:вправляти дітей у відтворенні рухів і дій,які характеризують працю людей різних професій.
Вихователь пропонує для показу у рухах професії:бібліотекаря,вчителя,капітана теплохода,тракториста,міліціонера. Вибирає їх з урахуванням наявних у дошкільнят знань про працю дорослих,зокрема в даній місцевості,необхідності створення образу у подальшій грі – драматизації.
«На лузі»
Мета:вправляти у відтворенні рухів і характерних дій комах.
Вихователь розповідає дітям: «На зеленому лужку розквітла надзвичайно гарна квітка. Всі комахи прилітають і приповзають милуватись нею. Ось дивіться,хто приходить до квітки.» Діти вибирають собі комаху,рухи якої відтворюватимуть. Біля квітки збираються:муха,бджола,метелик,бабака,мураха,жук – рогач,світлячок.
«Дружні звірята»
Мета:показати прояви однакових почуттів у різних тварин.
Сумного зайця прийшли втішити:ведмідь,вовк,їжак,жабка,мишка,півень. Вихователь говорить дітям: «Лиси вигнала зайця з власного дому. Зайця прийшли втішити…» Спочатку вибирають дитину – зайчика,який плаче,ображений. Проводиться перед драматизацією казок: «Заєць,лисиця та півень» та «Коза – дереза».
Радіють звірята:жабка,мишка,півень,заєць,їжак. Вони перемогли сильного і злого вовка,ведмедя та лисицю. Вихователь нагадує дітям,як закінчується казка С.Маршака «Теремок», і пропонує передати радісний стан звірят: «Покажіть як раділи вони своїй перемозі.» Проводиться перед драматизація ми казок «Теремок», «Під грибом», «Рукавичка».
Показати звірят,які заблукали в лісі:ведмежа,вовченя,лисеня,зайченя. У ході виконання завдання вихователь стежить за додержанням типового для певної поведінки і спробу пересування тварин.
«Зимові розваги»
Мета:вправляти дітей у різноманітних імітаційних рухах і відтворенні емоційних станів,у взаємодії одне з одним.
Проведення вправи починається з показу окремих сценок: «Граю в сніжки», «Сніг потрапив за комір», «Сніжок боляче вдарив по нозі», «Скочую снігову кулю», «Ліплю сніговита», «Іду на лижах», «Катаюсь на ковзанах», «Розчищаю доріжку від снігу», «Везу санки з малюком».
Діти на свій розсуд придумують і показують найрізноманітніші рухи. Коли поодинці показали дитячі зимові розваги, вихователь дає завдання зробити це всією підгрупою. Особливу увагу звертає на спроби дошкільників об’єднатися у гурт,заохочує їх до спільних дій.
За допомогою міміки та жестів передати людські емоції під час вправи «Покажи,що відчуваєш». Дитині пропонують показати,що вона відчула б , колиб цуценя пошкодило собі лапку (співчуття); назустріч біг великий пес (переляк); спекотного дня купалася в річці (задоволення); побачила,як сильний б’є слабшого (гнів) тощо.
«Неслухняне мишенятко»
Обладнання:картинки – ілюстрації до оповідання.
Хід заняття.
Вихователь читає дітям оповідання. По ходу читання показує малятам відповідні ілюстрації до тексту та дає їм завдання.
«Жила – була маленька мишка і був у неї синочок – маленьке мишеня. Хто був у мишки? (відповідь дітей). Мишеня було вередливим і часто не хотіло прокидатися вранці. Коли його мама будила,воно пищало невдоволено: «Пі,пі,пі!» Як пищало вранці мишенятко? (Діти відтворюють голос мишеняти,дотримуючись відповідної інтонації). Та потім мама пригощала його на сніданок смачною зернинкою, і мишенятко раділо й пищало: «Пі,пі,пі!» Як мишеня раділо сніданку? (Діти повторюють голос мишеняти з радісною інтонацією).
Мишеня було ще зовсім маленьким,мама не дозволяла йому гуляти одному, бо неподалік часто походжав пухнастий котик Мурчик,який був не проти поласувати мишками. Але мишеня було не дуже слухняне. І ось одного разу,коли мама – мишка пішла з нірки,щоб принести зерняток,мишенятко вирішило помандрувати геть з дому. Воно вперше вилізло на білий світ і дуже здивувалось: «Який же він великий та красивий!» - мишеня запищало здивовано: «Пі,пі,пі!» Покажіть,як здивувалось мишеня. (діти виконують завдання). Та що це? Бачить мишеня,що поруч із ним страшенний вусатий звір – кіт Мурчик. Простягає до малюка свою пухнасту лапу й грізно мурчить: «Мур - р! Мур - р! Ось я тебе зараз з’їм!» Як замурчав котик,вгледівши мишенятко?(Завдання виконують 2-3 дитини). Мишенятко дуже злякалося й жалібно,з острахом запищало: «Пі,пі,пі!» Як запищало мишеня? (Відповіді дітей). Але котик був не дуже злим і сердитим. Він пожалів невдалого мандрівника та відпустив його додому. Мишеня як дременуло, і вмить уже було в нірці. Мама,дізнавшись про небезпечні пустощі синочка,довго сварила його. А мишеня лише тихо та винувато пищало у відповідь : «Пі,пі,пі!». Як просило вибачення мишенятко у мами? (Відповідь дітей). Надалі мишеня вже було розумнішим та слухнянішим і довго пам’ятало свою пригоду.»
Після читання тексту вихователь знову відтворює голос мишеняти з різними інтонаціями(незадоволено,радісно,здивовано,злякано,винувато) і пропонує дітям на слух визначити,коли мишеня пищить весело,коли боязливо,з подивом тощо.
Протягом заняття вихователь має слідкувати за тим,щоб діти правильно визначили на слух інтонацію та навчилися відтворювати звуконаслідування з різними інтонаціями.
В
та диференціацію звуків.
Мета: розвивати увагу дітей до мовлення інших,привчати їх виявляти смислові невідповідності,добирати потрібні слова з урахуванням змісту тексту,удосконалювати фонетичне сприйняття малят,навчати дітей чути в словах звуки,диференціювати на слух та в мовленні деякі пари звуків (з – с, л – р, с – ш тощо),правильно знаходити та виділяти у фразах потрібні слова.
«Якого кольору сніг?»
Обладнання:картина «Зимовий пейзаж».
Хід заняття.
Вихователь показує дітям картину та запитує,яка пора року зображена на ній. (Зима). Педагог продовжує бесіду з дітьми й запитує : «Чим взимку вкривається земля,дерева,будинки?» (Снігом) «Діти,а ви вважаєте,якого кольору сніг? (Білий). Так,сніг білий,але якщо до нього уважно придивитись,можна помітити різні – різні кольори,цілу веселку.»
Вихователь пропонує дітям уважно послухати віршик та розказати,які кольори снігу згадуються в ньому.
