- •Хід уроку.
- •Хід уроку.
- •Пам'ятка Перевірка ділення з остачею
- •Хід уроку.
- •I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань
- •III. Повідомлення теми і мети уроку IV. Корекція та закріплення знань 1. Ознайомлення з ознаками подільності на 2 та 5 (с. 163 № 1083)
- •Хід уроку.
- •3 Клас Контрольна робота № 8
- •3 Клас Контрольна робота № 8
- •Самостійна робота 1 варіант
- •Самостійна робота 2 варіант
- •Хід уроку.
- •Хід уроку.
- •Хід уроку.
- •Хід уроку.
- •Хід уроку.
- •I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань
- •Хід уроку.
- •Самостійна робота 1 варіант
- •Самостійна робота 2 варіант
- •Хід уроку.
- •Хід уроку.
- •3 Клас Підсумкова контрольна робота 1 варіант
- •3 Клас Підсумкова контрольна робота 2 варіант
- •Хід уроку.
- •Хід уроку.
- •Хід уроку.
- •Хід уроку.
Хід уроку.
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання Завдання 1105 Скільки води залишилося в бочці? ((90 + 90: 3): 2 = 60 л) Завдання 1106 — Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей
(72 : 12 = 6; 42 : 6 = 7;48:6 = 8;63-51 = 12;6 • 7 = 42; 12•4 = 48; 7 • 9 = 63;8•9 = 72). 2. Гра «Я знаю!» — З'єднайте лініями подані твердження з відповідними знаками дій.
3. Гра «Влуч у ціль» — З'єднайте лініями-стрілками кожне запитання з потрібним виразом, У конкурсі беруть участь 20 хлопчиків і Ь дівчаток. Скільки усього дітей беруть участь у конкурсі? 20 — b На скільки більше хлопчиків, ніж дівчаток? b — 20 На скільки дівчаток менше, ніж хлопчиків? 20 • b У скільки разів дівчаток менше, ніж хлопчиків? 20 : b У скільки разів хлопчиків більше, ніж дівчаток? 20 + 6 III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми повторимо ділення з остачею. IV. КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Колективне опрацювання матеріалу (с. 167 № 1107) — Виконайте ділення з поясненням. — Знайдіть результат і поділіть його на підкреслене число. 2. Колективна робота над задачею (с. 167 № 1110) — Що відомо в задачі? — Яким є питання задачі? — Чи можна відповісти на питання задачі? — Що для цього треба знати? — Що відомо про воду, що відлили? — Якою дією відповімо на питання задачі?
Розв'язання
1)
34 • 9 = 306 (л) — відлили;
2) 960 -306 = 654
(л)
Відповідь:
654 літри води залишилося в цистерні.
3.
Самостійна робота над задачею
(с.
168
№ 1111)
Розв'язання 1) 30 • 10 = 300 (г) — насіння огірків; 2) 500 - 300 = 200 (г) — насіппя моркви; 3) 200 : 4 = 50 (г) Відповідь: 50 грамів насіння моркви було в 1 пакеті. 4. Офтальмологічна пауза 5. Розв'язування логічних завдань 1) Завдання 1112 (с. 168). (25 • 11 = 275 (м)) 2) Знайдіть помилку. Виправте її. (48-34)•а = 48•а-34 57•b +32 = 89•b 32•7 + 45•7=32 + 45•7 V. ПІДСУМОК УРОКУ — Що повторювали на уроці? — Що нового ви дізналися? VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
с. 168, завдання 1113; 1114.
Урок 131 Дата _____
Тема. Повторення нумерації трицифрових чисел
Мета: повторити знання усної і письмової нумерації трицифрових чисел; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.
Хід уроку.
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання Завдання 1113 х-337 = 480, (х = 817); х:4 = 128,(х = 512); 390-х = 240,(х = 150). Завдання 1114 — Чи виконав завод умови угоди?
Розв'язання 1) 48 • 2 = 96 (м) — за перші два дні; 2) 50 • 3 = 150 (м) — за наступні три дні; 3) 150 + 96 = 246 (м) — випустив завод; 4) 246-225 = 21 (м) Відповідь: на 21 машину завод перевиконав план. 2. Фронтальне опитування — Назвіть 6 чисел натурального ряду, починаючи від 186; від 325. — Прочитайте числа: 423; 840; 224. Що означає у запису цих чисел цифра 4? цифра 0? Скільки в поданих числах одиниць кожного розряду? — Назвіть числа від 795 до 805. — Назвіть число, в якому: 7 сот. 8 од.; 7 сот. 8 дес; 1 сот. З дес. 7 од.; З дес. З од.; 9 сот. 9 од. — Запишіть цифрами числа: триста сорок один; двісті; дванадцять; сімсот сім; сто; сто один. — Розкладіть на розрядні доданки числа: 347; 555; 720; 707; 112. — Скільки в числі 784 всього сотень? всього десятків? всього одиниць? 3. Робота в парах Гра «Швидка лічба» Двоє учнів (по черзі) відшукують у таблиці числа від 101 до 120, називають їх. Перемагає той, хто швидше відшукає й назве числа. Роботу можна проводити 2-3 рази.
4. Гра «Ланцюжок» 35: 7•8•2: 10•9 49:7•9•10:3:7 III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми повторимо нумерацію трицифрових чисел. IV. КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Робота над задачею (с. 168 № 1119) — Прочитайте задачу. — З чого був виготовлений сплав? — Скільки взяли свинцю? — Чи знаємо ми, скільки взяли олова? — Чи можемо дізнатися? Як? — Яким с питання в задачі? — Якою дією дамо відповідь на питання задачі? — Розв'яжіть задачу самостійно.
Розв'язання 1) 162•2 = 324 (г) — олова; 2) 324 + 162 = 486 (г) Відповідь: 486 грамів сплаву вийшло. 2. Офтальмологічна пауза 3. Розв'язування логічних завдань 1) Завдання 1120 (с. 169). — Запишіть трицифрові числа» сума цифр яких дорівнює 4.
(220; 202; 130; 103; 310; 301;112; 121; 211) 2) Садівник вирішив посадити на ділянці кущі малини. Довжина ділянки — 12 метрів. Відстань між кущами — 2 м. Чи зможе він посадити 7 кущів? Відповідь: зможе. V. ПІДСУМОК УРОКУ — Що повторили на уроці? VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
с. 169, завдання 1121; 1122.
Урок 132 Дата _____
Тема. Чисельник і знаменник дробу
Мета: закріпити навички усного позатабличного множення і ділення на одноцифрове число; розвивати мислення; виховувати уважність.
