- •Пояснювальна записка.
- •Перспективний план театрального гуртка.
- •Календарно – тематичний план театрального гуртка.
- •Знайомство дітей з театралізованим мистецтвом.
- •Оволодіння
- •Є капелюх, та без голови. Є ніжка, та без черевика. (Гриб)
- •Вправи на формування виразності рухів.
- •«Дружні звірята»
- •«Зимові розваги»
- •«Неслухняне мишенятко»
- •Хід заняття.
- •Якого кольору сніг?
- •«Відгадай,що неправильно.» Хід заняття.
- •«Хто біжить?»
- •Хід заняття.
- •«Чим займаються малята?»
- •Хід заняття.
- •Вправи на добір атрибутики та декорацій. «Кошик.»
- •Кішка і мишка
- •Будиночок
- •Годинник
- •Подорож.
- •Рукавичка
- •Колобок
- •Коза-Дереза
- •Цап та Баран
- •Інсценування та драматизація потішок,жартів та віршів. Зайчику, зайчику
- •Котику сіренький
- •Ішов лісом-доріжкою сірий вовк
- •Столярики-молодці
- •Ой сусіди, сусідоньки
- •Два півники
- •Я маленький хлопчик. Я маленька дівонька
- •Хоровод – дражнилка «Киця Марушка».
- •Загадки до казок. Колобок
- •Котик і півник
- •Щоб ротик був слухняний Чистомовки
- •Скоромовки
- •Кривенька качечка (підготовка до спектаклю)
- •Показ казки засобами настільного театру.
- •Слухання казки засобами театру:використання фланелеграфу.
- •Робота з батьками.
- •Поросят. Ляльковий театр
- •Театр в нашому житті
- •Хід заняття.
- •Хід заняття.
Знайомство дітей з театралізованим мистецтвом.
Мета:збільшити обсяг знань дітей
про особистості та специфіку
театралізованого мистецтва.
Тематика бесід:
Як виник театр.
Види театру.
Професія – актор.
Видатні актори сучасності.
Правила поведінки в театрі.
Екскурсія до палацу культури.
Оволодіння
акторською майстерністю.
Мета:розвиток психічних процесів.
Вправи на формування виразності рухів.
Вправи на розвиток дикції,голосу,дихання.
Вправи на розвиток чуття ритму.
Вправи на техніку володіння лялькою.
Вправи на добір атрибутики та декорацій.
Реалізація
творчих здібностей.
Мета:вдосконалювати практичні вміння
мовленнєвого спілкування.
Формувати особисті моральні якості.
Розвивати творчий потенціал.
Творчі ігри – заняття.
Інсценування.
Ігри – драматизації.
Режисерські ігри.
Сюжетно – рольова гра «Театр».
Вправи для розвитку голосового апарату
та слухового сприйняття.
Мета:розвивати у дітей слухове сприйняття. Навчати малюків розрізняти та добирати близькі за звучанням слова;визначати швидкість,темп вимови звукосполучень. Розвивати інтонаційну виразність мови вихованців,удосконалювати чітку вимову слів.
«У світі схожих слів.»
Обладнання:картинки з предметами підказками.
Хід заняття.
Вихователь просить дітей послухати слова,близькі за звучанням,наприклад:чашка – кашка,лоза – коза,тиша – миша. Після цього він вимовляє одне слово та пропонує дітям самим дібрати до нього інші слова,близькі за звучанням:кашка (чашка,пряжка), свічка (річка,стрічка,пічка), лава (пава,ґава), гаманець (олівець,гребінець,кінець), мило (шило,крила,вила) тощо. Педагог слідкує,щоб діти правильно добирали слова та вимовляли їх виразно та чітко.
Керуючись зображенням – підказкою,діти відгадують загадку. Вихователь запитує,чи є ніжки у меблів? Він пропонує дітям назвати ті меблі,в яких є ніжки. Діти виконують завдання. На дошці з’являються картинки із зображенням грибів. Вихователь продовжує загадувати дітям загадки за темою заняття.
Є капелюх, та без голови. Є ніжка, та без черевика. (Гриб)
Педагог запитує у дітей , у кого є ще ніжка? (у грибів). Вихователь пропонує перечислити,у яких предметів є ніжки, і звертає увагу малюків на те,що всі вони різні,але називають їх одним словом – ніжка. Потім педагог розповідає,що одним і тим словом можуть називатися й інші різні предмети,наприклад,ручка(частина тіла людини,від портфеля,чашки,дверей тощо) та ін..
«Тихо чи голосно?»
Хід заняття.
Діти завчають скоромовку (з урахуванням заданого звука,над вимовою якого працює група). Наприклад, при закріпленні звука ]р] ,можна використати наступну скоромовку:
Хитру сороку спіймати морока,
А на сорок сорок – сорок морок.
Вихователь пропонує декільком дітям вимовити скоромовку спочатку пошепки або тихо,тобто так,щоб не сполохати сорок яких збираються зловити,а потім вимовити слова скоромовки голосно,щоб розповісти всій групі про те,що піймати сороку дуже важко.
Для аналогічних вправ із розвитку голосового апарата дії при вимові фраз із різною гучністю можна використати не тільки скоромовки,а й чистомовки,уривки з віршів, потішки,народні пісеньки,лічилки тощо.
